Bir Aromaterapist Açıklıyor - Aromaterapi Nedir?
Aromaterapi

Bir Aromaterapist Açıklıyor

Bir Aromaterapist Açıklıyor – Aromaterapi Nedir?

“Aromaterapi” kelimesi o kadar çok yerde ve o kadar çok üründe geçiyor ki, pek çok insanın bunun gerçekte ne anlama geldiği konusunda kafasının çok karışmış olması şaşırtıcı değil.

Ne yazık ki “Aromaterapi”nin yasal bir tanımı yoktur, bu yüzden ne yazık ki bunun yakın gelecekte değişmesi pek olası değildir.

Peki “Aromaterapi” tam olarak nedir? Güzel kokan bir şeyden daha fazlası mı?

“Aromaterapi” kelimesi, terapinin sadece aromalarla ilgili olduğu anlamına gelebilir. Ancak aromaterapi, güzel kokulardan daha fazlası bitkilerin aromatik bileşenlerini , şifa ve sağlık yararları için

Aromaterapi, vücut, zihin ve ruh sağlığını geliştirmek ve geliştirmek için uçucu yağlar, uçucu bitki özleri kullanma uygulamasıdır.

olduğunu unutmamak önemlidir saf bitki bazlı yağlar Sentetik yağları veya kokuları veya tütsü gibi diğer aromatikleri içermezler ve piyasada bulunan ve terapötik faydaları olmasa bile güzel kokan herhangi bir ürünü belirtmek için aromaterapi kelimesini kullanan pek çok ürünü içermezler. (Gelecekteki blog yazılarında esansiyel yağlar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.)

Aromaterapinin bir başka özelliği de bütüncül bir terapi , etkilerin fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal ve enerjik olarak birden çok düzeyde hissedilebilmesi anlamındaBu, aromaterapinin fiziksel rahatsızlıklardan zihinsel ve duygusal etkilere ve daha fazlasına kadar her şey için faydaları olabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle aromaterapi diğer modalitelerin yanına çok iyi oturur. Yani masaj, naturopati, hemşirelik, ebelik, kinesiyoloji ve daha birçok alanda da uygulama yapan aromaterapistleri görebilirsiniz. Veya çeşitli uygulayıcılar tarafından diğer modalitelere dahil edilen uçucu yağlar. (Uçucu yağları kullanmak için herhangi bir pratisyenin uygun eğitimi alması gerekir – çoğu alır; ancak bazıları almaz – nasıl anlatacağımızı gelecekteki bir blog gönderisinde ele alacağız.)

Aromaterapi, profesyonel bir yöntem olarak uygulandığında, bireyin özel ihtiyaçlarını hedefler. , benzersiz bir tedavi programı oluşturmak için terapistin ayrıntılı bilgisini kullanarak. Bu, masaj veya diğer vücut bakımlarını veya müşteri tarafından evde kullanılacak tedavileri içerebilir.

Elbette aromaterapi, difüzörlerde, inhalatörlerde veya masaj veya vücut yağlarında ve cilt bakım ürünlerinde uçucu yağlar kullanılarak evde daha temel bir düzeyde de uygulanabilir. Ev çevresinde temizlik ve diğer kullanımlar için bile kullanılabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *