Aromaterapi Soya Mumlarının Hoş Etkileri
Aromaterapi

Aromaterapi Soya Mumlarının Hoş Etkileri

Aromaterapi Soya Mumlarının Hoş Etkileri

 Aromaterapi her geçen gün takipçi kazanıyor. Bunun nedeni ise en karmaşık hastalıklara bile tamamen doğal bir yaklaşımdır. Aromaterapi uygulaması kolaydır ve hiçbir yan etkisi yoktur. Herhangi bir iç bozukluğu uygun şekilde iyileştirerek genel sağlığı iyileştirir. Aromaterapi mumları da yağın doğal kokusunu yayarak ortamı güzelleştirdiği için kullanımı yaygındır.

İşte aromaterapi soya mumlarını kullanmanın faydalarından bazıları.

Sigara

İçilmez Aromaterapi için kullanılan mumlar yanarken sigara içmezler. Sıradan mumları yaktığınızda dumanını içinize çekersiniz. Duman, akciğer kanseri gibi tehlikeli hastalıklarla bağlantılı olabilir. Ancak bu mumları tamamen güvenli oldukları ve sigara içmedikleri için kullanabilirsiniz.

Daha Az Pahalı

Parafin mumları ticari olarak üretildiğinden oldukça pahalıdır ve üreticiler sadece mum fiyatını artırmak için bazı özellikler eklerler. Ancak daha az pahalı ama etkili soya mumlarını satın alarak zor kazandığınız paradan tasarruf edebilirsiniz. Periyodik olarak yenilenebilmeleri parafin mum kullanmaktan daha ekonomiktir.

Yönetilmesi kolay

Sıradan parafin mumların mumu kolayca çıkarılamaz. Aromaterapi soya mumlarından sonra temizlemek kolaydır, çünkü kısa sürede temizlik yapabilmek için sadece ılık suya ve herhangi bir sıradan sabuna ihtiyacınız vardır. Ilık su ve sabunla temizlemeden önce erimiş balmumunu fırçalayabileceğiniz bir fırçayı elinizin altında bulundurun.

Leke yok ve daha uzun ömür

Soya mumunun yaydığı duman daha az konsantredir. Yanarken yüzeyde leke bırakmaz. Bunun nedeni, içeriğindeki maddelerin havaya hızla dağılma ve geride leke bırakmama konusunda doğal bir kapasiteye sahip olmasıdır. Üstelik daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Doğal Koku

Odanızda doğal bir koku istiyorsanız soya mumlarından yararlanmalısınız. O kadar doğal bir koku yayarlar ki kendinizi rahat ve rahatlamış hissedersiniz. Bunun nedeni mum yapımında kullanılan doğal yağlardır.

Yani gördüğünüz gibi aromaterapi mumlarının yaydığı hoş kokuyu solumak zararlı değil. Aksine uçucu yağların yaydığı koku çok şifalıdır ve sadece vücudunuzu değil, zihninizi de rahatlatır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *