Clary Sage Esansiyel Yağının Sırları Ortaya Çıktı
Aromaterapi

Clary Sage Esansiyel Yağının Sırları Ortaya Çıktı

Clary Sage Esansiyel Yağının Sırları Ortaya Çıktı

 Adaçayı (Latince’de “parlak gözler”) esansiyel yağı, tarihsel olarak bayanlar arasında popüler olmuştur. Belki de bunun nedeni, her yaştan kadın için olağanüstü özelliklerinden kaynaklanmaktadır – PMS’den sıcak basması gibi menopoz semptomlarına kadar her şeye yardımcı olur.

Doğumla ilgili sıkıntıların üstesinden gelmek için doğumhanede kullanılmasına dair bir emsal olmasına rağmen, hamileliğin erken evrelerindeki kadınlar, bir ebe veya OBGYN’nin açık izni olmadan adaçayı esansiyel yağıyla temastan veya maruz kalmaktan kaçınmalıdır.

Başka İsimlerle Bilinen Bir Çiçek

Adaçayının menşei güney Avrupa’dır. Uçucu yağ, onu hem çiçeklerden hem de yapraklardan çıkaran bir buhar damıtma işlemi kullanılarak hasat edilir. Bitkinin etkinliği ve çok yönlülüğü sayesinde dünya çapında kullanılmaktadır.

Yol boyunca, misk otu, muscatel adaçayı, oculus Christi (İsa’nın gözü), berrak göz, parlak görme ve göz parlak dahil olmak üzere pek çok farklı isim aldı – tamamen başka bir bitki olan göz otu ile karıştırılmamalıdır.

Açıkçası, neredeyse evrensel olarak, bitki hem fiziksel hem de ruhsal gözlerle görme ile ilişkilidir. Okült dünyasında Ay ve su elementi ile bağlantılıdır. Aşk ve büyü ritüellerinde kullanılırdı.

Clary Sage Doğruca Kafanıza Geliyor

Aromaterapi ile ilgili oldukça arkaik bir kelime dağarcığı var. Bazı özellikler, çeşitli esansiyel yağ türlerinde ortaktır. Nadir ve benzersiz olan bir özellik, coşku etiketidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, öforiklerin sarhoş edici etkileri vardır ve diğer sarhoş edici maddelerin etkisi altındayken kaçınılmalıdır.

Muscatel şarabı ile başarılı bir şekilde birleştirildi ve hatta 16. yüzyıl İngiltere’sinde şerbetçiotu yerini alacak kadar ileri gitti. Bu öforik etkiler nedeniyle, ağır makine kullanmayı veya çalıştırmayı yeniden düşünmek akıllıca olacaktır.

Kadınlar Adaçayı Yağını Neden Seviyor

Ergenlikten menopoza kadar, adaçayı hayatlarının tüm evrelerinde kadınlar tarafından değerli görülmüştür.

Adet döngüsü üzerinde dramatik bir etkiye sahip olabilir ve ağır dönemler, kramplar, sıcak basması, stres, kaygı, gerginlik ve kas ağrıları için önerilmiştir. Aynı nedenlerden dolayı hamile kadınlar uzak durmalıdır.

Koku çiçeksi ve biraz misklidir – yumuşak, tatlı ve bitkisel, sonradan çay benzeri bir düşünce ile. Tek başına harikadır, ancak lavanta, gül, neroli, yasemin, sardunya ve hemen hemen her türlü narenciye yağıyla (ama özellikle bergamotla) iyi eşleşir.

Aromaterapi Seçenekleri

Adaçayı günlük yaşamınıza dahil etmenin birçok yolu vardır. Uçucu yağınız varsa, banyonuza birkaç damla ekleyebilirsiniz. Aromaterapi kolye ve takılar var. Veya mobil ve kullanışlı misk adaçayı aromaterapi inhalatörleri ile elinizin altında tutabilirsiniz.

Losyonlara, vücut kremlerine ve yağlara, masaj yağlarına eklenebilir veya en sevdiğiniz buharlaştırıcı veya difüzör kullanılarak dağıtılabilir. Ne yaparsanız yapın, aşırıya kaçmamaya dikkat edin, çünkü aşırı düşkün olanların olası bir yan etkisi baş ağrısı olabilir.

Jennifer Gibbs, aromaterapi seçeneklerini sıradan bireyler için uygun fiyatlı hale getiren Escentio Direct’in sahibi ve yaratıcı dehasıdır.

Ana ürün grubu, çok çeşitli kişisel aromaterapi inhalatörleridir, ancak aynı zamanda sınırlı sayıda el yapımı aromaterapi sanatı da vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *