Akupunkturdan Yarar Sağlar Mıyım?
Akupunktur

Akupunkturdan Yarar Sağlar Mıyım?

Akupunkturdan Yarar Sağlar Mıyım?

 Pek çok insan akupunkturu duymuştur ve ilk yorum genellikle “Bana iğne batıyor mu? Olamaz!” olur. Genel olarak, özellikle acının söz konusu olduğunu düşünürsek, bilmediğimiz veya aşina olmadığımız şeylerden korkarız.

Akupunktur, tıbbın en eski biçimlerinden biridir; 2000 yılı aşkın süredir uygulanmaktadır! Akupunktur, yüzyıllardır minimal yan etkilerle milyarlarca başarılı tedavi sağlamıştır. 1978’de DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü), akupunkturu çeşitli hastalık ve durumların tedavisi için geçerli bir tıbbi yöntem olarak kabul etti.

Akupunkturun başarısına ve geçmişine rağmen, çoğu kişi için iğne korkusu potansiyel sağlık yararlarından daha fazladır. İğne korkusu olanlar arasındaysanız yalnız değilsiniz. İğne olmanın aksine, akupunktur zarar vermez.

Karıncalanma hissi veya hafif elektrik hissi mümkündür. Akupunktur iğnesi çok incedir, saçınızın bir telinden daha incedir. Aslında, standart bir kan alımı için kullanılan içi boş iğneye yaklaşık 14 akupunktur iğnesi sığabilir. Bir dahaki sefere doktorunuz kan testi istediğinde bunu düşünün!

Lisanslı bir akupunktur uzmanı, FDA tarafından tıbbi bir alet olarak tanınan tek kullanımlık steril bir akupunktur iğnesi kullanacaktır. Akupunktur bir şifa sanatıdır; ağrıya neden olmak vücudun iyileşme yeteneğini azaltır, bu da iyileşme sağlama amacına aykırıdır.

Eğitimli akupunktur uzmanı, rahatsızlık veya ağrı olmadan iyileşmeyi en üst düzeye çıkarmak için iğneleri yerleştirme konusunda yeteneklidir.

Bir dakikanızı ayırın ve faydalarını düşünün, iğne korkusunu geride bırakın ve akupunkturu deneyin. Bir veya iki tedaviden sonra akupunkturun faydalarını fark etmeye başlayabilirsiniz. Aslında, büyük olasılıkla bu eski şifa tekniğine aşık olacaksınız.

Özellikle ağrınız azaldıkça, stres yönetilebilir hale geldikçe, uyku daha kolay ve daha iyi hale geldikçe, sindiriminiz ve mide ekşimeniz hafifledikçe veya migrenleriniz geçmişte kaldıkça! Hepimiz bir noktada yukarıdaki maddelerden herhangi birinden muzdaripiz ve akupunktur tedavisi harika bir çözüm.

Akupunkturun birçok hastalığın tedavisinde terapötik etkisinin yanı sıra, sağlıklı kilo verme, sigara dahil bağımlılık tedavileri için akupunktur mükemmel destek sunar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *