Vücudun Uyuyan Enerjisinden Yararlanmak İçin Akupunktur Noktalarını Uyarmak
Akupunktur

Akupunktur Noktalarını Uyarmak

Vücudun Uyuyan Enerjisinden Yararlanmak İçin Akupunktur Noktalarını Uyarmak

 Son on yılda, akupunktur ve akupresür alternatif tıbbın ana dalları olarak oldukça popüler hale geldi. Bu tıbbi uygulamalar, Geleneksel Çin Tıbbının ayrılmaz bir parçasıdır ve 1000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir.

Akupresür vücutta dağılmış özel noktalara basınç uygulanmasını içerirken, akupunktur bu noktalara iğneler batırmayı içerir. Hem akupunktur hem de akupunktur, baş ağrılarından strese, sırt ağrılarına ve hamilelikle ilgili sorunlara kadar bir dizi sorunu gidermeye yardımcı oldukları için çok faydalıdır.

Felsefe nedir?

Geleneksel Çin Tıbbına göre, sağlığı ve hastalığı belirleyen vücudun enerjik yapısıdır. “Qi” veya “Chi”, vücutta akan hayati enerjidir. Görünmez çizgiler veya meridyen adı verilen enerji kanalları boyunca hareket eder.

Vücutta 12 düzenli meridyen vardır. Meridyenler organları diğer kısımlara bağlar ve bu nedenle genellikle etkiledikleri organın adıyla bilinirler. Kalın bağırsak, ince bağırsak, mide, safra kesesi, mesane, akciğer, kalp, dalak, karaciğer, böbrek ve perikard (kalp) bazı meridyenlerin isimleridir.

Akupunktur noktaları, bu meridyenler boyunca haritalanan noktalardır; enerjinin vücuda giriş ve çıkış kapılarıdır. Akupunktur noktaları ayrıca xue ve tsubo olarak da adlandırılır. Vücutta yaklaşık 350 akupunktur noktası vardır.

Bu akupunktur noktalarından herhangi birinde enerji akışı engellendiğinde, hastalıklara, ağrılara ve ağrılara neden olur. Hastalıklar meridyen boyunca herhangi bir organı etkileyebilir. Dengesizlik sadece akupunktur noktalarına basınç uygulanarak düzeltilebilir. Basınç uygulamak akupunktur noktalarını uyarır ve dengesizliği düzeltir. Böylece sağlığı geri kazandırır.

Noktalarının Şaşırtıcı Etkileri

  • Kronik migreni olan kişiler akupunkturu tedavi yöntemi olarak kullanabilirler. Akupunktur noktalarını uyarmak sıradan baş ağrılarını hafiflettiği gibi aylık migrenlerin sıklığını da azaltır.
  • Antihistaminikler genellikle alerjiler için tek çözüm olarak kabul edilir. Akupunktur mevsimsel alerjilere karşı direnç oluşturur ve böylece antibiyotik ilaçlara bağımlılığı azaltır. Astıma da faydalıdır.
  • Stres, depresyon ve uykusuzluk, enerji dengesizliklerini düzelterek tedavi edilebilecek diğer durumlardır. Akupunktur seansları, zihnin rahatlamasına yardımcı olan nörotransmiterlerin salgılanmasını artırır. Aynı zamanda iyi hissetme duygusu yaratır.
  • Akupunktur kalp sağlığını iyileştirir. Stresi azaltır ve tansiyonu düşürür.
  • Kemik sertliği, sırtta rahatsızlık, tenisçi dirseği ve Karpal Tünel sendromu gibi şikayetleriniz varsa birkaç seans art arda akupunktur yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.
  • Bu alternatif tıp sistemi, kadınların bir takım sorunlarına da yardımcı olur. Buna adet kramplarının giderilmesi de dahildir. Menopozdaki kadın için sıcak basması gibi semptomları kontrol etmeyi kolaylaştırır. Gebelerde sabah bulantılarını hafifletmek ve doğumu başlatmak için kullanılabilir.
  • Akupunktur, sindirim bozukluklarını ve hiperasiditeyi tedavi etmek için kullanılabilir.
  • Son olarak, koşu bandında saatler harcamak yerine, birkaç kiloyu eritmek ve sağlıklı bir kiloya ulaşmak için akupunktur noktalarının enerjisinden yararlanabilirsiniz.

Aküpresür ve akupunktur çok etkili tıbbi uygulamalardır. Bununla birlikte, güvenli olmaları için, deneyim ve gerekli eğitim seviyesine sahip sertifikalı sağlayıcılardan yapılmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *