Akupunktur Kanseri İyileştirebilir mi?
Akupunktur

Akupunktur Kanseri İyileştirebilir mi?

Akupunktur Kanseri İyileştirebilir mi?

 Son yıllarda sağlık sektörü, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 14 milyondan fazla insanın bu tedaviyi kullanması ile dünya çapında çeşitli sağlık durumları için akupunktur tedavisinde hızlı bir büyümeye tanık oldu. Ancak hastalar tarafından akupunkturla ilgili en sık sorulan sorular, kanseri tedavi edebilir mi?

Akupunktur artık sadece bir baş ağrısı, astım ve inme tedavisi olarak görülmediği, aynı zamanda kanserle ilgili bir dizi semptom ve durumu tedavi etmek için en çok aranan tedavilerden biri olduğu için tıp camiasının cevabı EVET OLABİLİR. kanser tedavilerinin yan etkileri.

Akupunkturun kanseri gerçekten iyileştirip iyileştirmediği konusunda yıllar içinde çok sayıda araştırma yapılmıştır ve araştırmaların ortaya koyduğu sonuçlar, gerçekten tedavi ettiğini göstermiştir.tarafından yapılan araştırma çalışması Ulusal Kanser Enstitüsü da bunu söylüyor, akupunktur kanseri iyileştirmeye ve rahatlatmaya yardımcı oluyor ve aşağıdaki şekillerde:

Genel bağışıklık sisteminigeliştirir:

Bağışıklık sisteminin Doğal Öldürücü (NK) gibi bileşenlerini güçlendirerek ) hücreleri ve lenfositleri ve beyaz küre sayısını artırarak, bağışıklık sistemini geliştirir ve enfeksiyon kapma riskini azaltır.

Ağrıyı yönetir:

Sosyal, psikolojik ve biyolojik yönlerden kanser hastalarının neden olduğu uzun süredir devam eden ağrının yönetilmesine yardımcı olur. Kanser hastalarında ağrı doğrudan kanserle ilişkili olmasa bile, ağrıyı yönetmek için farmasötik olmayan bir aracı görevi görür.

Mide bulantısı ve kusmada azalma:

Çalışmalar, kanser hastalarının kemoterapinin neden olduğu kusma ve mide bulantısını daha az yaşadıklarını göstermiştir.

Yaşam Kalitesini (QOL) Artırır:

Akupunktur tedavisi, kanser hastalarında depresyon ve anksiyete, ateş basması, nefes darlığı, uykusuzluk ve lökopeni gibi yaşam kalitesini artıran cesaret verici sonuçlar gösterir.

Son olarak, bu tedavi tamamen doğaldır.

Yakınımdaki kanser hastalarını izleyerek, kanserden kurtulmaya ve remisyondayken kontrolü ele almaya odaklandığınızı anlıyorum. Tıp doktorlarınızın yardımıyla, sağlığınızı iyileştirmek, stresi azaltmak ve daha iyi bir yaşam kalitesi elde etmek için akupunktur ve diğer alternatif prosedürleri kullanabilirsiniz. Tıp uzmanları, kemo ile birlikte kullanılan akupunkturun kalıcı nöropati riskini azalttığını gösteren çalışmalar üretiyor ve yayınlıyor.

Yazılarımı okuyanlara her zaman hatırlatırım, hiçbir şey doktorunuzla özel bir randevunun yerini tutamaz. Size sağlık ve fitness alternatiflerini sunmaktan mutluluk duysam da, sağlığınızla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, doktorunuzla görüşmek için randevu alın. Doktorunuz, sağlıkla ilgili kararlar alırken size yardımcı olacak en iyi konumdadır.

Göbek yağını nasıl kaybedeceğimizi öğrenerek, sağlığımızı ve yaşam kalitemizi artırmanın yanı sıra kendimize olan güvenimizi artıracağımıza, öz saygımızı, değerimizi ve değerimizi geri kazanacağımıza inanıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *