Akupunktur Vücudunuza Nasıl Yardımcı Olabilir?
Akupunktur

Akupunktur Vücudunuza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Akupunktur Vücudunuza Nasıl Yardımcı Olabilir?

 Bu makale, akupunktur tedavisinin sağlığa faydalarına ve akupunkturun vücudunuza nasıl yardımcı olabileceğine bakmaktadır.

Akupunktur, çok çeşitli sağlık koşulları için ünlü bir tedavi prosedürüdür. Belirli vücut noktalarına deriden ince iğneler sokulmasını içeren ilaçsız bir yaklaşımdır. Peki, ne zaman ve nereden kaynaklandı? O nasıl çalışır? Akupunktur tedavisinin sağlığa faydaları nelerdir? Herhangi bir yan etkisi var mı? Akupunktur hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Ne zaman ve nereden kaynaklandı?

Akupunktur, MÖ 2. yüzyıla kadar uzanan en eski tedavi şeklidir. Kökleri, dünyanın diğer bölgelerine yayılmadan önce başladığı Çin’e kadar uzanabilir. Akupunktur, tıp alanındaki hızlı büyümesine ve icatlarına rağmen değerini kanıtlamış ve halen modern tıp uygulamalarıyla birlikte kullanılmaktadır.

Hangi sağlık durumlarıyla savaşmak için kullanılır?

Akupunktur, vücudun sindirim, üreme ve solunum sistemleriyle ilgili çeşitli sağlık durumlarıyla savaşmak için kullanılır. Bu tür durumlar arasında akut bronşit, kronik bademcik iltihabı, migren, kısırlık, bel ağrısı, bronşiyal astım, kronik sinüzit, romatoid artrit, yüz felci, kardia ve yemek borusu spazmı ve daha birçokları yer alır. Bu prosedür aynı zamanda sigara ve alkolizm gibi bağımlılıklarla mücadele etmek için de kullanılabilir. Akupunktur, birçok hastalığın birincil kaynağı olan vücudun ana organlarındaki dengesizlikleri düzelterek gelişmelerini engeller.

Akupunktur Nasıl Çalışır

Akupunktur, çoğu sağlık durumunun vücudun yaşam enerjisi akışının tıkanması veya kesintiye uğraması nedeniyle geliştiği varsayımına dayanır. Bu akışın kesilmesi veya tıkanması, vücudun bazı bölgelerinde sıvı birikmesine ve aşırı basınç nedeniyle şişme ve ağrıya neden olur. Bir tıkanıklık ayrıca vücudun tüm bölgelerine besin tedarikini keserek yetersiz beslenmeye yol açar. Bu, kişinin kendini yorgun, zayıf hissetmesine ve hatta bu kısımlarda yaralanma varsa yavaş iyileşme yaşamasına neden olur.

Akupunktur vücuttaki tıkanıklıkları giderir, böylece ağrı ve şişlikleri giderir, besinlerin tüm vücut bölgelerine ulaşmasını sağlar ve böylece kişinin rahatlamasını sağlar. Vücudun enerji dengesi yenilenir ve kişi kendini canlı ve enerjik hisseder. Bu tedavi yaklaşımı, vücuttaki akupunktur noktaları adı verilen belirli noktalara ince iğnelerin sokulmasını içerir. Tedavi edilen duruma bağlı olarak, giriş noktaları ve iğne sayısı kişiden kişiye değişebilir. Tedavide kullanılan iğneler önceden sterilize edilmiştir ve sadece bir kez kullanılmalıdır. Yaklaşık 20 ila 40 dakika yerinde bıraktıkları kasa ulaşmak için derinin hemen altına veya daha derine yerleştirilirler. Bazı durumlarda, iğneler hafif bir elektrik akımı kullanılarak döndürülebilir veya uyarılabilir. Seansın sonunda derin bir rahatlama hissine sahip olacaksınız.

Acıtır mı?

Prosedür ağrılı değildir, ancak uygulayıcı iğneleri yerleştirirken bir karıncalanma veya sıcaklık hissi hissedilebilir. Çok fazla ağrı, uyuşma veya başka herhangi bir rahatsızlık hissederseniz, derhal uygulayıcıya bildirin.

Akupunkturun faydaları?

  • önemli bir yan etkisi yok
  • Uygun şekilde uygulandığında diğer tedavilerle birleştirilebilir
  • Kişi ihtiyacına göre kişiselleştirilmiş tedavi alır
  • Hem önleyici hem de tedavi edici bir önlem olarak çalışır
  • Kişi bu işlem yapılırken bile rahat bir şekilde normal hayatına devam edebilir

Bunların hepsi akupunkturun vücudunuza nasıl yardımcı olabileceğine dair iyi örneklerdir.

Akupunkturun yan etkileri

  • Giriş noktalarında ağrı, morarma ve kanama (Kanama bozukluğu olan hastalar veya kan sulandırıcı kullananlar için risklidir)

Akupunktur prosedürünün diğer endişe verici yan etkileri çoğunlukla kötü hijyen ve uygulayıcının eğitiminden kaynaklanır. Bunlar arasında;

  • akciğerler
  • .

çökebilir

deilaçların tedavi etmesi amaçlanan durumu aşar. Bu, özellikle uzun süre kullanıldıklarında faydadan çok zarar verecekleri anlamına gelir. Akupunktur ise doğru profesyoneller tarafından güvenli bir şekilde yapıldığında önemli yan etkiler bırakmaz. Akupunkturun vücudunuza nasıl yardımcı olabileceğine dair bir başka iyi örnek.

Farklı akupunktur türleri şunları içerir:

Elektroakupunktur

Bu tür akupunktur, iğnelerin vücuda yerleştirildikten sonra döndürülmesini veya hafif bir elektrik akımı kullanılarak uyarılmasını içerir. Hastaya, bazı uygulayıcıların iyileşmeyi kolaylaştırdığını söylediği bir karıncalanma hissi verir.

Vücut Akupunkturu

Bu, vücudun ayak parmaklarından başa kadar çeşitli noktalarına ince iğneler sokulmasını içeren en yaygın akupunktur türüdür. Tedavi, çok çeşitli koşullarla savaşmak için kullanılır.

Kulak akupunkturu

Bu tür akupunktur, vücudun tüm bölgelerini temsil eden akupunktur noktaları olduğuna inanılan kulağa ince iğneler sokulmasını gerektirir. Prosedür, alkol veya sigara gibi bağımlılıklarla mücadelede yararlıdır ve vücut akupunkturu ile birleştirildiğinde kısırlığın tedavisine yardımcı olabilir.

Akupresür ve Acu-Akustik

Bu tür akupunkturda uygulayıcı, önemli akupunktur noktalarına masaj yapar veya basar. Bu akupunktur, yorgunluk, cilt rahatsızlıkları veya migren gibi ağrılı durumlarla mücadelede faydalıdır. Bu tür bir prosedürden geçerken hastaların mutlaka klinikleri ziyaret etmesi gerekmez. Uygulayıcıları veya Natural Synergy sistemi gibi programlar yardımıyla bu tür akupunkturu nasıl yapacaklarını öğrenebilirler. Bu şekilde, kritik noktaları nasıl tespit edecekleri ve evlerinin rahatlığında kendilerine nasıl masaj yapacakları öğretilecek. Elbette hiçbir uygulayıcı size bu tür bir tedaviyi kendi başınıza nasıl yapacağınızı kolayca öğretemez çünkü müşterilerini kaybedeceklerdir.

Çoğu seans başına ücret alır ve ne kadar çok seansa katılırsanız, cebinizde o kadar iyi olur. Peki ya sen? İyileşiyor musun? Sizin tarafınızda zaman veya mahremiyet gibi herhangi bir rahatsızlık var mı? Yukarıdaki soruların cevapları sırasıyla hayır ve evet ise, belki bir alternatife ihtiyacınız var.

Natural Synergy

Natural Synergy, size akupunktur sanatını öğretmek ve sağlık hedeflerinize evinizin rahatlığında ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir programdır. Emily J. Parker, çoğu ilacın yaptığı gibi semptomlarla savaşmak yerine hastaların çeşitli hastalıkların temel nedenlerini ortadan kaldırmasına yardımcı olmayı amaçlayan bu programın arkasındaki fikirdi.

Natural Synergy, çeşitli psikolojik veya duygusal durumlara doğal çözümler sunar. Program, genel esenlik için doğal ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için vücuttaki tıkanıklıkları temizlemek için akupresürü nasıl kullanacağınızı öğretir. Bu program aracılığıyla, bir sağlık durumuyla etkili bir şekilde mücadele etmek için konsantre olmaları gereken meridyen noktalarını nasıl belirleyeceklerini öğrenecekler.

Kötü beslenme çoğu hastalığın önde gelen nedenidir. Bu program sayesinde kişi sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı kalmak için egzersiz yapmayı öğrenecektir. Ayrıca doğal olarak tersine çevirebileceğiniz hastalıkları da tanımlayabileceksiniz.

Natural Synergy sistemi, eğitim seviyesinden bağımsız olarak herkesin onu kullanmasını kolaylaştırmak için sesli ve görüntülü eğitimlerde iyi bir şekilde sunulmuştur. Bu program, vücudunuzun genel sağlığını doğal bir yaklaşımla korumanıza yardımcı olabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur ve en güzeli de bu programın kurallarını evinizin rahatlığında uygulayabilirsiniz.

Sonuç

Hala akupunkturun vücudunuza nasıl yardımcı olabileceğini merak ediyor musunuz? Yukarıdaki makale, bu eski tedavi prosedürü hakkında bilmeniz gereken her şeyi özetlemektedir. Çok çeşitli sağlık koşullarıyla savaşabilir ve en iyisi, hiçbir yan etkisi olmadan tamamen doğal olmasıdır. Umarız yukarıdaki makale faydalı olmuştur ve akupunktur tedavisinin sağlık yararlarını ve akupunkturun vücudunuza nasıl yardımcı olabileceğini açıklamaya yardımcı olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *