Zihin, Beden ve Ruh için En İyi Tedavi
Aromaterapi

Beden ve Ruh için En İyi Tedavi

Zihin, Beden ve Ruh için En İyi Tedavi

 Stres ve gerginlik günlük rutinimizin bir parçasıdır. Her gün çıkan iç karartıcı haber bültenleri yüzünden bunun üzerinde kalamayız; kişisel üzüntülerimizi de ortadan kaldıramayız. Hayatımızdaki tüm kötü deneyimler, farklı psikolojik ve fiziksel hastalıklar şeklinde zihnimize ve bedenimize zarar verir. Bazı insanlar hayatlarının erken dönemlerinde yaşlanmaya başlarken, diğerleri kanser gibi ciddi hastalıkların belirtilerini gösterir. Yine de diğerleri zihinsel bozukluklardan muzdariptir. Tüm bu hastalıklar hayatımızdan tamamen silinemez ama en azından etkilerini azaltmaya çalışabiliriz.

Tıp uzmanları tarafından bu hastalıklara bir tedavi bulmak için girişimlerde bulunuldu ve yaygın olarak aromaterapi adı verilen doğal bir tedavi şekli haline geldi. Adından da anlaşılacağı gibi, bir maddenin aromasını veya kokusunu kullanır. Ama bu yapay koku değil. Aksine, doğal olarak oluşan bir bitkinin doğal kokusudur. Kimyasal ve suni tatlı kokular içeren parfüm veya kolonyaları bu terapi amacıyla kullanamazsınız. Yapay kokulardan farklı olarak, doğal koku organları yatıştırmaya yardımcı olan bazı özelliklere sahiptir. Hayatımızda zor durumlarla karşılaştığımızda organlarımız strese girer. Bu organların gevşetilmesi ve doğal hallerine geri getirilmesi gerekir.

Bu, dünyanın farklı yerlerinden bitki ve çalı yağları uygulanarak yapılır. Uygulanabilir etkili bir tarif oluşturmak için belirli miktarda farklı yağlar kullanılır. Kombine yağların masajı, gün boyu tüketilen enerjilerin geri kazanılmasına yardımcı olur. Beyninizdeki bazı zayıflamış sistemleri harekete geçirerek zihinsel güç artırılır. Masaj ayrıca özel bir teknik izlenerek yapılır. Herkes geleneksel yöntemlerle masaj yaparak bu sonuçları elde ettiğini iddia edemez. Aromaterapi uygulayan masaj terapistinin vücudun baskı noktalarını bilmesi gerekir ki tedavi bu noktalar üzerinden odaklanabilsin.

Bu terapi zihinsel bozukluklar için yararlı değildir, ancak cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılabilir. Vücudunuzun en hassas bölgesi, çevredeki en kötü şeylere maruz kalan cildinizdir. Zihinsel gerginlik, jestlerinizden ve yüz ifadelerinizden de ciltte belirgindir. Yüz ifadeleri ve kaş çatma kırışıklıklara ve sarkmaya neden olur. Kırışık cilt aromaterapi ile pürüzsüz hale getirilebilir. Doğal yağlarla yapılan masaj, hasarlı hücreleri onararak cildinizin eskisi kadar pürüzsüz ve taze olmasını sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *