Aromaterapi ve Cilt Bakım İmkanları
Aromaterapi

Aromaterapi ve Cilt Bakım İmkanları

Aromaterapi ve Cilt Bakım İmkanları

 Yüzümde şiddetli sivilce vardı ve cilt izlerimi tedavi etmek için piyasadaki neredeyse tüm krem ​​ve merhemleri denedikten sonra alternatif bir yönteme geçmeye karar verdim. Ablam beni aromaterapi ve uçucu yağlarla tanıştırdı.

Bu yağların gerçek iyileştirici etkileri olduğu biliniyor ve bu, modern çağda artan popülaritesinin ana nedenlerinden biri.

Çağlar boyunca aromaterapi mükemmel bir şifacı olarak kabul edildi ve sinir sistemlerinden başlayarak ağrılara, saçlara ve hatta güzellik cilt bakımına kadar pek çok hastalığın tedavisinde kullanıldı.

Uçucu yağları dünyanın farklı yerlerinde herhangi bir yerden satın alabilirsiniz, ancak en iyi kaliteyi satın almak, etkileri elde etmek için çok önemlidir.

Kuşkusuz, bu uçucu yağları kullanmanın faydaları çok fazladır, ancak ürünün en iyi şekilde kullanılması için kullanımına ilişkin doğru bilgi gereklidir. Bu yağlar günlük cilt bakım rejiminde veya sinirlerin gevşemesi için saçı yağlamak için vb. Kullanılabilir.

Belirli cilt bakımı amaçlarını tedavi etmek için kullanılabilecek uçucu yağların bir listesi aşağıdadır:

  • Doğal cilt bakımı için – Lavanta Yağı, Gülağacı, Gül, Kafur, Selvi, Biberiye, Sardunya, Papatya, Sardunya Uçucu Yağları ve tüm Hidrosolleri kullanın.
  • Akne tedavisi için – Çay Ağacı Yağı, Nane Yağı, Manuka, Greyfurt, Nane, Sandal Ağacı, Lavanta, Kekik Linalool, Gül Sardunya, Papatya, Gülağacı, Atlas Cedarwood, Palma Rosa ve Cajeput en iyisidir.
  • Siyah noktaların giderilmesi için Thymus vulgaris, Kişniş, Nane ve Limon otu gibi esansiyel yağlar etkili olacaktır.
  • Kış aylarında çatlamış ve kuru cildi yumuşatmak için – Paçuli, Mür, Sandal Ağacı, Cajeput, Lavanta ve Aynısefa Yağı.
  • Düzenli cilt temizliği için – Nane, Limon otu, Niaouli, Limon Yağı ve Fesleğen yağı faydalıdır.
  • Karma bir cilde sahipseniz ve tek bir ürün size uymuyorsa Sardunya, Ylang-ylang, Gülağacı ve Neroli Hidrosol içeren doğal aromaterapi ürünlerini tercih edin.
  • Donuk ciltler için – Mersin, Globulous Okaliptüs, Fesleğen, Neroli, Limon, Ardıç, Limon otu, Nane, Niaouli, Çam, Kekik, Portakal, Biberiye, Nane ve Greyfurt kullanın.

Bu esansiyel yağlar saç maskesi olarak da kullanılabilir. Aslında, Argan yağı genel olarak sağlıklı saç büyümesi için mükemmeldir.

Cilt ve kafa derisindeki enfeksiyonları tedavi etmek için Alman Papatyası, Okaliptüs, Lavanta, Biberiye, Çay Ağacı, Aynısefa, Niaouli, Mersin ve Gülağacı esansiyel yağları yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, önerilen yağlardan bazılarının ışığa duyarlı hale getirdiği unutulmamalıdır. Soğuk pres narenciye yağları ve Angelica güneş ışığına maruz kaldıktan sonraki 12 saat içinde cilde uygulanmamalıdır. Bunlar sadece gece saatlerinde kullanılmalıdır.

Bu yağları ancak etkilerini tam olarak araştırdıktan sonra veya daha iyisi uzmanlara bağlı olarak kullanmak zorunludur. Aromaterapi bağışıklığınızı güçlendirir ve semptomların temel nedenlerini yok eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *