Aromaterapinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?
Aromaterapi

Aromaterapinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Aromaterapinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 Bazı insanlar aromaterapinin geleneksel tıbbın yerini aldığını düşünebilir. Refah pratiği yapmanın alternatif bir yöntemi olsa da, aromaterapinin hiçbir şekilde modern tıbbın yerine geçmediğinin bilinmesine izin verin. Bunun yerine, belirli tepkileri harekete geçirmek için kokuları kullanarak hem fiziksel hem de psikolojik olarak refahınızı artırmaya yardımcı olan bir araç olarak görün. Aromaterapi uygularken amacınız, zihinsel durumunuzu değiştirmek ve vücudunuzun kendini düzenleme, iyileştirme ve dengeleme konusundaki doğal yeteneğine yardımcı olmak için uçucu yağları kullanmak olmalıdır.

O nasıl çalışır?

Aromaterapi, hipotalamusunuzu uyarmak için belirli kokuları soluduğunuzda çalışır. Hipotalamusunuz, uyku ve duygusal tepkiler gibi önemli bedensel işlevleri düzenleyen şeydir. Kokunun uyarımı hipotalamusa ulaştığında, limbik sisteminizden geçerek beyninizin hafıza için çok önemli olan bir parçası olan hipokampa gider. Bu sadece belirli bir kokuyu belirli bir anı ile ilişkilendirmemize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudun aromaterapinin iyileştirici kokularına tepki vermesini de sağlar.

Kimler Yararlanabilir?

Aromaterapinin sonsuz faydaları vardır ve herhangi bir grup insana özel değildir. Kolayca stresliyseniz veya kendinizi dengesiz hissetme eğilimindeyseniz, aromaterapi kullanmak bu istemsiz duygularla savaşmanın bir yolu olabilir. Solunum sorunları olanlar bile onları rahatlatan uçucu bir yağ bulabilir. Genel olarak aromaterapi, uçucu yağların bütünsel güçlerini deneyimlemek isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Unutmayın, geleneksel tıbbın yerini alması amaçlanmamıştır.

Aromaterapinin sizin için doğru olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, kendinize şu soruları sorun:

* Eklem veya kas ağrınız var mı?

* Düzenli olarak uyumakta zorluk çekiyor musunuz?

* Depresyon, kronik stres veya kaygı mı yaşıyorsunuz?

* PMS veya menopoz semptomları yaşıyor musunuz?

* Sivilce veya selülit dahil olmak üzere cilt sorunlarınız mı var?

Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı verdiyseniz, seçeneklerinizi aromaterapi ile keşfetmeyi düşünmelisiniz. Kaybedecek neyin var?

Aromaterapiyi Nasıl Kullanabilirim?

Özelliklerini ve faydalarını anladıktan sonra aromaterapi kullanımınızla yaratıcı olabilirsiniz. İşte günlük yaşamınızda aromaterapiyi deneyebileceğiniz birkaç yol.

* Bir difüzöre ekleyip buharını teneffüs etmek.

* Ayak ve el banyosunda.

her zaman bir taşıyıcı yağ veya başka bir seyreltme şekli kullanmayı unutmayın

üzerinde herhangi bir rahatsızlığı önlemek için

* Bir kompres ile.

* Solunum sisteminizi desteklemek için göğüs masajı olarak.

* Daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olacak yatıştırıcı etkiler için bir yastık üzerinde.

Artık daha fazla insan aromaterapi ürünlerinin faydalarına aşina hale geldiğine göre, bugünlerde gittiğiniz hemen her yerde aromaterapinin uygulandığını görebilirsiniz. Kaplıcalar, masaj merkezleri ve yoga stüdyoları, başkalarının zihinsel refahını daha da iyileştirmek için bu rahatlama tarzını birleştiriyor. Birçok aromaterapi fanatiği, gelişmiş hafıza ve genel olarak daha rahat bir zihin durumu dahil olmak üzere duyularınızı uyandırmaya ve bilişsel işlevinizi artırmaya yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bu tür etkiler arıyorsanız, bu bütünsel uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz ürünleri daha iyi anlamak için aromaterapi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bazı yararlı aromaterapi ürünleri nelerdir?

Aromaterapi, uçucu yağlar ve mumlar ve aromaterapi difüzörleri gibi çeşitli aromaterapi ürünleri kullanır. Mumlar ve difüzörler harika aromaterapi ürünleridir ve kullanmak istediğiniz yağ türünü değiştirmenize izin verir, bu nedenle çok yönlü ve kullanışlıdırlar.

Aromaterapi ürünlerinizi satın almadan önce, özellikle bu amaç için üretildiklerinden emin olun. Bu, her şeyden çok uçucu yağlarla ilgilidir. Aromaterapi ürünleri olarak etiketlenebilecek ancak aslında aradığınız faydaları sağlayacak şekilde üretilmemiş olabilecek bazı ürünler vardır. Bazı ürünler, çoğu durumda faydadan çok zarara neden olabilecek yapay bileşenler içerebilir. Aromaterapinin sakinleştirici ve uyarıcı etkilerini sağlamak amacıyla üretilmiş aromaterapi ürünlerini kullandığınızdan emin olun.3

Aromaterapi malzemelerini nerede bulabilirim?

Aromaterapi malzemeleri bulabileceğiniz yer sıkıntısı yok. Artan popülaritesi ve yavaşlama belirtisi olmadan, bütçeniz ne olursa olsun ihtiyacınız olduğu kadar çok sayıda uçucu yağ ve aromaterapi malzemesi alabilirsiniz. Size farklı faydalar sağlayabilecek sayısız uçucu yağ çeşidi vardır.için yerel fiziksel mağazalarınızı arayabilir veya çevrimiçi olarak herhangi bir aromaterapi malzemeleri faydalarını hissetme yolunuza başlamakSağlıklı bir zihin, beden ve ruh elinizin altındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *