Hacamat Anlamak
Akupunktur

Hacamat Anlamak

Hacamat Anlamak

 Hacamat bu günlerde çok popüler bir terapi şeklidir, hem ünlüler hem de Olimpiyat takımı üyeleri tarafından kullanılmaktadır. Pek çok insan için bu, hızlı ağrı kesici için geliştirilmiş “yeni” harika bir tekniktir.

Bu tıbbi yöntemi daha iyi anlamak için baştan başlayalım:

1) Bu yeni bir teknik değil. Akupunktur kadar eskidir (yaklaşık 3500 yıl) ve akupunkturun bir parçasıdır – Çin Tıbbı bunu sonsuza dek uygulamaktadır. Bu nedenle Lisanslı Akupunktur Uzmanı, güvenli ve etkili kupa tedavisi uygulamak üzere eğitilmiştir.

2) Akupunktur meridyenleri yoluyla qi (enerji) dolaşımını iyileştirmenin yanı sıra yerel (anatomik) etkilenen bölgede dolaşımı iyileştirdiği için güvenli, hızlı ve etkili bir ağrı giderme tekniğidir. Enerjiniz/kan akışınız normale döndüğünde, ağrının tüm nedenleri ortadan kalkar ve bunun sonucunda semptomlar kaybolur.

3) Hacamatın iki ana türü vardır;

Bardakların stratejik olarak akupunktur noktalarına yerleştirildiği ve orada yaklaşık 10 dakika bırakıldığı kuru kupa uygulaması.

Islak hacamat, bir akupunktur noktasına yaklaşık 10 dakika süreyle bir kap yerleştirdikten sonra steril bir iğne ile deriyi delip aynı yere tekrar yaklaşık 10 dakika süreyle bir bardak yerleştirilmesidir. Bu teknikle, kan ve qi akışını iyileştirmek için metabolik bir atık olarak toksinleri uzaklaştırdığımıza inanılıyor.

Bu iki ana tekniğin yanında başka teknikler de vardır. Bir akupunktur uzmanı olarak sık sık şunu kullanırım:

Akupunktur iğnesini belirli akupunktur noktasına yerleştirdiğim iğne çukurluğu (bildiğiniz gibi her akupunktur noktasının kendi terapötik etkisi vardır ve bunlar müşterinin bireysel ihtiyaçlarına göre dikkatlice seçilir). Daha hızlı ve daha iyi terapötik etkiler için iğnenin üzerine kap yerleştiriyorum

Kayan hacamat, cilde yağ uyguladığımız ve üzerine bir veya iki bardak koyduğumuz yerdir. Bardakları yerinde bırakmak yerine, dolaşımı yeniden sağlamak ve semptomların nedeni olan durgunluğu ortadan kaldırmak için belirli bir yönde (genellikle meridyen yollarını izleyerek) kaydırıyoruz.

Hacamatlamayı neden terapötik veya önleyici bir teknik olarak kullanmak istiyorsunuz?

Birincisi, dolaşımı iyileştirecek ve iltihaplanmayı azaltacaktır ve bu her zaman iyidir. Sağlıklı dolaşım ve iltihabın olmaması, ağrı ve sertliği önlemenin yanı sıra iyi enerji düzeylerini ve canlılığı destekler

İkinci olarak metabolik atıkları (toksinler) ortadan kaldırmanıza ve semptomların gelişmesini önlemenize yardımcı olur.

Üçüncüsü, kozmetik bir amaç için, kollajen üretimini artıracak ve cildinizi sağlıklı ve parlak tutacaktır.

Akupunktur uzmanınızdan terapötik bir seçenek olarak hacamat yapmasını isteyin;

  • Ağrı (akut veya kronik)
  • Düşük enerji seviyeleri (yorgun)
  • Sporcuysanız veya en azından uzun süre egzersiz
  • yapıyorsanız Genç ve sağlıklı görünmek
  • istiyorsanız Durgunluğu (sertlik ve ağrı) önlemek istiyorsanız

Umarım öyledir Size kupa tedavisine güzel bir kısa giriş yapıyorum ve bu teknikler için her zaman lisanslı bir profesyonel seçmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim. Lisanslı akupunktur uzmanları, gerçek bilgi olmadan hacamat bilgisini iddia eden diğer birçok “profesyonelin” aksine, bu tekniği güvenli bir şekilde uygulamak için eğitilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *