Akupunkturdan Alabileceğiniz 4 Ortak Fayda
Akupunktur

Akupunkturdan Alabileceğiniz 4 Ortak Fayda

Akupunkturdan Alabileceğiniz 4 Ortak Fayda

 Geleneksel Çinli terapistler, akupunkturu bir kişinin hastalıklarını iyileştirmek için en iyi alternatif terapilerden biri olarak gördüler. Bir kişinin vücudundaki stratejik baskı noktalarına sokulan ince ve steril iğnelerin kullanımını içeriyordu ve buna göre enerji akışı nötralize edildi.

Vücuda iyi enerji saldığı ve dolayısıyla vücudun kendi kendine iyileştirme gücünü uyararak rahatsızlıkları iyileştirdiği bilinmektedir.

Cildin altına çok ince metalik iğneler sokarak ve iyileştirerek insanları iyileştirme sanatında üstün olan, dünyanın dört bir yanına dağılmış birkaç akupunktur terapisti vardır. Belirli bir süre bozulmadan tutulur ve daha sonra gerekli sonuçları bulmak için çıkarılır.

İnsanların yapay ilaçlar kullanmadan sağlıklarını başarılı bir şekilde iyileştiren ilgili sonuçlar buldukları durumlarda, ismine pek çok faydası vardır.

  • Vücuttaki ağrıyı azaltır – Ağrı, kazalar, kas ağrıları, artrit, menopoz, migren vb. çeşitli sorunların sonucu olabilir ve akupunkturun bu tür tüm ağrıları iyileştirdiği bilinmektedir. Gerekli alana iğnelerin basit bir şekilde yerleştirilmesi bu tür ağrıların giderilmesine yardımcı olabilir. Tek bir günde kurtulabileceğiniz bir şey değildir, ancak terapistle birkaç seanstan sonra herhangi bir karmaşık teşhis olmaksızın ağrıdan doğal olarak kurtulmanızı sağlayabilir.
  • Stresi azaltma – İş yerinizde veya evinizde ilgilenmeniz gereken çeşitli işlerin olduğu yoğun yaşamlar göz önüne alındığında, sonunda yüksek stres seviyelerine sahip olursunuz. Kaslarınız üzerinde bir baskı oluşturur ve sertleşir. Akupunktur tedavisini gerekli basınç noktalarında kullanmak, ilk seanstan sonra gerginliği atmanıza yardımcı olabilir.
  • Hastalıklardan hızlı iyileşme – Hastalanmanıza veya bir kaza geçirmenize neden olabilecek sonuçları engelleyemezsiniz. Zaman zaman doğal iyileştirme işlevleri, beslenme eksikliği nedeniyle olması gerektiği gibi çalışmaz. Akupunktur, sık seansların normale dönmenize ve böylece hastalığınızı ve rahatsızlıklarınızı daha hızlı iyileştirmenize yardımcı olabileceği bu zamanda imdadınıza yetişebilir.
  • Uykusuzluğu ve solunum problemlerini iyileştirir – Uykusuzluk genel olarak stres veya derin uyku yeteneğinin azaldığı bir yaralanma nedeniyle oluşur ve siz sağlıklı bir yaşam sürerken baskı oluşturur. Yetersiz uyku akupunktur iğneleri yardımıyla tedavi edilebilir. Astım, alerji, sinüzit gibi solunum sorunları da birkaç seans akupunktur ile giderilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *