Akupunktur İle Boyun Ağrılarından Kurtulun
Akupunktur

Akupunktur İle Boyun Ağrılarından Kurtulun

Akupunktur İle Boyun Ağrılarından Kurtulun

Akupunktur boyun ağrısı, sırt ağrısı, migren, kilo kaybı, anksiyete, depresyon ve uykusuzluk gibi sorunları azaltmak için en iyi yöntemdir. Boyun ağrısı, insanların neredeyse %90’ının karşılaştığı yaygın bir sorundur. Bunun nedeni, aşırı iş stresi, depresyon ve sürekli bilgisayar/Akıllı telefon kullanımı olabilir. Telaşlı yaşam tarzı sayısız sorun yarattı ve bu popüler olanı.

İnsanlar bir pozisyonu çok uzun süre tuttuklarında, eklemlerin sertleşmesi durumuna yol açarak dolaşımın zayıflamasına, ağrıya ve şişmeye neden olur. Ağrınız olduğunda, ağrıyı ilaçtan kurtarmak için genellikle doktordan yardım alırsınız.

Ancak çoğu zaman uzun süre günlük ağrı kesici almak böbrek ve karaciğer fonksiyonlarınıza zarar verir ve boyun ağrınız kas gerginliğinden kaynaklanıyorsa ağrı kesici ve kortizon iğneleri size yardımcı olmaz. Böylece boyun ağrısı akupunktur tedavisine başvurarak eklem ve kas ağrılarınızı iyileştirebilir ve stressiz olabilirsiniz.

Boyun Ağrısı Akupunktur Tedavisinin Süreci

Herhangi bir terapiye başvurmadan önce, herkesin akupunkturun iyileştirme amacına nasıl hizmet ettiğini anlaması çok önemlidir. Bu özel terapötik yöntem, kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Nihai amaç, kan, lenf sıvıları ve enerji dolaşımına yardımcı olarak sağlığınızda ve esenliğinizde genel bir iyileşme sağlamaktır.

Ağrınız olduğunda, egzersizler veya fizik tedavi ağrıyı daha da kötüleştirebilir. Akupunktur uzmanı, iltihabı gidermek, kasları ve tendonları gevşetmek, eklem ve sinir şişmesini azaltmak ve kendi ağrı kesici üretiminizi artırmak için belirli uzak ve yerel akupunktur noktalarını kullanacaktır: endorfin ve serotonin.

Boyun ağrısı için Akupunkturun Önemli Yönleri

Doğru akupunktur uzmanını seçerseniz güvenli bir prosedürdür. İşlemde kullanılan iğne son derece incedir ve biraz uyuşma, ağırlık ve karıncalanma hissi yaşayabilirsiniz. Tüm bu reaksiyonlar iyileşmenin başladığının ve iğnelerin doğru akupunktur noktalarına yerleştirildiğinin bir işaretidir.

Tedavi süresince hastanın kendini rahatlamış ve rahatlamış hissetmesi önemlidir.olduğu gözlemlenmiştir Boyun ağrısı akupunktur tedavisinin , diğer tüm cerrahi tedavi yöntemlerine göre en etkili ve güvenli yöntemlerden biriDoğru noktalarda yapılan akupunktur, depresyon ve stresin atılmasına yardımcı olur.

Akupunktur sadece boyun ağrısını iyileştirmek için değil, aynı zamanda osteoartrit, tendinit, siyatik ağrısı ve kronik baş ağrısı dahil olmak üzere vücut ağrısını iyileştirmek için de etkilidir. Boyun ağrısı akupunktur tedavisi arayarak, aşırı derecede ağrılı steroid bazlı enjeksiyonlardan kaçınabilirsiniz.

Uygulayıcılarınız 20 yıldan fazla deneyime sahip resmi tıp eğitimine sahiplerse akupunkturun çok az yan etkisi vardır. Doğal ve ilaçsız bir terapidir. Tedavi sırasında ve sonrasında kendinizi enerji dolu hissedecek ve bir rahatlama hissi yaşayacaksınız.

Akupunktur ayrıca kemoterapi gören hastalarda mide bulantısını, depresyonu hafifletmeye yardımcı olur ve aşırı yorgunluk ve uykusuzluğu giderir.

Boynunuz ağrıdan etkileniyorsa, kas gerginliği, bel fıtığı veya artrit gibi gerçek nedenleri bulmanız gerekir. Boyun ameliyatı ilk tercih olmamalıdır, önce akupunktur uzmanınızı ziyaret edebilirsiniz, ağrı hafifledikten sonra kaslarınızı güçlendirmek için PT’yi ve eklemlerinizi hizalamak için kayropraktik tedaviyi deneyebilirsiniz.

Bu şekilde boyun ağrısını en güvenli ve en uygun maliyetli şekilde yeniden yaşayabilir ve önleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *