Lavanta Yağının Sırları Ortaya Çıktı!
Aromaterapi

Lavanta Yağının Sırları Ortaya Çıktı!

Lavanta Yağının Sırları Ortaya Çıktı!

 Aromaterapi hayranı olmayanlar bile muhtemelen lavanta esansiyel yağı hakkında en azından biraz bir şeyler duymuşlardır. Bu muhtemelen lavantanın herhangi bir aromaterapistin veya eczacının alet çantasındaki en çok yönlü yağlardan biri olmasından kaynaklanmaktadır.

O kadar çok yönlü bir uçucu yağdır ki, kelimenin tam anlamıyla aromaterapi dünyasının İsviçre Çakısı olarak adlandırılmıştır!

Lavanta, adaşı renkli mor yaprakları olan çok yaygın bir bitkidir. Yüzyıllar boyunca potpuri ve tütsü yapımında kullanılmış ve parfümlere, losyonlara, sabunlara ve şampuanlara çılgınca popüler bir katkı olmuştur. Gerçekten de, lavanta kelimesinin lavare, “yıkamak” anlamına gelen ve hemen lavantanın taze, temiz ve yatıştırıcı aromasını

Lavanta esansiyel yağları, buhar damıtma olarak bilinen bir işlemle elde edilir ve bu, yalnızca kadınların güzellik malzemeleri arasında değil aynı zamanda bebekler için de popüler olan çok taze, çiçeksi ve odunsu bir aromaya sahip bir yağla sonuçlanır!

Lavanta Ne Yapabilir Diye Sormak Yerine, Ne Yapamaz Diyelim!

Pek çok esansiyel yağın çok özel özellikleri ve iddiaları vardır. İnsanlar genellikle “Lavanta yağı ne için kullanılır?” Bu soru sadece ÇOK zamanınız varsa sorulmalıdır, çünkü lavantanın önerildiği yaygın şikayetler ve rahatsızlıkların listesi kolunuzu aşar.

Aslında, lavanta esansiyel yağı o kadar çok farklı özellik için değerlidir ki, onu ne için kullanmamanız gerektiğini sormak daha kolay olabilir!

Aslında buna benzer eski bir söz vardır: “Şüpheye düştüğünüzde lavantayı sökün!”

On farklı lavanta hayranına onu neden bu kadar çok sevdiklerini sorsanız, çoğu muhtemelen lavantanın stresi yatıştırmada ve kaygıları gidermede harikalar yarattığı gerçeğinden alıntı yapacaktır. Bu nedenle, genellikle gerginlik, baş ağrısı ve diğer stres kaynaklı sorunlar için kullanılır.

Son zamanlarda, lavanta esansiyel yağı kullanımı ile güven ve güvenlik hissi arasında doğrudan bir ilişki olduğunu gösteren çalışmalar yayınlandı. Artık çantadan çıktığına göre, lavanta yağı iş yerlerinde ve müzakere masasında sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Lavanta için şiddetle tavsiye edilen diğer konular arasında mide bulantısını hafifletmek, kaygıdan kurtulmak, böcek kovucu ve huzursuzluk tedavisi yer alır.

Sağlık ve sağlıklı yaşam pazarında lavantanın en yaygın kullanımlarından biri, uykusuzluk ve uykusuzluk tedavisidir.

Lavanta esansiyel yağı kullanan bir dizi gece tentürü vardır. Ek olarak, fibromiyalji ve diğer kronik rahatsızlıklardan muzdarip olanlar da dahil olmak üzere, ağrı kesici özellikleri nedeniyle lavanta yağına yemin eden birçok kişi var.

Lavanta Diğerleriyle İyi Oynar Lavanta

çok yönlü olmasının yanı sıra diğer esansiyel yağlarla iyi eşleştiği için de popülerdir. Yaygın lavanta karışımları arasında sedir ağacı, çam, adaçayı, sardunya yağı veya küçük hindistan cevizi bulunur. Lavanta, her iki yağın da bazı ortak özellikleri paylaştığı için Roma Papatyası ile iyi bir şekilde eşleştirilmiştir.

Çoğu durumda bu kişisel tercihlerle ilgilidir, bu nedenle kendi kişisel zevklerinize göre farklı koku kombinasyonlarını keşfetmekten çekinmeyin.

Lavanta Önlemleri

Lavanta esansiyel yağı genel olarak hamile kadınlar için güvenli kabul edilse de hamileyseniz, hamile kalmayı düşünüyorsanız veya emziriyorsanız lavanta kullanmadan önce Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına danışmalısınız.

Diyabet hastası olanlar da, önce doktorlarına danışmadan lavanta kullanmaya başlamanın cazibesine direnmelidir.

Hassas cilde sahip olanlar, lavanta yağını dermatoloğuyla görüşmek isteyebilir veya herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğini görmek için az miktarda kullanmayı deneyebilir.

Lavanta esansiyel yağına aşırı maruz kalmak mide bulantısı, kusma ve baş ağrısı gibi sorunlara yol açabilir. Lavanta esansiyel yağı, bir dizi potansiyel soruna yol açabileceğinden, dahili olarak ALINMAMALIDIR.

Yeni bir esansiyel yağı denerken, doğrudan cilt temasına geçmeden önce onu yalnızca koklamak için (bir difüzörde, bir aromaterapi inhalerinde vb.) kullanmaya başlamalısınız. Topikal olarak kullanmadan önce, güvende olmak için güvendiğiniz tıp uzmanınızla konuşmayı düşünmelisiniz.

Jennifer Gibbs, aromaterapi seçeneklerini sıradan bireyler için uygun fiyatlı hale getiren Escentio Direct’in sahibi ve yaratıcı dehasıdır. Ana ürün grubu, çok çeşitli kişisel aromaterapi inhalatörleridir, ancak aynı zamanda sınırlı sayıda el yapımı aromaterapi sanatı da vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *