Akupunktur Dengeyi Nasıl Sağlar ve Kendimizi İyileştirmemize Nasıl Yardımcı Olur?
Akupunktur

Kendimizi İyileştirmemize Nasıl Yardımcı Olur?

Akupunktur Dengeyi Nasıl Sağlar ve Kendimizi İyileştirmemize Nasıl Yardımcı Olur?

 “Akupunkturun arkasındaki itici fikir, iyi olmanız için ihtiyacınız olan her şeye zaten sahip olmanızdır. Eksik olana odaklanmak ve boşluğu doldurmak için bir şeyler eklemek yerine, akupunktur zaten orada olanı alır ve dengeyi yeniden sağlamak için yeniden düzenler. Akupunktur Altta yatan sorunları ele almak için vücudun kendi iyileştirme mekanizmalarını devreye sokar.”

  • AcuTake Web Sitesi
  • Hiç akupunktur tedavisine gittiniz mi?

Değilse, deneyimi şaşırtıcı derecede eğlenceli bulabilirsiniz.

Üç yıldan fazla bir süredir akupunktur tedavilerine gidiyorum ve onu seviyorum. Akupunkturu denemek istememin asıl nedeni, bileklerimdeki tendinit (yazmaya bağlı) içindi.

Ama pek çok insan gibi, sanırım kırklı yaşlarımın ortalarına kadar akupunktur denemedim çünkü iğnelere karşı temkinliydim. Tamam, doğrusu, iğneler beni korkuttu! Cildime giren onca iğnenin -ne büyüklükte oldukları umrumda değil- nasıl olup da acıtmadığını çözemedim.

Bunun yerine, iğnelerin yaptığı şey, en azından benim için, inanılmaz bir esenlik ve rahatlama duygusu yaratmaktır. İlk iğneler yerleştirildikten birkaç dakika sonra, daha derin bir bilinç düzeyine doğru sürüklenmeye başlıyorum.

Akupunktur uzmanım genel olarak yeniden dengeleme için genellikle kulaklarımla başlar ve daha sonra ilgilenilmesi gereken herhangi bir bölgeye – genellikle ön kollarım veya omzum – devam eder.

Tüm iğneler takıldıktan sonra güzel kokulu bir yağı (lavanta gibi) yüzüme yakın bir yerde sallıyor, sonra okyanus dalgalarının kıyıya vuran müziğini açıp odadan çıkıyor.

Ve sonraki 40 dakika boyunca, aşağı yukarı böyle hissediyorum: Sanki okyanusta sırt üstü yüzüyormuşum gibi.

Yani akupunktur uzmanım tedavi gününde senin iki çok farklı versiyonunu görüyor. Randevusuna gelen (birkaç saniyeyle) dakikada bir mil konuşurken zıplayan, kollarını sallayan ben ve sonra sessiz, rahat, Zen benzeri (halk içinde nadiren görülen) versiyon var. bir saat sonra uçar.

Tendinitime gelince? Artık bunu birden çok şekilde idare ettiğim için çok daha iyi: günlük esneme hareketleri, yazarken bileklik takma, düzenli masaj terapisi ve akupunktur.

Akupunktur nasıl çalışır?

Kullanışlı küçük “Özetle Akupunktur” kitapçığıma göre, bu geleneksel Çin tıbbı uygulaması yaklaşık 5000 yıldır var.

Temel olarak, akupunktur uygulayıcıları, her birimizin içindeki zeki, enerjik sistemden faydalanabilirler. Qi (“chee” olarak telaffuz edilir) olarak bilinen bu akıllı enerji, görünüşe göre vücutta sağlığı ve dengeyi koruyor.

Qi dengelendiğinde ve “meridyenler”den serbestçe aktığında, vücudun doğal kendi kendini iyileştirme yetenekleri etkinleştirilerek iç denge ve uyumun oluşması sağlanır.

Meridyenler vücudun içindeki nehirler gibidir ve Qi meridyenlerden görünmez bir akım olarak akar, enerji verir, her hücreyi, dokuyu, kası, organı ve bezi destekler.

Ancak meridyenlerdeki bir tıkanıklık, Qi arzını kısıtlayacaktır ve bu tıkanıklık çeşitli belirti ve semptomlarla kendini gösterebilir. Zamanla, vücut bir bütün olarak zayıflar ve kendi kendini iyileştirme yetenekleri tehlikeye girer.

Bir akupunktur uzmanı, vücutta akan Qi’nin kalitesini, miktarını ve dengesini değerlendirme becerilerini geliştirir ve ardından küçük, tek kullanımlık, steril iğneleri belirli akupunktur noktalarına nazikçe yerleştirir.

Akupunktur, Qi’nin eksik olduğu bölgelere ve fazla olduğu bölgelerden uzağa akmasını sağlar.

Akupunkturun Yararları

  1. Kişi tutarlı tedaviler alıyorsa, yani haftada, ayda veya 6 haftada bir, vücudu güçlendirebilir ve gelecekteki hastalık ve hastalıkları önlemek için vücut için güçlü bir temel sağlayabilir. Tutarlılık anahtardır. 6 ay arayla bir veya iki ziyaret bunu yapmaz – ancak vücudun güçlenmesine yardımcı olabilir.
  2. Vücudun doğal kendini iyileştirme yeteneklerini harekete geçirir.
  3. Her yaşta iyileşmek ve sağlığı korumak için ideal bir yoldur.
  4. Tedavi edilen kişiye özeldir, yani herkese aynı tedavi uygulanmaz.
  5. Son derece rahatlatıcı ve keyifli bir deneyim olabilir.

Kayıtlı Bir Akupunktur Uzmanı Bulunduğundan Emin Olun Akupunktur uzmanları için eğitim ya 3 ya da 4 yıllık bir programdır. Bu nedenle, uygulama yaptıkları ülkede kayıtlı bir uygulayıcı bulduğunuzdan emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *