Tepki Testi Kütüphane Den Enzimi Bulmak Geçiş
Enzim Çeşitleri

Enzim için testler nasıl kurulur?

Tepki Testi Kütüphane Den Enzimi Bulmak Geçiş

 Web sayfanızdaki öğeleri bulmak için jQuery kullanıyorsanız, Enzyme’e geçmeniz gerekip gerekmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Enzyme, sayfanızdaki öğeleri bulmak için kullanabileceğiniz jQuery benzeri bir API sağlar. API, reaksiyon testi kitaplığından çok daha hızlıdır, ancak çok daha karmaşıktır. Bu makale, reaksiyon testi kitaplığından bulunan enzime nasıl geçileceğini açıklayacaktır.

Enzyme, öğeleri bulmanız için size jQuery benzeri bir API sağlar

Bir React bileşenini test ederken, jQuery kullanmak her zaman en kolay iş değildir. Jest ve Enzyme’in nasıl kurulacağı da dahil olmak üzere birkaç şey bilmelisiniz. Enzyme’in API’si, jQuery’ye benzer, ancak modern test en iyi uygulamaları için optimize edilmemiştir. Bunun yerine, daha çok jQuery gibi çalışan bir API sağlayan bir kitaplık çalıştırmayı düşünmeniz yardımcı olacaktır.

Öğeleri bulmak için size jQuery benzeri bir API sağlamanın yanı sıra Enzyme, tüm DOM ağacını işleyen mount() yöntemi gibi başka birçok güçlü özelliğe de sahiptir. Bu, DOM öğelerine erişmenize, olayları simüle etmenize ve metin içeriğini okumanıza olanak tanır. Bir başka yararlı özellik de, React’inkine çok benzeyen işlenmiş HTML kodunu döndüren renderToString() yöntemidir.

Enzim, özellikle React bileşenlerini test ederken kullanışlıdır. Sığ oluşturucu, bir bileşenin prop değerinin içine bakmanıza ve temel kontroller yapmanıza olanak tanır. Örneğin, at işlevini çağırarak bileşenin alt bileşenleri olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. length özelliği, eşleşen bileşenlerin sayısını sayar. Bu özellik, birim testleri gerçekleştirmek istediğinizde kullanışlıdır. Testleriniz ham HTML ile nadiren etkileşime giriyorsa, Enzyme öğeleri bulmanız için size jQuery benzeri bir API verir.

Enzyme testleri nasıl kurulur

Bir geliştirici olarak, Enzyme için testleri nasıl kuracağınızı merak edebilirsiniz. Başlamak için en iyi yer resmi belgelerdir. Örnek kod ve yapılandırmaları içerir. Sağlam bir üne ve geçmişe sahip bir uygulama seçtiğinizden emin olun. Şimdiye kadar, React bileşenlerini test etmek için popüler bir araç oldu. Gösterecek çok yardımı var!

Enzyme, jQuery için yerel destekle React’i destekler. tür where() ve scry Render DOM Components WithTag() yöntemleri, bir JavaScript API kullanarak React bileşenlerini test etmenize olanak tanır. Şu anda Enzyme kullanıyorsanız, sürüm v3’e yükseltmelisiniz. Bu sürüm, React 16’yı destekler. Enzyme’i React 16 veya sonraki bir React sürümüyle kullanmak için ek eş bağımlılıklar yüklemeniz gerekebilir.

Enzyme, öğelerin bulunmasını kolaylaştırır ve kitaplık, bir React uygulamasının çalışma zamanını taklit edecek şekilde tasarlanmıştır. Airbnb bu kitaplığı geliştirdi ve o zamandan beri sorunun tek çözümü oldu. React Testing Library birkaç yıl önce piyasaya sürüldü ancak 2020’de ilgi gördü. React çerçevesinin Enzimlerle nasıl rekabet edebileceğini görmek zor.

-testing-library’den daha hızlıdır

React Testing Library, React için bir test çerçevesidir. İki işleme modu sunar: sığ ve tam DOM. Sığ işleme, bileşenleri birer birer test etmenize yardımcı olur. Tam DOM, bileşen ağacının neredeyse tamamını oluşturur. Enzim testleri, kullanıcı olaylarını simüle eder ve bileşen işlemeyi doğrular. Ayrıca, reaksiyon testi kitaplığından daha hızlıdır. React testi hakkında daha fazla bilgi edelim.

Kitaplık, ön uç çalışma zamanını simüle eder. React Hooks ve Classes ile uyumluyken bileşenleri bulabilir ve işleyebilir. Bu kitaplık daha duyarlıdır ve normal ifade seçicileri kabul eder. Facebook bunu öneriyor. Kapsamlı bir DOM test araçları setidir. Hem jQuery hem de React için kullanılabilir. React Testing Library’yi kullanırken her bir kütüphanenin faydalarını göz önünde bulundurmalısınız.

React-Testing-Library, entegrasyon ve birim testi için mükemmel bir seçimdir. Cypress API’nin öğrenilmesi kolaydır ve React uygulamalarında hata ayıklamayı kolaylaştırır. Redux durumunu, yavaş ağ isteklerini ve bileşen yükünü izler. Bunlarla, test iş akışınız daha hızlı çalışır. Projenizin yüksek kalitede oluşturulduğundan ve kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için React-Testing-Library’yi kullanabilirsiniz.

React Testing Library

React Testing Library, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey geliştiriciler için mükemmel bir seçimdir. DOM Test Kitaplığı üzerine kuruludur ve React bileşenleriyle çalışmak için API’ler ekler. Sürdürülebilir testler, uygulama ayrıntılarından kaçınmanıza yardımcı olur, bu da size gönül rahatlığı sağlar ve geliştirme ekibini yavaşlatmanızı engeller. Ancak, sizin için ne kadar hızlı olduğunu görmek için önce Jest’i deneyebilirsiniz. Ancak şimdilik, React Testing Library’ye bağlı kalmak en iyisidir.

Bir enzim, React bileşenleri için başka bir test aracıdır. Enzim, işlenmiş çıktıyı değiştirmenize ve çalışma zamanını simüle etmenize olanak tanır. Diğer test çalıştırıcıları gerektirir, ancak React bileşenlerini test etmek için ek yollar sunar. Ancak, bu test çerçevesi yalnızca React kitaplığıyla çalışır. Başka bir test çerçevesi mocha’dır. Bu kitaplık NodeJS üzerinde çalışır ve hangi yavaş testleri görmenizi ve hızlı olanları vurgulamanızı sağlar.

Daha sağlam bir test çerçevesi arıyorsanız, Jest’i denemelisiniz. Bu güçlü test çerçevesi, sahte bir kitaplık, bir iddia kitaplığı ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Jest, tepki testi kitaplığından daha fazla indirmeye sahiptir. Ayrıca Jest, Enzyme ile entegredir. Hem Jest hem de React Testing Library daha hızlı ve kullanımı daha uygundur. Gerekirse bunları birlikte kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *