Aromaterapinin Çoklu Faydalarının Keyfini Çıkarın
Aromaterapi

Aromaterapinin Çoklu Faydalarının Keyfini Çıkarın

Aromaterapinin Çoklu Faydalarının Keyfini Çıkarın

 Aromaterapi… daha önce duydunuz mu? Numara? O zaman aromaterapi ile ilgili faydalı bir bilgim var. Bazı cilt enfeksiyonlarına veya zihinsel bozukluklara yakalandıysanız, bu terapiden tam olarak yararlanabilirsiniz. Uykusuzluk çekiyorsanız, sadece iyi bir gece uykusu alamadığınız için gün boyu kendinizi depresif ve tembel hissedersiniz. O zaman işte size aromaterapi şeklinde güzel bir haber.

Aromaterapi nedir? Bitki ve çalıların kimyasal ve diğer safsızlıklardan arındırılmış doğal esansiyel yağları yardımıyla zihinsel stres, depresyon ve uykusuzluğun yanı sıra cilt enfeksiyonlarını iyileştirebileceğiniz bir tekniktir. Biberiye yağı, lavanta yağı, nane yağı, sandal ağacı yağı, çay ağacı yağı, papatya yağı, ylang-ylang yağı, gül yağı, okaliptüs yağı gibi bu uçucu yağlar; vb size yatıştırıcı bir deneyim sağlayabilir.

Vücudunuzu ve zihninizi rahatlatarak uyku sorununuzu iyileştirmeye yardımcı olur. Uçucu yağlarla masaj yapmayı deneyebilir ve uyumadan önce vücudunuza uygulayabilirsiniz. Uçucu yağların bir karışımıyla vücudunuza kapsamlı bir profesyonel masaj, hayatınızdaki tüm endişeleri unutarak uykuya dalmanıza neden olabilir. Ayrıca banyo suyunuza az miktarda esansiyel yağlar ekleyerek uyumadan önce ferahlatıcı bir banyo yapabilirsiniz. Böyle rahatlatıcı bir banyodan sonra yattığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ilık su vücudunuzu rahatlatır, bu nedenle uyumadan önce ılık bir banyo yaparak vücudunuzu rahatlatmanız tıp uzmanları tarafından şiddetle tavsiye edilir.

Bu terapinin çok kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu terapinin tekniklerini hiçbir hazırlık yapmadan uygulayamazsınız. Özellikle kalp hastalığı ve akciğer hastalığı gibi akut hastalıklardan muzdarip olduğunuzda bu o kadar basit değildir. Size doğru yönde rehberlik edebilecek bir uzmanın yardımına ihtiyacınız var. Aynı şekilde uzman tavsiyesi olmadan yapılan masajlar da kas kramplarına neden olabilir. Kaslarınızın çalışması doğası gereği oldukça karmaşıktır ve bu nedenle vücudunuza masaj yaparken dikkatli olmalısınız.

Ayrıca, bazı kokulara karşı alerjiniz varsa, bazı yağların kokularının duyularınızı daha fazla rahatsız etme veya sizi yatıştırma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Bu yüzden tahriş etmekten çok yatıştıran yağları kullanmalısınız. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *