Aromaterapi Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir?
Aromaterapi

Aromaterapi Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir?

Aromaterapi Hayatınızı Nasıl Değiştirebilir?

koku yağları, eviniz ve ofisiniz için harikalar yaratır. Elektrikli yağ difüzörü aracılığıyla bir odadan diğerine yayılan yağın kokusunun yanı sıra, farklı kokulardan elde edilen farklı faydalar da vardır.

Lavanta dinlenmek için çok popülerdir. Varlığınızı sakinleştirir ve ayrıca uyumanıza yardımcı olabilir. Lavanta ayrıca depresyonu hafifletmeye yardımcı olur. Bu harika koku, genellikle uyku sorunları için modern tıbbın yerini almak için kullanılabilir.

Lavanta ayrıca sinirler ve kaygı sorunları için harika bir tonik olarak kullanılır. Bir sınavdan önce veya sonra zihinsel olarak stresli misiniz?

ELMA TARÇIN YAĞI

Popüler bir koku olan elma tarçın, baharatlı ama tatlı kokusu için kullanılmıştır. Elma kokusu migren baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Elma kokusunun iştahı bile kestiği belgelenmiştir.

Tarçın – Bu baharatın kullanımından elde edilen pek çok sağlık yararı vardır. Bir koku olarak tarçın, beyin gücünü artırmaya yardımcı olabilir. Wheeling Cizvit Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, tarçın “nefesi” alan katılımcıların bilişsel işlevlerde gelişme gösterdiği sonucuna varmıştır.

Öyleyse elma ve tarçın kokusunun bir arada, müthiş bir ekip olduğunu hayal edin.

LILAC OIL

Syringa Vulgaris’in çiçekli bitkisinden (yaygın leylak) elde edilen bu yağın ferahlatıcı bir çiçek kokusu vardır. Sakinleştirici kokusuyla leylak kaygıyı hafifletmeye ve zihni sakinleştirmeye yardımcı olabilir. Uyumlu bir ruh halini teşvik eder ve birçok aromaterapist müşterilerini rahatlatmak için leylak yağı kullanır.

Ek olarak, leylak aynı zamanda gelişmiş bir şehvet duygusu da yaratabilir.

SANDAL AĞACI YAĞI

Sandal ağacı, “Santalum” ağacının öz odunundan gelir. Sandal ağacının kullanımı 4.000 yıldan fazladır ve yumuşak, sıcak, odunsu bir koku ile çok egzotik bir kokuya sahiptir.

Sandal ağacı çoğunlukla tütsü şeklinde kullanılır. Ayrıca parfüm, kozmetik ve tıraş losyonlarında da kullanılmaktadır.

Sandal ağacının eşsiz kokusu, tütsü veya koku yağı olarak yakıldığında zihinsel berraklığa yardımcı olur. Aynı zamanda sakin kalmanıza yardımcı olurken zihinsel odaklanma için harikadır.

MISIR MİSKİ YAĞI

Özel bir koku olan mısır miski, Mısır’dan gelen çok popüler bir yağdır. Aroması odunsu, keskin, dünyevi ve hoş kokuludur. Başlangıçta Misk’te bulunan misk kabuklarından elde edilen sevgili hayvan, büyük ölçekte avlandı ve bu da popülasyonunu ciddi şekilde azalttı. Artık misk, sentetik misk veya bitki bazlı kaynaklarla değiştiriliyor.

Mısır Miskinin yapımında kullanılan bitki bazlı kaynaklar şunlardır:

  • Misk Mullow veya Ambrette Tohumu
  • Misk Çiçeği
  • Garden Angelica

yağının kokusu, duyguları dengelemek ve sakinleştirmek için kullanılır, bu sayede stresin atılmasına yardımcı olur

VANİLYA YAĞI

Vanilya gelmiş geçmiş en popüler kokulardan biri olabilir. Tatlı, sıcak, karmaşık ve rahatlatıcı. Vanilya, vanilya çekirdeklerinden elde edilen veya yapay olarak üretilen ve tatlı yiyecekleri tatlandırmak veya kozmetik preparatlara hoş kokulu bir koku vermek için kullanılan bir maddedir.

Vanilyanın sakinleştirici etkisiyle bebeklerin strese uyum sağlamasına ve uykuya yardımcı olduğu bulundu.

Almanya’daki Tubingen Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, vanilyanın hem insanlarda hem de hayvanlarda irkilme refleksini azalttığını ortaya koydu. Rahatlatıcı özellikleri nedeniyle, vanilya kokuları, dinlendirici bir uykuyu desteklemek için banyo ürünlerinde ve mumlarda yaygın olarak kullanılır.

Sakinlik, rahatlama ve huzurlu bir gece uykusu için parfüm yağlarınızın keyfini çıkarın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *