Aromaterapi ve Büyülü Rahatlaması
Aromaterapi

Aromaterapi ve Büyülü Rahatlaması

Aromaterapi ve Büyülü Rahatlaması

 Hepimiz her gün bir şekilde stres yaşarız ve çoğu zaman rahatlamak için biraz zaman ayırmayı unuturuz. Günümüzde kaplıcalar ve salonlar, uykusuzluk, baş ağrısı, uyuşukluk, depresyon vb.

Pek çok kozmetik ve güzellik bakım mağazasında, çeşitli markalar altında satılan esansiyel yağ şişelerini görmüş olabilirsiniz. En azından gerektiğinde baş, boyun veya bacak masajı yapabilmek için bazılarını evde tutmak akıllıca olacaktır, ancak profesyonel dokunuş size bu doğal esansiyel yağların terapötik etkisini verebilir.

Uçucu Yağlar Nasıl Yardımcı Olur?

Uzun süreli strese maruz kalma, kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, uyku bozuklukları, kaygı ve depresyon gibi ciddi sağlık sorunlarına yakalanmanın kanıtlanmış bir nedenidir ve ayrıca bağışıklık sisteminizi de etkileyebilir.

Lavanta yağı, papatya, yasemin, adaçayı, melisa (limon otu), sandal ağacı, neroli, gül, tatlı Maja Rom ve ylang-ylang gibi bazı aromaterapi yağları rahatlamak için en iyisidir.

Bu yağları, uçucu yağlarla uğraşan herhangi bir mağazadan satın alabilirsiniz. Sadece stresi azaltmak için kullanılmaz, aynı zamanda saç büyüme modelini iyileştirmesiyle de bilinir.

Çay Ağacı, Selvi, Papatya, Biberiye ve Nane yağı gibi esansiyel yağların saç sağlığı için faydalı olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, piyasada bulunan aromaterapi yağları arasında, fraksiyone hindistancevizi yağı saçınız için en iyisini yapar.

Haftada en az üç kez kafa derisine masaj yapmak için kullanın ve mümkün olan en iyi sonuçları alın. Bazı yağlar saç maskesi olarak da kullanılabilir ve bir uzman bu konuda doğru rehberlik sağlayabilir.

Okaliptüs yağı, solunum sistemi bozukluklarını ve ayrıca kas ağrılarını ve ağrılarını iyileştirme gücüne sahiptir.

Sardunya esansiyel yağı, adet öncesi sendromu semptomlarını, sinir gerginliğini hafifletebilir, kırık kılcal damarları, yanıkları, kesikleri ve belirli egzama türlerini onarabilir.

Yüz cilt bakımı çay ağacı yağı ile mümkündür ve antifungal ve anti-bakteriyel özellikleri ile birçok temizleyici ve losyonda bileşen olarak kullanılır.

Nane yağı soğuk algınlığı, ateş, astım, kramplar, zihinsel yorgunluk ve baş dönmesini iyileştirebilir.

Sandal ağacı yağı afrodizyak için idealdir. Cildi iyileştirici özelliğinden dolayı dermatolojide yüksek bir değere sahiptir.

Bu yağlar tam bir iyilik hissi verir. Bu yağları kullanmanın bazı mükemmel yolları, onları masaj aracı olarak kullanmak, küvete birkaç damla eklemek veya bir yağ yakıcıdan solumaktır. Bu yağların kokusu bizim üzerimizde belirgin ve güçlü bir kontrole sahiptir.

Saf aromaterapi bir dizi hastalığı önler ve beynin limbik ve koku alan bölgelerini etkileyerek iyileşmeyi destekler.

En iyi sonuçları vermeyebilecekleri için kaliteden ödün vermemek ve ucuz esansiyel yağlar satın almak daha iyidir.

Bu yağların fiziksel ve psikolojik faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için kullanmadan ve uygulamadan önce onları doğru bir şekilde anlamanız gerekir.

Ben bir aromaterapi manyağıyım ve bu özel tedavi ile kendimi şımartmaktan keyif alıyorum. Söylemeye gerek yok, terapinin faydaları muazzam ve verdiği rahatlama hissi takdire şayan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *