Kısırlıkla Karşılaşıldığında Akupunktur Neden Gereklidir?
Akupunktur

Kısırlıkla Karşılaşıldığında Akupunktur Neden Gereklidir?

Kısırlıkla Karşılaşıldığında Akupunktur Neden Gereklidir?

 1.Doğurganlık-akupunkturun faydaları nelerdir?

 1. Akupunktur, rahim ve yumurtalıklara kan akışını güçlü ve etkili bir şekilde uyarır.

Rahim fayda sağlar, çünkü onu kalınlaştırabilen ve/veya bir embriyonun implantasyonuna daha uygun hale getirebilen daha fazla besin ürünü vardır. Kötü uterus kalitesi genellikle ‘implantasyon başarısızlığının’ suçlusudur.

Kan akışının artması sonucu yumurtalar da fayda sağlar. Uterin arter hem rahmi hem de yumurtalıkları besler. Yumurtalar yumurtalıklarda bulunduğu için beyinden daha fazla FSH/LH alırlar; ayrıca daha fazla oksijen, besin ve elektrolit alırlar. Kan akışındaki bu artışın bir sonucu olarak foliküller de kendilerini ‘çöp’ olarak bilinen ölü hücre kalıntılarından daha etkili bir şekilde kurtarabilirler. Biriken ‘çöp’ yumurtaların kalitesini düşürebilir. Unutmayın, tek gereken iyi bir yumurta, bir iyi sperm ve sağlıklı bir astardır.

 1. Akupunktur stresi azaltır ve stres gebe kalmaya çalışırken azalan başarı ile ilişkilendirilir.
 2. Akupunktur sperm kalitesini artırır. Bu gelişme, spermin daha yüksek sayısında, daha büyük hareketliliğinde ve gelişmiş morfolojisinde gözlemlenebilir. Ek olarak, erkek partnerde %30’dan fazla sperm-dna-fragmentasyonu varsa, gebelik genellikle gerçekleşmeyecektir. Akupunktur ve bitkisel ilaçlar, sperm-dna-parçalanma düzeylerini önemli ölçüde azaltmada çok etkilidir.
 3. Akupunktur, otlar ve uygun takviyeler, PKOS hastasının (gerektiğinde) kilo vermesine, adetlerini düzenlemesine, doğurganlık sonuçlarını iyileştirmesine ve PKOS popülasyonunda olmayanlara göre iki kat daha yüksek olan düşük yapma şansını azaltmaya yardımcı olabilir. PCOS popülasyonu.
 4. Endometriozis. Bazen, bir laparoskopiden sonra bile bir hasta hamile kalamaz. Bunun nedeni büyük olasılıkla endometriozisin tamamının çıkarılmamasıdır, çünkü bazı endometriozisler tam olarak normal doku gibi görünür. Sonuç olarak, devam eden bir hamilelikte bir implantasyonun gerçekleşmesine izin vermek ve mümkün kılmak için uterusta dolaşan ve onu çok ‘sıcak’ veya iltihaplı hale getiren iltihaplı ürünler vardır. Akupunktur ve bitkisel ilaçlar, genel olarak ve özellikle utero’daki enflamatuar durumları önemli ölçüde azaltabilir, böylece rahmi daha sağlıklı ve devam eden başarılı bir hamilelikle implantasyona daha uygun hale getirir.
 5. İleri anne yaşı, 35 yaş ve üzerindeki tüm kadınlara tanınan bir terimdir. Bu popülasyonun tipik olarak en az iki sorunu vardır. Azalmış yumurtalık rezervi ve düşük (veya daha az iyi) yumurta kalitesi ile ortaya çıkarlar. Akupunkturun uygun şekilde uygulanmasıyla yumurtalarınız iyileştirilebilir ve böylece hamile kalma şansınız önemli ölçüde artar.
 6. Düşük. Birçoğu bir üreme-endokrinolog tarafından tedavi edilmesi gereken düşüklerin birçok nedeni vardır.

iki patomekanizma vardır edilemeyen Batı tıbbı tarafından tedaviBunlar IUFD ve IUGR’dir. Bunlar farklı isimlere sahip olsalar da aslında aynı anlama gelmektedir. IUFD, intrauterin-fetal-ölüm anlamına gelir ve IUGR, intrauterin gelişme geriliği anlamına gelir. Bu temel olarak plasentaya kan akışının yetersiz olduğu, gelişmekte olan fetüse besin ürünlerinin verilmediği ve düşük meydana geldiği anlamına gelir. Akupunktur bu tür sorunlar için çok önemlidir.

 1. Alt koryonik hematom. Bir subkoryonik kanama (subkoryonik hematom olarak da bilinir), uterus astarı ile koryon (uterusun yanındaki dış fetal membran) arasında veya plasentanın altında kan birikmesidir. Hafif ila yoğun lekelenme veya kanamaya neden olabilir, ancak olmayabilir. Bu, düşükle sonuçlanabilir ve sıklıkla da sona erer. Batı tıbbı yaklaşımı yatak istirahatidir. Akupunktur ve şifalı bitkiler bu patolojiyi daha agresif ve sıklıkla daha başarılı bir şekilde tedavi edebilir.
 2. “Bilinen bir nedeni olmayan” kısırlık. Geleneksel Çin tıbbında her şey teşhis edilebilir. Hiçbir Çin tıbbı kitabında “bilinen bir neden yok” anlamına gelen bir sözcük yoktur. Uzman uygulayıcı her zaman altta yatan nedeni bulacaktır ve sıklıkla başarılı bir şekilde tedavi edecektir.
 3. Akupunktur ve şifalı bitkiler, doğurganlık bakımına bütünleştirici bir yaklaşım için mükemmel şekilde uygundur. Üreme endokrinologu foliküllerin gelişimini uyaracak, yumurtaları toplayacak, onları spermle dölleyecek ve embriyoyu transfer edecektir. Bu teknik, çoğunlukla sağlıklı bebeklerin dört milyondan fazla canlı doğumunu sağlamıştır. Ancak başarısız olan milyonlarca transfer daha var. Bunun nedeni, Batı üreme tıbbının başarılı bir sonuç için gerekli bileşenleri iyileştirmenin bir yolunu sunmamasıdır. Bunlar: harika yumurtalar, harika sperm ve harika astar. Akupunktur ve şifalı bitkiler, IUI veya IVF uygulanan veya sadece doğal olarak hamile kalmaya çalışan hastaya bu faydaları sağlayabilir. Üreme Tıbbında Doğu Batı ile buluşuyor olmalıdır ve umarım bir gün üreme bakımında yeni Altın Standart olacaktır.
 4. Akupunktur ve otlar paradan tasarruf etmenizi sağlar. Bu şekilde düşün. Her IVF hastasının değeri 100.000 $’a kadar. Üç başarısız IUI yapıyorsunuz. 4 başarısız embriyo transferi yaptınız, şimdi donör yumurtaya gidiyorsunuz. Ve sonra tüm testler var. Akupunktur hamilelik için gerekli bileşenleri (sperm, yumurta, zar) iyileştirebiliyorsa, daha erken hamile kalırsınız. Ne kadar erken başarırsanız, tüm mesele o kadar az maliyetli olur. Doğu Batı ile buluşuyor, daha iyi hamilelik sonuçları için temel bileşendir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *