Akupunktur ve Yüz Germe
Akupunktur

Akupunktur ve Yüz Germe

Akupunktur ve Yüz Germe

 Kozmetik akupunktur veya Yüz Gençleştirme Akupunkturu, yüz dokularına kan akışını artırarak cildi canlandırmak ve kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini azaltmak ve yüz kaslarını sıkılaştırarak vücudu kendi kendini iyileştirmeye teşvik eden bir Çin cilt gençleştirme yöntemidir.

Bu tekniğin tarihi, ‘Me Rong Zhen’ olarak bilinen Sung hanedanlığı döneminde MS 960-1279’a kadar uzanır. Güzelliğini artırmak ve yaşlanma sürecini geciktirmek için genellikle kraliyet ailesi üyeleri üzerinde yapılırdı.

Bu binlerce yıllık güzellik tekniği, yüzünüzdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltarak görünümünüzü iyileştirmek için non-invaziv, ağrısız bir yöntem olduğu için günümüz dünyasında yerini bulmuştur.

Tipik bir kozmetik akupunktur tedavisi sırasında, vücutta aktığına inanılan ‘chi’ veya hayati enerjinin engelini kaldırmak için cildin yüzeyinde belirli noktalara küçük iğneler sokulur.

Eğitimli akupunktur uzmanları, her seansta yaklaşık bir saatten iki saate kadar süren çoklu seanslar uygular. Geleneksel Çin Tıbbına göre, Yüz Gençleştirme Akupunkturu hayati enerji akışını iyileştirir ve vücudunuzun doğal yaşlanma karşıtı güçlerini uyarır.

Kozmetik Akupunktur Nasıl Çalışır?

Kozmetik akupunktur veya Yüz Gençleştirme Akupunktur, yüz ve vücudun diğer bölgelerindeki kan ve lenf dolaşımını iyileştirmek için yüzdeki ve vücudun diğer bölgelerindeki belirli noktalara kıl kadar ince iğnelerin sokulmasıyla çalışır. Akupunktur ayrıca vücudun kollajen üretimini uyarmak için daha fazla büyüme hormonu üretmesine yardımcı olabilir.

Geliştirilmiş kan akışı nedeniyle, yüz cildi yeniden nemlendirilir, beslenir ve tonlanır. Yüz kaslarında kanın serbest dolaşımı da iyileşmeyi kolaylaştırır ve yüzün elastikiyetini artırır, böylece ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.

Bazen iğneler, özel frekanslar kullanılarak elektriksel olarak uyarılır, böylece cildin esnekliği ve yüz kas tonusu geliştirilir. Bu, yüz kaslarının sarkmasını azaltır ve yüzünüze genç bir görünüm kazandırır.

Düzenli Yüz Gençleştirme Akupunktur tedavilerinin kan ve lenf dolaşımını iyileştirdiği, kollajen üretimini artırdığı ve yüz kaslarının kas tonunu iyileştirdiği kanıtlanmıştır. Daha ileri tedavilerde kol ve bacaklardaki belirli noktalar uyarılarak vücuttaki enerji akışı daha da artırılarak kişinin dış yüz güzelliğini etkileyen iç organlar güçlendirilir.

Bazen akupunktur tedavisi gören kişinin görünümünü iyileştirmek için geleneksel Çin bitkilerinden yapılan yüz kremleri de uygulanır.

Tedavinin daha etkili olabilmesi için hastaların beslenme ve yaşam tarzlarında değişiklik yapmaları, egzersizi günlük yaşamlarına dahil etmeleri önerilir. Yüz Gençleştirme Akupunkturu uygulanan çoğu insanda cilt elastikiyeti ve yüz kas tonusu artar ve gerçek yaşlarından 15 yaş daha genç görünebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *