Harika Bir Akupunktur Kliniği Bulmak
Akupunktur

Harika Bir Akupunktur Kliniği Bulmak

Harika Bir Akupunktur Kliniği Bulmak

 Akupunktur, Çin’de ortaya çıkan ve 3000 yıldan daha eskilere dayanan tedavi kayıtlarını belgeleyen bir alternatif tıp şeklidir. Akupunkturun birincil teorisi, iyi sağlığın, “chi” olarak telaffuz edilen “Qi” olarak bilinen yaşam gücünün “yin” ve “yang” olarak bilinen tamamlayıcı uçlarının uyumlu dengesinin sonucu olduğu önermesine dayanmaktadır.

Qi’nin insan vücudundaki meridyenlerden aktığı söylenir. Bu enerji akışlarına ve meridyenlere vücuttaki 350 akupunktur noktasından erişilebilir.

Bu akışın bozulmasının hastalıklardan sorumlu olduğuna inanılmaktadır. Akupunktur bazlı tedavi, bir kişinin cildine vücudun belirli noktalarından çeşitli derinliklere iğneler sokmayı içerir. Geleneksel Çin tıbbının anahtar konseptidir. Akupunktur bilimsel gerçeklere dayanmaz. Bu bir sözde bilimdir.

Akupunktur hem akut hem de kronik durumu tedavi etmek için kullanılır. Vücudun bağışıklık sisteminin genel işleyişini iyileştirerek beni önlemede de kullanılabilir. Akupunktur, okula giden çocuklardan yaşlılık sorunlarına kadar her yaştan insanı tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Akupunkturun yararları

  • Artan yaşam kalitesi

Akupunktur, kişinin fiziksel ve zihinsel esenliğini geliştiren vücudun enerji sistemini dengeler. Akupunktur sadece sorunlara neden olan herhangi bir fiziksel rahatsızlığın tedavisine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zihinsel stres ve depresyonu da iyileştirir. Düşünce sürecini değiştirerek vücudun gevşemesine yardımcı olur ve kişinin mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur. Bu da dengeli bir yaşam tarzı yaşamanıza yardımcı olur.

  • Ağrı azaltma

Akupunktur, vücudun çeşitli bölgelerindeki ağrıların etkili bir şekilde giderilmesine yardımcı olur. Yaralanmaların neden olduğu veya romatoid artrit gibi dejeneratif hastalıklarla ilişkili ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Akupunktur tedavisi sırt, eklem, boyun ve diş ağrısı gibi çeşitli ağrı türlerini hafifletmeye yardımcı olur. Ayrıca migren ve artrit tedavisinde de yardımcı olabilir. Akupunktur, hastalar kemoterapi gördükten sonra mide bulantısını azaltmaya yardımcı olur. Akupunktur tanısal bir işlem olmasa da hastalıklarla baş etmede yardımcı olur.

  • Stres azaltma

Akupunktur stresi azaltmaya yardımcı olur. Vücudun enerjisini dengeleyerek gerçekleştirilir. Biraz stres aslında insanlar için iyidir çünkü onları tetikte tutar, ancak bugün çoğu insan çok fazla stresle karşı karşıyadır. Yaşam tarzı değişikliğinin zihinsel stres üzerinde büyük etkisi vardır. Çocuklar okulda çok fazla stres yaşarken, yetişkinler işyerinde stres altındadır. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam için zihni rahatlatmak önemlidir.

  • Duygusal denge Duygusal dengenin

sağlanması, akupunktur tedavisinin olumlu bir yan etkisi olarak kabul edilir. Zihin ve beden stressiz olduğunda, duygusal esenlik üzerinde olumlu bir etki yaratır.

  • Solunum sağlığı

Akupunktur, astım, sinüzit gibi durumların etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur ve böylece kişinin solunum sağlığını artırır. Akupunktur ile alerjiler de kontrol altına alınabilir.

Alerjiler, astım, sinüzit, rinit, akupunktur kullanılarak olumlu bir şekilde tedavi edilebilen durumlardır.

  • Kozmetik akupunktur

Kozmetik akupunktur, cildin her yerinde doğal olarak daha genç, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Sadece yaşlanma belirtilerini ele almakla kalmaz, aynı zamanda cildin genel sağlığını da iyileştirir. Kozmetik akupunktur akne, kırışıklık tedavisine yardımcı olur. Kozmetik akupunktur kullanılarak tersine yaşlanma da sağlanabilir.

  • Uykusuzluktan kurtulma

Uykusuzluk ve diğer uyku bozuklukları genellikle akupunkturla giderilir. Akupunkturun uyku kalitesini iyileştirmenin etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır.

Neden konsept hastanesini seçmelisiniz?

Sağlık sistemindeki yeni bir girişim olan Koncept hastaneleri, modern teknolojinin ve kadim bilgeliğin yenilikçi bir kombinasyonu aracılığıyla modern çağın hastalıklarına hitap ediyor. Tamamen doğal yaklaşımın yanı sıra ilaç ve teknoloji bağımlı batılı yaklaşım sağlıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *