Neden Aromaterapi Ürünleri Kullanmalısınız?
Aromaterapi

Neden Aromaterapi Ürünleri Kullanmalısınız?

Neden Aromaterapi Ürünleri Kullanmalısınız?

 Orijinal aromaterapi prosedürü Hindistan ve Mısır’da geliştirilmiştir. Uçucu yağlar gibi bitkisel ürünler yardımıyla farklı hastalıkları tedavi etme işlemidir. Bu ürünler, kendi bahçenizde yetişen bitkilerden evde hazırlanabilir. Bunların uygulanması kolaydır ve hızlı sonuçlar verir.

Ev Bahçe

Bu terapi, işe yaradığının gerçekten farkında olmasanız bile işe yarar. Örneğin, evinizin dışında bir bahçeniz varsa, içinde güzel kokulu çiçekler olabilir. Bitkilerinizin doğal aroması sizi taze ve genç hissettirir. Siz farkında olmasanız da bu çiçeklerde bulunan esansiyel yağların kokusu burun deliklerinize geldiğinde zihninizi aktif ve genç hale getirir. Bu teknik, diğer tedavi yöntemleri kadar karmaşık değildir.

Masaj

Aromaterapi ürünü ile basit bir masaj, çeşitli cilt hastalıklarından kurtulmada çok yardımcı olur. Uçucu yağları banyoya girmeden önce eklemeniz önerilir. Cildinizi besleyerek size ferah bir hava verecektir. Ürünün kokusunun çok keskin olması gerekmediğini, bu nedenle banyo suyuna sadece birkaç damla esansiyel yağ eklemeniz gerektiğini unutmayın.

Ürünlerin Karıştırılması

Sanılanın aksine aromaterapi ürünleri veya esansiyel yağlardan uygulanabilir bir karışım hazırlamanız gerekir. Cilt enfeksiyonu gibi ciddi hastalıkları sadece aromaterapi ürünü kullanarak tedavi etmeyi hayal edebilirsiniz. Ancak kalp ve akciğer hastalıkları gibi ciddi hastalıkları tedavi etme kabiliyetine sahip olsalar da, aromaterapi kürlerinin doktorunuzun rutin tıbbi reçetelerine ek olarak kullanılması gerekir.

Önlemler

Aromaterapi ürünlerinden herhangi birini önceden herhangi bir hazırlık yapmadan kullanmaya başlamanız ölümcül olabilir. Bu özel bir alandır ve ister tıp doktoru ister şifalı bitkiler uzmanı olsun, bir uzmanın uygun rehberliği olmadan aromaterapi deneyi yapamazsınız.

Pek çok insan, diğer karmaşık hastalıkların tedavisi için herhangi bir aromaterapi ürününü cilde veya vücudun herhangi bir yerine sürmenin kolay olduğunu düşünür ve hemen kullanmaya başlar. Bu tür kişiler genellikle genel sağlıkları ile ilgili ciddi sorunlar yaşarlar. Ürünü belirli rahatsızlıklar için kullanmak bazen çok teknik olduğu için uzmanların bile çok dikkatli seçim yapması gerekiyor. Tekniği doğru kullanırsanız, istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *