Ağrı mı hissediyorsunuz? Akupunkturu Deneyin
Akupunktur

Ağrı mı hissediyorsunuz?

Ağrı mı hissediyorsunuz? Akupunkturu Deneyin

İnsanlık tarihi zengin ve gizemlidir. MÖ 100 yıllarına dayanan bir Çin eseri olan Sarı İmparator’un Dahiliye Klasiği’nde imparator ve bakanı Chhi Po akupunktur hakkında sohbet ediyorlardı.

İmparator, bakana iğneler ve yaşam enerjisi chi’nin kontrolü dahil olmak üzere farklı teknikler hakkında sıkıcı bir şekilde sorular sorar ve bakan, ataları tarafından kendisine aktarılan şifa geleneklerine dayanarak bu soruları sabırla yanıtlar.ilk kez bahsediliyor Akupunktur’dan

Akupunktur uygun bir şekilde adlandırılmıştır: Acu, iğne anlamına gelir ve delme, delme anlamına gelir. Tüm eski tıp sistemleri gibi, akupunktur da bir canlıdaki enerjinin akupunktur noktaları adı verilen belirli noktalarda yoğunlaştığı inancıyla ilgilenir. Bu sistem ayrıca vücuttaki belirli çakralar veya enerji açısından zengin bölgelerle de ilgilenen çakra sistemine çok benzer.

Ancak akupunktur, diğer alternatif tıp kurumları arasında bile şaşırtıcı derecede benzersizdir. Yeni başlayanlar için, hem modern tıbbın hem de bütünsel şifanın değerli bir anlayışını içerir. Vücuttaki dengesizlik alanlarını tahmin edebilmek ve bu bölgeleri iğnelerle doğru bir şekilde hedefleyebilmek için – bu, bilgi ve kapsamlı uygulama gerektirir.

Akupunkturun kazandığı bir başka başarı da batılı bilim camiasında dikkate değer bir hayranlık kazanmasıdır. Dünyadaki birçok üniversitede tam teşekküllü bir akademik ders olarak kabul edilmiştir.

Akupunkturun en büyük gücü iki şeyde yatmaktadır: akupunkturun çağlar içindeki evrimi ve akupunktur noktaları ve enerji dengesi yöntemleri üzerine yapılan yoğun araştırmalar.

Akupunktur neden tüm dünyadaki şifacılar tarafından bu kadar güçlü bir şekilde güveniliyor?

Akupunkturun arkasındaki gerçek mantık şaşırtıcı derecede basittir. Chi her zaman uzuvlarımızda ve organlarımızda akar, ancak chi’de bir noktada bir enerji blokajı veya rahatsızlığı olduğunda, o bölge zarar görür. Bu tıkanıklığın üstesinden gelmek için, bir şifacı sorunun olduğu bölgeyi tam olarak belirleyebilir, iğneleri belirli bir eğimde yerleştirebilir ve hastanın chi’sini başarılı bir şekilde dengeleyebilir.

İnanılmaz tıbbi başarılar elde eden iğneler

Akupunktur, her türlü ağrılı nörolojik durumu düzeltebilmesiyle son derece iyi bilinir – insanları felç, felç ve nöbetlerden iyileştirmiştir; heyecanlı sinirleri yeniden düzenlemiş ve şaşırtıcı derecede kısa bir süre içinde depresyonun ve ciddi psikiyatrik bozuklukların üstesinden gelmeye yardımcı olmuştur.

Akupunktur becerileri ayrıca mide, kalp, böbrekler ve akciğerler gibi en yaygın ama ölümcül rahatsızlıkları çözmek için çağrıldı. Şiddeti değişen mide-bağırsak sorunları, solunum ve astım sorunları, büyük kalp yetmezliği sorunları – akupunktur, hayati organlarımızın enerji kesintilerine karşı en savunmasız olduğunu doğru bir şekilde kabul eder. Dünyanın ataları bu organ kusurlarının her biri için farklı akupunktur sistemlerini derlerken kesinlikle her şeyi düşünmüşlerdir!

Akupunktur, kısırlık sorunu yaşayan çok sayıda insanı mucizevi bir şekilde iyileştirmiştir. Bazı insanlar belirli chi rahatsızlıkları nedeniyle doğurganlık sorunlarıyla karşı karşıyadır ve akupunkturun bu vakalara karşı etkili olduğuna tanık olunmuştur.

Dikkat gerekli!

Akupunktur kendi kendini iyileştirme tekniği değildir. Herhangi bir rehber olmadan bu sistemi takip etmek çok tehlikelidir. Aslında, geçmişlerini bilmeden akupunktur terapistlerinin peşine düşmek de aynı derecede tehlikelidir. Akupunktur popülerdir ve popülerlikle birlikte talihsiz dolandırıcılık olayları da gelir.

Akupunktur tedavisi ararken akılda tutulması gereken bazı basit noktalar vardır: şifacının deneyimli ve eğitimli olması gerekir; şifacı ile önceden tanışın ve onlarla kişisel olarak görüşün. Bazı şifacılar daha fazla empati bağlantılıdır ve akupunktur şifacıya güvenilmeden başarılı bir şekilde çalışamayacağından, yöntemin çalışması için gerekli olan güven verici bir atmosfer sunar.

/relationships/career/finances ve daha fazlasını nasıl geliştirebileceklerine dair sorularınızı göndermek ve en iyilerden ücretsiz tavsiye almak için yukarıdaki bağlantıdaki web sitemi ziyaret edin. şifacılar, yaşam koçları ve diğer sağlık uzmanları.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *