Aromaterapi Ne Yapar?
Aromaterapi

Aromaterapi Ne Yapar?

Aromaterapi Ne Yapar?

İyi ki sormuşsunuz! Aromaterapinin arkasındaki fikir, terapötik esansiyel yağların kullanımının kaygıyı azaltarak hastalığı önlemeye yardımcı olabileceğidir. Anksiyete, ağrı, saç dökülmesi, düşük bağışıklık sistemi, kızarıklıklar ve çok daha fazlasını içeren birçok soruna neden olur. Aroma veya kokuların beynin duygularımızı, davranışlarımızı, motivasyonumuzu, uzun süreli hafızamızı ve koku alma duyumuzu destekleyen kısmı üzerinde etkisi vardır.

Kokular, çikolata parçacıklı kurabiye kokusu gibi güzel anıları tetikleyebilir. Çikolata parçacıklı kurabiye kokusu alıyorsunuz, bu yüzden küçükken mutfakta sizi ve annenizi bir mutluluk duygusu getiriyorsunuz. Kokular, aynı çikolata parçacıklı kurabiye kokusu gibi kötü anıları da tetikleyebilir. Çikolata parçacıklı kurabiye kokusu alıyorsunuz, bu yüzden çikolata parçacıklı kurabiye yerken arka verandadan düştüğünüzü ve acı hissi yarattığınızı düşünüyorsunuz. Bu senaryoların her birinde, vücudunuzun olumlu ya da olumsuz bir tepkisi vardır.

Havadaki hoş kokular, insanların perakende mağazalarda, kaplıcalarda, otellerde, sinema salonlarında, müzelerde ve kumarhanelerde daha uzun süre kalmasına neden olur. Ayrıca, oda nane veya limon koktuğunda sporcuların üretkenliğini ve fiziksel performansını artırdıklarını da gösterdiler.

Sonuç olarak, aromaterapi, vücudunuzdan olumlu ve rahatlatıcı bir tepki yaratan kokulara odaklanır ve size genel bir iyilik hissi verir. Bir dahaki sefere biri size “Aromaterapi ne işe yarar?” diye sorduğunda. onlara sakinleşmenize yardımcı olduğunu söyleyebilirsiniz!

Rutininize dahil etmek kolaydır. Ben şahsen bir aromaterapi esansiyel yağı difüzörü tavsiye ederim. Nispeten ucuzdurlar ve onları herhangi bir yere koyabilirsiniz. (Banyo, yatak odası, mutfak, ofis) Onlar da harika hediyeler. Ben benimkine bağımlıyım. Her tür ruh hali için her tür esansiyel yağ vardır. O sırada tedaviye ihtiyacınız olan her şey için tariflerle birlikte gelirler. 10 yaşındaki torunum alerjisinin tedavisine yardımcı olması için doğum gününde bir tane istiyor! Hatta renkli LED değişen gece lambası ve otomatik kapanma özelliğine sahip bir tane bile var. Sadece seçimini yap. (Sahip olduğum bu. Işık beni de rahatlatıyor.) Neyi seçerseniz seçin, hayatınızda şaşırtıcı bir fark yaratacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *