Bu, Sağlık Standartlarınızı İyileştirmeye Nasıl Yardımcı Olur?
Aromaterapi

İyileştirmeye Nasıl Yardımcı Olur?

 Bu, Sağlık Standartlarınızı İyileştirmeye Nasıl Yardımcı Olur?

Aromaterapi yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılmaktadır. Bunda hoş koku yardımı ile iyileşme sağlanır. Odun veya yapraklarında veya bunlardan damıtılan yağda doğal koku içeren birkaç bitki vardır. Bu koku kişinin zihni ve bedeni üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yağların özü, beynin işleyişini uyarmaya yardımcı olur, böylece çeşitli hastalıklarla savaşır. Bu bitkilerin iyileştirici özellikleri sayesinde tıp endüstrisinde muazzam bir kullanım alanı bulmaktadırlar.

Önce bu amaçla yaygın olarak kullanılan bazı bitkilerden bahsedeyim.

Pimpinella Anisum

Bu temelde, bir bireyin sağlık standartlarını iyileştirmede çok yararlı olan bir bitkidir. Bu ürünün bileşenlerinden bazıları yağ asitleri, nişasta, uçucu yağlar, lif, nem, protein vb.’dir. Bu bileşenler sindirimi iyileştirmede çok faydalıdır. Ayrıca yeni annelerde emzirme sürecine yardımcı olur.

Bergamot Portakal

Bu temelde bir meyvedir. Yiyecek ve içecek endüstrisi dışında parfüm ve kokuların imalatında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bundan çıkarılan yağ veya meyve suyu, tıbbi amaçlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu meyvenin kokusu zihin üzerinde hoş bir etki sunar ve stres ve endişeye karşı koyma yeteneğine sahiptir. Ayrıca vajinal enfeksiyonu tedavi etmek için de kullanılır.

Thymus Vulgaris

Bu oldukça aromatik bir bitkidir. Alerjilere karşı çok etkilidir. Solunum yolu enfeksiyonları, öksürük, soğuk algınlığı vb. ile mücadelede yaygın olarak kullanılır.

Kişniş

Bu temelde bir bitkidir. Tıbbi amaçlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Solunum yolu enfeksiyonlarından kurtulmada çok etkilidir. Bu bitkinin kokusu akciğerlerin işlevselliğini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca hazımsızlık, kabızlık, mide ağrıları, bağırsak parazitleri vb. problemlerin tedavisine de yardımcı olur.

Lavanta

Bu, ilaç endüstrisinde çokça kullanılan bir başka bitkidir. Bu bitkinin doğal iyileştirme yetenekleri, solunum yolu enfeksiyonunu, sindirim problemlerini, stresi, astımı vb. iyileştirmeye yardımcı olur.

Aromaterapi, uçucu yağların yardımıyla sağlanır. Bu yağlar bitkilerden damıtılarak elde edilir. Bu yağlar, bir bireyin sağlık standartlarını iyileştirmeye yardımcı olan tuhaf bir koku içerir.

Aromaterapi, masaj yağı yardımıyla yaygın olarak sağlanır. Bu konuda uçucu yağlar yaygın olarak kullanılmaktadır. Masaj, stres veya kaygı durumunda çok etkilidir. Bu ayrıca vücut ağrısı, kas sertliği vb. gibi sorunlardan kurtulmaya yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *