Akupunktur Olmamanızın 5 Ana Nedeni
Akupunktur

Akupunktur Olmamanızın 5 Ana Nedeni

Akupunktur Olmamanızın 5 Ana Nedeni

Daha önce Çin tıbbını yani akupunkturu denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. Araştırma üstüne çalışma, insan sağlığı ve refahı için sahip olduğu avantajları ortaya koymaktadır. 2000 yılı aşkın bir süredir ortalıkta dolaşıyor ve bu size bir şeyler söylemeli.

Yine de birçok insanın akupunkturun ne olduğu ve onlara nasıl yardımcı olabileceği hakkında hiçbir fikri yok. Günlük hayatınızı iyileştirmek için kesinlikle kullanabileceğiniz gerçeğine rağmen, henüz denememiş olma ihtimaliniz yüksektir. İşte bu tedavi şeklini denememiş olmanızın birkaç nedeni:

Akupunkturun neye dayandığını bilmiyorsunuz – bu tedavi, eski Çin tıbbının vücudunuzdaki tek bir sorunun izole olmadığına dair inancına dayanmaktadır. Birbirine bağlı her şeyle, bedeniniz, ruhunuz ve zihniniz, kollektif refahınıza katkıda bulunur.

Bu inancın temelinde tüm canlıların Qi (namı diğer chi) – yaşam enerjisi olduğu gerçeği yatmaktadır. Tümü cilt üzerindeki birçok noktayla ilişkili olan akıntılar halinde vücuttan akar. Blokajlar varsa, Qi akışı engellenir ve bu da hastalık veya ağrıya neden olur.

Akupunkturun amacı, qi akışını yenilemek ve zihninize, bedeninize ve ruhunuza dengeyi yeniden kazandırmaktır.

İğne korkunuz var – belki de insanların daha önce akupunktur yaptırmamasının ana nedeni iğne korkusudur. Bazı insanların gerçek fobileri olduğu doğrudur, ancak bazıları iğne fikri ve neden oldukları acı nedeniyle tereddütlüdür.

Gerçek şu ki, akupunkturda kullanılan iğneler, geleneksel tıpta görebileceğiniz iğneler gibi değildir. O kadar inceler ki dokunulduğunda bükülüyorlar. Onları vücudunuza yerleştirmek hiç acıtmaz. Başlıca işlevleri, stresinizi azaltmak ve Qi akışının engelini kaldırmaktır.

İşe yaramadığını düşünüyorsunuz – sahip olduğunuz bir sağlık sorunu için geleneksel ilaçları denediyseniz ve işe yaramadıysa, akupunkturu denemekle kaybedecek ne hakkınız var? Spor yaralanmalarından kaygıya kadar çok sayıda soruna yardımcı olabilir.

Uzmanlar ayrıca akupunkturun uykusuzluk, depresyon, migren ve ağrı yönetimine karşı yararlı olduğu konusunda kararlılar. Sıfır yan etkisi ve olumsuz tarafı yok, denemekle kesinlikle hiçbir şey kaybetmezsiniz. Kazanacak çok şeyiniz var – esenlik, sağlık ve rahatlama.

Maliyetinin çok yüksek olduğunu düşünüyorsunuz – tamamlayıcı tıp kullanmak, özellikle de işe yaradığını öğrendiğinizde, herhangi bir ekstra masrafa değer. Ayrıca akupunktur, diğer birçok ilaç türünden çok daha ekonomiktir.

Kimi göreceğinizi bilmiyorsunuz – her akupunktur uygulayıcısı, onlara yaklaşmanızı ve bir konsültasyon randevusu almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca tedavi o kadar popüler hale geldi ki, deneyen bazı arkadaşlarınız mutlaka vardır. Onlardan bir tavsiye isteyin ve sahip oldukları uzmanı deneyin.

Artık insanların akupunkturu denememesinin en olası nedenlerini bildiğinize göre, onu test etmeyi daha iyi bilmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *