Aromaterapinin Geleneksel Tıp Uygulamalarıyla Kombinasyonundaki Rolü
Aromaterapi

Aromaterapinin Geleneksel Tıp

Aromaterapinin Geleneksel Tıp Uygulamalarıyla Kombinasyonundaki Rolü

 Geleneksel tıp ve alternatif/tamamlayıcı şifa yöntemleri birbirini dışlamaz. Bir araya geldiklerinde çok iyi çalışabilirler. Bu vaka çalışması, bunun nasıl başarılabileceğini göstermektedir. Denek soğuk algınlığına yakalandı ve sonrasında ateşi çıktı.

Çarşamba gecesi kocam üşüttü (burun akıyordu), baş ağrısı ve hafif ateşi vardı. Onun için bir karışım yaptım ve şakaklarına, alnına ve ensesine sürmesini önerdim. Karışım şunları içerir:

  • 1 damla lavanta
  • 1 damla sardunya
  • 2 damla zencefil
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı Yağı

Lavanta yatıştırıcıdır ve bağışıklık fonksiyonlarını güçlendirmeye yardımcı olabilir; sardunya iltihap önleyicidir; zencefil ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir, ısınır ve dolaşımı iyileştirebilir.

Ben de bal katılmış limonlu su içmesini tavsiye ettim.

15 dakika sonra uyuyabilirdi ve bundan sonra kendini daha iyi hissetti. Uygulama sonrası ateş ve baş ağrısı azaldı.

Ancak ertesi sabah uyandığında ateşi ve baş ağrısı geri geldi. Ayrıca spazmodik öksürük, burun akıntısı, ateş ve boğaz ağrısı şikayetleri vardı. Doktora gitti ve grip virüsü testi negatif çıktı. Ateşi 100.8 derece F idi.

Doktor daha sonra ona daha fazla dinlenmesini ve Advil’i almasını tavsiye etti. Daha sonra aşağıdaki gibi başka bir karışım kullanmasını ve karışımı şakaklara, alına ve enseye sürmesini önerdim.

Aşağıdaki yağ karışımını kullanmasını önerdim:

  • 1 damla Roma Papatyası
  • 2 damla Limon
  • 2 damla nane
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı Yağı

Roma Papatyası ağrı kesicidir ve antiviraldir; limon ağrıyı hafifletebilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve yağ karışımının nüfuzunu artırabilir; nane ateşi düşürür ve serinleticidir.

Üçüncü gün burun akıntısı çok düzeldi, baş ağrısı olmadı ve ateşi düştü.

Bu, geleneksel tıp pratiği ile aromaterapiyi birleştirmenin bir örneği ve harika çalışıyor. Aromaterapi iyileşme sürecinde yardımcı oldu.

Bununla birlikte, bazı durumlarda, başka herhangi bir protokolü iyileşme sürecine dahil etmeden önce birincil doktorunuza veya uzmanınıza danışmanız gerekebilir.

Bunu yapmak için uzmanlığa ve uygun bilgiye sahip profesyonel bir aromaterapistlere danışmak her zaman iyidir. Her zaman uçucu yağların çok güçlü olduğunu ve biraz uzun bir yol kat ettiğini unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *