İlk Karışımım, Hastalığım ve Eğlencem
Aromaterapi

Hastalığım ve Eğlencem

İlk Karışımım, Hastalığım ve Eğlencem

 Aromaterapi içeren her fırsatta yaptığım karışımların günlüğünü tutarım. Vaka çalışması, hastalığımı iyileştirmek için kendim için yaptığım ilk karışımla ilgili. Büyük bir başarı olduğu ortaya çıktı. İyileşmede kullanmaya devam ettiğim bir protokol keşfettim.

17 Kasım 2013

Dün üşüttüm. Bağışıklık sistemimin zayıfladığını fark ettim. Akşam baş ağrısını hissettiğimde başıma masaj yapmak için çay ağacı yağı kullandım ve kendimi daha iyi hissettim.

Ertesi sabah uyandığımda başım ağrıdığı ve hafif ateşim olduğu için hiçbir şey yapamadım. Bu nedenle, bir bardak çilekli süt ve biraz bisküvi ile lezzetli bir kahvaltı yaptım. Güzel bir yemekten sonra kendimi çok daha iyi hissettim. Lezzetli bir yemek, iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Bugün, harmanlamayı denemek için ilk adımımı atıyorum. Gerçekten eğlenceli. Bilgi ve yaratıcılık gerektirir.

  • Karışımım şöyle:
  • 1 damla lavanta (Lavandula angustifolia)
  • 1 damla sardunya (Pelargonium roseum x asperum)
  • 2 damla zencefil (Zingiber officinale)
  • 1 çay kaşığı (5ml) zeytinyağı

Rahatlatıcı, rahatlatıcı ve uyarıcıdır. Sıcak zencefil, yüzey rüzgarının soğuğunu atmaya yardımcı olurken, lavanta ve sardunya ısınmış organlarımı sakinleştirdi. Harika kokuyor, çok yoğun değil. Hafif koku, hasta olanlar için çok uygundur.

Daha sonra karışımı göğsüme, enseme, kulaklarıma, burun ucuma, burun ve ağız arasındaki bölgeye ve karın bölgesine masaj yapmak için kullanıyorum.

Bu karışım, adet ağrısını veya PMS’yi sakinleştirmek için de iyi çalışır. Uygulamalardan sonra tuzlu su ile bir bardak limon içtim. Çok rahatlatıcı. Hasta olmanın bir zevk olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Hasta olmasaydım, ilk karışımımı ne zaman yapacağımı bilmiyorum. Bu benim ilk ürünüm. Bu karışım kişinin hasta olduğunda iyi uyumasına yardımcı olur.

18 Kasım 2013

Bugün hala rüzgar soğuğunun bazı yayılma etkilerini yaşadım. Semptomlar neredeyse geçtiği için daha güzel kokulu başka bir yağ karıştırdım. Çünkü artık daha fazla koku alabiliyordum.

Karışımım şu şekilde:

  • 1 damla lavanta (Lavandula angustifolia)
  • 1 damla Yasemin (Jasminum grandiflorum)
  • 1 damla sandal ağacı (Santalum album)
  • 3 damla limon (Citrus limon)
  • 1 çay kaşığı (5ml) zeytinyağı

Ben karışımı kullandım boyun, omuz, şakaklar, burun ucu, burun ve ağız arasındaki bölge, omuzlarım, göğüs ve üst sırt bölgesine masaj yapmak için.

Rahatlatıcı ve büzücüdür – mukusu azaltır. Bu karışım çok rahatlatıcıdır ve uyuşukluğa neden olur. Uykuya daldıktan sonra artık kendimi çok enerjik hissediyorum.

Sonuç: Yaptığım iki karışım ateşimi veya soğuk algınlığımı iyileştirmeyi değil, uykuya dalmak için beni daha rahat hale getirmeyi hedefliyordu. Derin uykudayken vücudum hızla iyileşebilir. Kendi felsefeme göre, “dış yardıma” güvenmek yerine, iyileşme sürecinde işin çoğunu bedenimin yapmasını tercih ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *