Haftanın Her Günü İçin 7 Uçucu Yağ
Aromaterapi

Haftanın Her Günü İçin 7 Uçucu Yağ

Haftanın Her Günü İçin 7 Uçucu Yağ

Esansiyel yağlara karşı bir takıntım var. Sanki evimde 30’dan fazla farklı türde yağ (her zamanki gitmelerimin çoğu dahil değil) ve en az 3 farklı difüzörüm var.

Pek çok insanın şu anda onların “şey” olduğuna inandığını biliyorum ama nesillerdir insanlar onları daha doğal bir yaşam biçiminin parçası olarak kullanıyor.

Esansiyel yağların pek çok kullanım alanı vardır. Kullanılabilirler:

-Aromatik

-Topikal

-Dahili

olarak Ev çözümlerinde bile kullanabilirsiniz! Evimde kullandığım tek şey, zeminlerinizi paspaslamak ve tezgahlarınızı silmek için seyreltilebilen Young Living’in Hırsızlar Temizleme Konsantre Solüsyonu.

(Bana Young Living hakkında biraz daha

sorun!) Sorabilir misiniz, onlar hayatımın büyük bir parçası ve ben onları GÜNLÜK olarak kullanıyorum.

Bunları günlük rutininize zaten dahil etmediyseniz, daha iyi (ve doğal) çeşitli olasılıkları gerçekten kaçırıyorsunuz.

Haftanın her günü 7 esansiyel yağın nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Limon

Limon yağı çok yönlü olduğu için, her zaman elinizin altında bulunan en yararlı yağlardan biridir (Bu nedenle, bir seferde 3 şişe stoğum var.) Kokusu çok hafif ve ferahlatıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda antioksidan özellikleri de sağlıklı bir bağışıklığı destekler. sistem.

İpucu: En sevdiğiniz difüzör karışımında kullanın veya “hareket halindeyken” koklamak için yanınıza almak üzere temiz bir pamuklu beze birkaç damla damlatın. İşte 12 Limon Esansiyel Yağı Kullanımı!

Buhur

Buhur yağı sadece tatiller için değildir. Bu faydalı yağın maneviyat ve içsel güç duyguları aşıladığı söylenmiştir. Sabahları biraz yoga yaparken veya meditasyon yaparken bunu yaymayı seviyorum.

İpucu: Lekeleri görsel olarak en aza indirmek için yüzünüze ve boynunuza 1-2 damla Frankincense uygulayın veya daha sağlıklı görünen bir ışıltı için kuru cildinize birkaç damla ekleyin.

Nane

Nane yağı, bir antrenmandan sonra yorgun kasları soğutmanız veya okul çalışmaları için bir odaklanma ortamı yaratmanız gerektiğinde tüm yıl boyunca mükemmeldir. Daha da iyisi, Peppermint Vitality ile, mevsimlik naneli kek yapmak için bir dizi ev yapımı keke bu yağın 1 damlasını ekleyebilirsiniz! ÇOK İYİ!

İpucu: Size serin ve canlandırıcı bir his vermek ve pozitifliği teşvik etmek için şakaklarınıza veya boynunuza birkaç damla Nane yağı uygulayın.

Çay Ağacı

Çay Ağacı yağı, Limon gibi, kişinin zulasında bulunabilen en yaygın esansiyel yağlardan biridir. Cildinizin görünümünü yatıştırmaya ve güzelleştirmeye yardımcı olduğu için birçok güzellik ürününde kullanılır.

İpucu: 1-3 damla Çay Ağacı yağını cildinize uygulayın ve hafifçe ovun. Hatta en sevdiğiniz taşıyıcı yağa (Mine is Young Living’s Masaj Yağı veya hindistancevizi yağı) ekleyebilir ve bir masaj seansı sırasında kullanabilirsiniz.

Portakal

Portakal esansiyel yağının, yaratıcılığa ve uyuma ilham verebilecek tatlı, huzurlu bir aroması olduğu bilinmektedir. Taze narenciye kokusu, gününüze ihtiyaç duyduğu enerjiyi vermek için difüzörünüzde Greyfurt veya Limon gibi diğer yağlarla birleştirilebilir.

İpucu: Bir cam spritzere 8-12 damla portakal ve cadı fındığı ekleyin ve parlak, taze bir koku bırakmak için çarşaflarınıza, çarşaflarınıza ve dolaplarınıza püskürtün.

Lavanta

Lavanta’nın bu yağı kullanmanın neredeyse sonsuz sayıda yolu vardır. Rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Cildinizi nemlendirmek için kullanabilir veya hatta evinizde bir sprey kullanmak için suya birkaç damla ekleyebilirsiniz.

Kişisel olarak Lavanta’yı HER ŞEY için kullanıyorum ve bunun nedeni sadece rahatlatıcı, çiçeksi kokusu değil.

İpucu: Günün yorgunluğunu atmakta zorlanıyorsanız, bu yağı Turuncu Lavanta Banyo Bombaları yapmak için kullanın ve rahatlamanıza yardımcı olması için banyoda bunlardan birini patlatın. Huzursuz hissediyorsanız, gece boyunca sakinleşmenize yardımcı olması için difüzörünüze bu yağdan birkaç damla damlatın.

Thieves

Thieves, zengin, baharatlı bir aroma veren karanfil, biberiye ve diğer bitkilerden oluşan bir karışımdır. Çok yönlü kullanımları inanılmaz derecede faydalıdır ve dahili olarak alınırsa sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olabilir! Her sabah, güne güzel başlamak için bir bardak su içip birkaç damla limon ve thief ekliyorum.

İpucu: Üşüdüğünüzde ekstra sıcacık kalmak için banyo suyunuza Epsom tuzlarıyla birlikte birkaç damla Thieves ekleyin.

Young Living

Birkaç kez Young Living’den bahsettiğimi fark etmişsinizdir ve neden her gün kullandığımı paylaşmak istedim.

Her şeyden önce, yağların kalitesi olağanüstü ve mevcut çeşitlilik nedeniyle, kendi favori karışımlarınızı bulmanız çok kolay (Lavanta, Portakal ve Limon evimde sürekli yayılıyor).

En önemlisi, Young Living’i kullanıyorum çünkü benim için ve hayatımı yaşama şeklim için çalışıyor. Şimdi, size ne kullanacağınızı söylemiyorum ama sizinle paylaşabileceğim şey, hayatımın (ve düşünce tarzımın) 2 yılda ne kadar değiştiği.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *