En İyi Uçucu Yağlar Nelerdir?
Aromaterapi

En İyi Uçucu Yağlar Nelerdir?

En İyi Uçucu Yağlar Nelerdir?

 Aromaterapi, ağrılı ve gergin kasları rahatlatmaktan kaygıyı yatıştırmaya kadar çok çeşitli iyileştirme yeteneklerine sahiptir.

Aromaterapi yağları, bitkilerin farklı bölgelerinden doğal yağlar çıkarılarak oluşturulur. Buhar damıtma tipik olarak sağlığı artıran yağları yapmak için kullanılır. Buhar bitkinin içinden geçer ve yağı taşıyan hücreleri parçalar.

Hem yağ hem de buhar daha sonra ayrıldıkları bir soğutma odasına taşınır. Sonuç, uçucu yağın yakalanmasıdır.

İşte en iyi iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inandığımız yağlardan bazıları:

Lavanta.

Bir miktar tatlılık içeren gevrek, çiçeksi kokusuyla birçok insan lavanta aromasını nefis bir şekilde sarhoş edici bulur. İnanılmaz kokusunun yanı sıra lavanta, tüm esansiyel yağların en çok yönlü olanıdır. Kaygıdan muzdarip olanlara genellikle önemli ölçüde yardımcı olabilecek güçlü bir sakinleştirici etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Küçük yanıklar, sokmalar, böcek ısırıkları ve eklem ve kas ağrılarını tedavi etmek için tıbbi olarak antiseptik ve ağrı kesici olarak da kullanılabilir.

Nane.

Nane, güçlü mentol bazı nedeniyle inanılmaz derecede yatıştırıcı bir aromaya sahiptir. Naneyi esansiyel bir yağ olarak kullanmak, tıkanıklık, baş ağrısı, migren, ağrılı kaslar ve sindirim problemlerinden kurtulma sağlayabilir. Aynı zamanda zihinsel keskinliği uyarmada da etkilidir.

Okaliptüs.

Okaliptüs yağı, hava yollarının açılmasında etkili olan son derece taze ve temiz bir aromaya sahiptir. Aynı zamanda bir antibakteriyel, antifungal, antimikrobiyal, antiviral ve antiinflamatuardır! Birçok kişi soğuk algınlığı, öksürük, astım ve tıkanıklık semptomlarını hafifletmek için Okaliptüs yağı kullanır. Ayrıca kas ağrıları, yaralar ve bitkinliği tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır.

Limon.

Konsantrasyon ve zihinsel farkındalığı arttırdığı bilinen limonun canlandırıcı, canlandırıcı bir aroması vardır.

Tıp alanında antiseptik ve mantar önleyici olarak da bilinir ve sıyrık ve kesik gibi açık yaraların tedavisinde etkilidir.

Çay ağacı.

Çay ağacı yağı, oldukça popüler bir alternatif tıp türüdür ve yağlı cilt tedavisinde oldukça etkilidir. Terpinen içeriği ayrıca küçük yaraları tahriş etmeden yatıştırmada harikadır.

Uçucu yağlar, zihninizi ve bedeninizi hemen yatıştırıp canlandırabilecek duyusal bir yolculuğa çıkarma gücüne sahiptir. Lavantanın tatlı ve sarhoş edici aromasından nanenin yatıştırıcı kokusuna kadar esansiyel yağlar, arzu ettiğiniz zindelik hissini ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Kullandığınız tüm uçucu yağlarla ilgili güvenlik talimatlarına her zaman uymayı unutmayın ve yalnızca önerilen miktarı kullanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *