Aromaterapinin Temelleri
Aromaterapi

Aromaterapinin Temelleri

Aromaterapinin Temelleri

 Esansiyel yağlar uzun zamandır spaya veya masaja gitmenin önemli bir parçası olmuştur. Havaya yayılabilirler, masaj yağına eklenebilirler ve doğrudan vücut üzerinde kullanılabilirler veya sizi rahatsız eden şeyleri tedavi etmek için kişisel olarak kullanılabilirler.

Yüzyıllar öncesine giderseniz, farklı bitkiler ve bitki özleri kullanılarak hastalıkların temel tedavileri bulundu ve öğrendikleri, aynı bitkileri bize sağlayabilecekleri tüm iyilikler için kullandığımız günümüze kadar geldi.

Örneğin okaliptüs alın. Bu hızlı büyüyen bir bitkidir ve hatta yaprak dökmez ve Avustralya’ya özgüdür. Bunu ilk önce koala için ana besin olarak düşünebilirsiniz, ancak yapraklar öksürüğü, soğuk algınlığını ve tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olan esansiyel bir yağ yapmak için kullanılabilir, antiseptiktir, antimikrobiyaldir ve solunum sorunlarına karşı harikadır. Krem müstahzar olarak, kas ve eklem ağrılarını hafifletmek için masajda kullanılabilir ve doğada serinletici olduğu için günlük ağrı ve ağrılara da harikadır.

Bergamot, stres, depresyon ve kaygı tedavisinde kullanılan narenciye kokulu bir yağdır. Ayrıca iyileştirici özelliklere sahiptir ve cilt enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olmak için iyi çalışır. Ayrıca karaciğer, dalak ve sindirim sistemini de uyarır. Masaj yağına eklenen bergamot, gerginliğin vücuttan atılmasıyla rahatlamanıza yardımcı olur. Bundan daha iyi ne olabilir?

Papatya uzun zamandır büyük bir sakinleştirici ajan olarak biliniyor. Çayda popülerdir ve aynı zamanda antidepresan ve ruh halini düzeltici olduğu için spa ortamında da popülerdir. Papatya ayrıca antiseptik ve antibiyotik özellikleri için de kullanılır.

Çay ağacı yağı çok yaygın olarak kullanılmaktadır, bu nedenle uçucu yağların en popüleri olması ve aromaterapi durumlarında çokça kullanılması şaşırtıcı değildir. Doğal bir bağışıklık sistemi güçlendiricisi olduğu en az olmayan pek çok kullanım alanı vardır. Aynı zamanda enfeksiyonlarla savaşır, küçük kesik ve yanıkların derisini iyileştirir, kas ağrılarını, gribi ve hatta ayak mantarı gibi şeyleri hafifletir! Çok amaçlı bir uçucu yağ hakkında konuşun!

Hiperaktiviteyi hafifletmek için aromaterapi arıyorsanız, mercanköşkten başkasına bakmayın. Aynı zamanda kaygıyı hafifletir, sindirime yardımcı olur ve kramp gibi sorunlara yardımcı olur. Bir masajda baş ağrılarını ve gerginliği hafifletmeye yardımcı olabilir ve ayrıca yorgunlukla mücadele eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *