Akupresür ile Depresyon Nasıl Azaltılır?
Akupunktur

Akupresür ile Depresyon Nasıl Azaltılır?

Akupresür ile Depresyon Nasıl Azaltılır?

Depresyon ve kaygı, görünüşte her geçen gün daha fazla insanın acı çektiği ve hayatın tüm yönlerini etkileyen yaygın durumlardır. Depresyon, bireyin özel hayatını ve profesyonel hayatını etkileyebileceğinden, mümkün olan en kısa sürede tedaviye başvurmak önemlidir.

Bazen bir danışmanla birkaç seans işe yarayabilir, ancak diğer zamanlarda bir psikiyatr gereklidir.

Reçeteli ilaçlar gibi tıbbi müdahaleler alınırsa bunlar yan etkilere neden olabilir. Beş yıldan uzun süredir antidepresan kullanan kişiler, ilaçlar metabolizmayı derinden değiştirdiği için kilo alma eğilimindedir.

Kendilerini rahatlamış hissederler, ancak bir rollercoaster’daki kan şekeri seviyeleri ile tatlılar isterler. Son 20 yıldır akupunktur ve akupunktur daha popüler hale geldi çünkü aynı zamanda insanların ruh sağlığına ve bellerine yardımcı olabiliyorlar.

Akupresür ve akupunktur, Antidepresanların İşini Yan Etkiler Olmadan Yapabilir

Çalışmalar, akupresür ve akupunkturun insanların depresyonla savaşmalarına ve hazımsızlık, kilo alma ve uykusuzluk gibi ilaçların yan etkilerini tedavi etmelerine yardımcı olmak için çok etkili yollar olduğunu ortaya koymuştur. Akupunktur uzmanları, insanlara belirli akupunktur noktalarına baskı uygulamayı ve enerjinin veya “Qi” nin engelini kaldırmayı öğretmek için dersler verir.

Akupunktur ve akupresürü birleştirmenin, vücudun dopamin, serotonin ve endorfin gibi “iyi hissetme” hormonlarını haftada bir veya iki kez Akupunktur Kliniğine gitmekten çok daha verimli bir şekilde üretmesine yardımcı olabileceğini unutmamak önemlidir. Derin nefes almak ve nefes vermek bedeni ve zihni sakinleştirerek seansı daha etkili hale getirebilir.

Alternatif Tıbbın birçok takipçisi

var Artık her yaştan ve her türlü rahatsızlıktan insanın akupunktur ve Çin Bitkisel Tıbbı uygulayıcılarından yardım aradığı görülüyor. “Dede-torun” noktası olarak adlandırılan bir nokta, başparmağın ayak topunun iç kenarından kemerin tepesine doğru kemiği yukarı kaydırmasıyla bulunur.

Bu nokta kaygı ve depresyonu hafifletir çünkü bu alan beynin “iyi hissetme” hormonlarını serbest bırakan kısmını aktive eder ve rahatlatır. Duyguları dengelemek için, “merkezi hazine” adı verilen kolun göğüsle birleştiği yere baskı uygulayın.

Bir Akupunktur uzmanı, haftada bir veya iki kez akupunktur seansı sırasında doğru akupunktur noktalarını öğretebilir. İlk 12 akupunktur seansından sonra, hasta iki haftada bir veya ayda bir bakım programına geçebilir, ancak evde akupunktur teknikleri yararlı etkileri artırabilir.

Elektriksel akupunktur neden insanların kaygı ve depresyonla savaşmasına yardımcı olabilir?

Elektrik akupunkturu 20 yıldır depresyon hastalarına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. 2017’de Ding Luo ve diğerleri tarafından Medical Science Monitor’de yayınlanan yeni bir çalışma. al, elektro-akupunkturun, majör depresif bozuklukların semptomlarını azaltmak için glutamaterjik nörotransmisyon sistemini değiştirebileceğini gösterir.

Bu çalışmaya göre elektro-akupunktur, hipokampus ve prefrontal korteksteki glial glutamat taşıyıcı EAAT2’nin işlevini artırarak antidepresan bir etki elde etmek için kullanılabilir. Akupunkturun, glutamat nörotransmisyonunun %90’ını gerçekleştiren glutamat taşıyıcı EAAT2’nin gen ifadesini değiştirmesi biraz daha uzun sürer.

Akupunktur depresyon tedavisinde kullanıldığında, anti-depresif etkiyi biriktirmek için haftada iki ila üç kez başlamak daha iyidir ve gen ifadesini değiştirmek için daha fazla seans gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *