Ağrıyı Azaltmak İçin Akupunkturun Faydaları
Akupunktur

Ağrıyı Azaltmak İçin Akupunkturun Faydaları

Ağrıyı Azaltmak İçin Akupunkturun Faydaları

 Eski bir tıp öğrencisi olarak akupunkturun temelleri anlaşılabilir çünkü doğru ilaçlar uygulandığında alternatif ilaçlar faydalıdır. Kaymış bir disk beni acı içinde gördüğünde ve hiçbir şey onu rahatlatmadığında, benim tanıdığım bir masör/natüropat ziyareti cevap oldu. Akupunktur ve benzeri diğer şifa yöntemleriyle ilgili ilk deneyimimdi ama sonuç harikaydı.

İğneler acıtmaz. Aslında insan içeride olduklarını pek anlamıyor. Masaya uzanıp gevşemek de terapinin bir parçasıydı ve hafif müzik beni uyuşuk bir duruma sokuyordu. Yaklaşık yarım saat sonra iğneler çıkarılır ve hafif bir masaj yapılır. Bu tedavi, yaklaşık üç hafta boyunca haftada üç gün ve ardından üç veya dört hafta boyunca haftada iki kez devam etti.

Sonunda ağrı gitmişti ve sırtım güçlüydü ve o zamandan beri beni sorunsuz bir şekilde destekleyebildi. Sonra veterinerim, insanlar gibi sırtlarında sorun ve ayrıca artrit olan hayvanlara vermeye başladı. Peki tedavinin iyileştirici özelliği nedir ve ne kadar etkilidir?

Temel olarak yaklaşık 2000 yıllık olup, Çin’de ortaya çıkmıştır ve fiziksel, duygusal ve zihinsel sorunları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Tıp mesleği tarafından etkili olarak kabul edilmese de benim gibi bu yargıya karşı çıkacak insanlar var.

Çinliler bilgilerini vücudun yin ve yang özelliklerine sahip olmasına dayandırırlar. Toaizm’den ortaya çıkan bir teori olmakla birlikte, evrendeki her şeyin birbirine zıt tarafları olduğu teorisine dayanmaktadır. Vücudu dengeye getirmek için bu iki taraf uyarılır ve işte o zaman ağrı serbest kalır.

Bu basit açıklamanın okuyucuya faydası olsun ya da olmasın benim önerim akupunkturu kendiniz denemeniz ve biraz araştırma yapmanızdır. Benim için sadece işe yaramadı, aynı zamanda iyileşmeyi birkaç yıl boyunca sürdürdü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *