Akupunktura Neden İnanıyorum?
Akupunktur

Akupunktura Neden İnanıyorum?

Akupunktura Neden İnanıyorum?

 Akupunkturla ilk tanışmam 1970’lerde New York City’deki bir hastanede akupunkturun birincil anestezik olarak ilaçlar, kimyasallar, gaz veya bilinen herhangi bir yöntem yerine kullanıldığını gözlemlediğim zamandı.

Bu beni hayrete düşürdü, çünkü prosedür sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık görünmüyordu ve açıkçası, diğer yaklaşımlardan biraz daha güvenli ve non-invazivdi.

Bu deneyim, zihnimde akupunktur ve bunun çeşitli koşullar ve koşullarda nasıl faydaları olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmeme yol açtı. On yıldan fazla bir süre sonra, görünüşe göre ağız ameliyatından sonra çenemde spazmlar yaşadım, çünkü küçük bir ağzım var ve esneme bir reaksiyon veya trisma yarattı.

Birkaç gün sonra, New York’un Çin Mahallesi’ndeydik ve bir Çin Bitkileri dükkanının arkasında akupunktur uzmanı, tesisteBunu denemem gerektiğini hissettim, çünkü ya bana faydası olacağına ya da en azından hiçbir zararlı yan etkisinin olmayacağına inanıyordum. Bir saatten az bir süre sonra rahatsızlığım kalıcı olarak geçti, rahatladım!

Omuz/diz/bel rahatsızlığı/ağrı:

Onlarca yıllık spor ve diğer kullanımlardan sonra, ciddi omuz ağrısı ve rahatsızlığı yaşadım.gittim Ortopediste , kıkırdağın azaldığını, kemik üstüne kemik, sürtünme vs. olduğunu söyledi. Omuz ameliyatının zorluklarını anlattı ve kortizon iğnesinden fayda görebileceğimi söyledi.

Ne yazık ki, atış yardımcı olmadı ve rahatsızlık devam etti. Birisi bana kasabamdaki harika bir akupunkturcudanve ben de bir randevu aldım. Son birkaç yılda, yaklaşık on beş, yirmi kez bu doktora gittim ve tedavilerden hatırı sayılır bir rahatlama buldum.

Artrit ve aşırı kullanım da dahil olmak üzere sorunun altında yatan neden devam ederken, tedavilerin iltihabı azalttığı görüldü ve bir seferde iki ila üç hafta boyunca benim için son derece faydalı oldu.

Dizlerimde ve/veya belimde rahatsızlık/ağrı hissettiğimde, bu tedaviler oldukça yardımcı oldu vbolan birçok kişi.

Stres/gerginlik:

Akupunktur kullananlarla, invaziv olmayan, ilaçsız bir şekilde streslerini ve gerilimlerini azaltmak için çok sayıda başarılı tedavi gözlemledim.

Zihnimizi akupunktur gibi asırlık, başarılı tedavilerin faydalarına açarsak, birçok hastalık ve zorluk başarılı, güvenli ve güvenilir bir şekilde ele alınabilir. Alternatifleri ne kadar çok bilir ve incelersek, sağlık açısından hepimiz o kadar iyi durumda olabiliriz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *