Akupunktur - Nedir ve Faydaları Nelerdir?
Akupunktur

Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Akupunktur – Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Akupunktur, Çin tarihindeki en eski alternatif tıp biçimlerinden biridir. Akupunkturun felsefesi, bu insanların meditasyon yaptıkları ve vücudun içindeki ve dışındaki pozitif enerji akışını gözlemledikleri “Taocu Gelenek”e dayanmaktadır.

Akupunktur yıllar içinde gelişti, ancak kavram ve felsefe aynı kaldı. Akupunktur, derideki anatomik bölgelerin çeşitli teknikler ve ince metal iğnelerle uyarılmasını içerir.

Genel olarak, alternatif tedaviler çok az ilgi görür çünkü bazı doktorlar bilimin bunların “ilaçlara” ve “ilaçlara” gerçekten etkili alternatifler olduklarını kanıtladığının farkında değildir. Okumaya devam edin ve akupunktur hakkında daha fazla bilgi edinin.

O nasıl çalışır?

Akupunktur fizyolojik ve enerjik mekanizmalarla çalışır. Enerji mekanizması, enerjinin vücudun bir kısmından diğerine aktarıldığı kanalların veya meridyenlerin dengesidir. Akupunkturun faydaları uzun süredir kanıtlanmış olmasına rağmen, tekniğin kalifiye bir profesyonel tarafından uygulanması esastır.

Akupunkturun Faydaları Akupunkturun

faydaları esas olarak ağrıya karşı koymaktır. Bu nedenle teknik baş ağrısı, diş ağrısı, osteoartrit, romatizma ve adet ağrısını gidermek için kullanılır. Akupunktur uzmanları farklı boyutlarda özel iğneler kullanırlar.

Bu iğneler sterildir ve belirli akupunktur noktalarından birinin yanı sıra enerji akışının konumuna sokulur. Normalde hastalar iğnelerin derilerine battığını hissederler ancak herhangi bir ağrı hissetmezler. Bu iğneler güçlü ve normal saç boyutundan daha büyüktür.

Akupunkturun geleneksel olmayan tedavisini arayan insanlar, hiç geçmeyecek gibi görünen kronik sırt ağrısı, ağrılı baş ve migren, kanser, depresyon, uyku gibi ayakta durma koşullarının getirdiği uzun süreli kronik ağrılardan muzdarip olan kişilerdir. bozukluklar ve diğer duygusal bozukluklar.

Baş ağrısı için akupunktur

Birkaç çalışma, akupunkturun migren ataklarını ve baş ağrılarını önleme ve tedavi etmedeki etkinliğini bilimsel olarak doğrulamıştır. Baş ağrısı vakalarında, geleneksel Çin tıbbı teknikleri analjezik, antiinflamatuardır ve kas gevşetici görevi görür.

Anksiyete ve depresyon için

akupunktur Akupunktur ayrıca duygusal bozukluklar, depresyon ve anksiyete tedavisi için bir seçenek olabilir.

Akupunktur vücudun enerjilerini dengeleyerek rahatlama sağlar. Çin’de yapılan birçok çalışma, akupunkturun stres, depresyon ve kaygıyı önlemek için çok düşük dozda ilaçlarla birleştirilmesinin, bir hastayı depresyona karşı tam doz ilaçla tedavi etmek kadar etkili olduğunu doğrulamıştır.

Sinirleri verimli bir şekilde onarın

Akupunktur, diğer ilaçlardan farklı olarak doğrudan sinir sistemi üzerinde etki gösterir. Bu nedenle, sinir onarımını uyarmak için şüphesiz en etkili tedavidir. Bu nedenle inme, felç ve sağlık sorunları için tercih edilen terapidir.

Ağrıyı hafifletmek

Yukarıda bahsedildiği gibi, akupunktur sinirler üzerinde etkili olan kraliçedir ve bu da ağrıyı hafifletmeye veya anesteziye başvurmadan anesteziye devam etmeye yardımcı olur.

Bu şekilde deneyimli bir akupunktur uzmanı sırt ağrısını hafifletmenize yardımcı olabilir. Akupunktur iğneleri de beyinde olumlu etkiler bırakarak ağrılı duyumlarla ilişkili bazı beyin bölgelerini devre dışı bırakır.

Bu açıdan bakıldığında, tekniğin kaygı ve stres ve buna bağlı mide-bağırsak rahatsızlıklarının tedavisinde de yeterli olduğu düşünülmektedir.

organların

hiperaktivitesini hızla sakinleştirmeye yardımcı olur. Bu semptomları olan hasta sayısı çoktur. Batı tıbbında, onları halsiz yapan nöroleptikler alıyorlar. Akupunktur tedavisi bu hastaları kırmadan düzene sokmayı başarır, bu da onların toplum içinde kalmalarını sağlar ve en ufak bir ağırlaşmada onları bekleyen psikiyatri hastanesinden kurtulmalarına yardımcı olur.

Güvenilir bir teşhis sistemi

Bir akupunktur uzmanının teşhisi, Çin tıbbının temel teorisine dayanır. Bu temel teori (akupunktur uzmanı) akupunktur öğrenmek için harcadığı zamanın yarısını kaplar. Özellikle bir kişinin (akupunkturcunun) pratikte karşılaştığı belirtiler söz konusu olduğunda belirgindir ve hastanın durumunu çok iyi anlamayı sağlar.

Bu, diğer alternatif ilaçlarla karşılaştırıldığında akupunktur için açık ve tartışılmaz bir avantajdır çünkü bu diğer ilaçların hiçbirinin tanı koymak için bu kadar net ve etkili teorileri yoktur.

Uyku kalitesini

etkileyin Akupunktur uyku üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Uyku bozukluklarının birkaç nedeni olabilir. Sabah saat 3 veya 4’te sık sık uyanma safra kesesi ile ilgili bir enerji bozukluğudur. Uykuya dalmada zorluk, “yin” boşluğundan veya aşırı “yang”dan kaynaklanır. Etkili bir şekilde tedavi etmek için semptomun kaynağını bulmanız ve ilgili meridyen üzerinde çalışmanız gerekir.

Polikistik Over Sendromu İçin Akupunktur

Polikistik over sendromu, akupunktur ve fiziksel egzersizler kullanılarak hafifletilebilir. Bir araştırma sırasında bu sorunu yaşayan bir grup kadına dört ay boyunca düzenli olarak elektro akupunktur uygulandı.

Sonuç olarak, normal adet döngüleri ve hormon seviyeleri düzene girdi. Polikistik yumurtalıkları olan kadınlar normalde yumurtlamazlar, bu da kısırlığa yol açabilir, obezite riskini artırabilir ve tip 2 diyabet ve kardiyovasküler hastalık gelişimine neden olabilir.

Doğurganlığı artırır

Akupunktur, rahme ulaşan kan miktarını artırarak rahim duvarlarını kalınlaştırdığı ve dolayısıyla doğurganlığı kolaylaştırdığı için gebelik şansını artırmak için kullanılır. Ayrıca hamile kadınlarda midedeki asitliği ve sindirimi azaltan “stres hormonlarını” azaltmayı da başarır.

Radyasyonun yan etkilerini azaltır

Kanser nedeniyle radyasyon tedavisi gören hastaların birçoğu, radyasyonun vücutları üzerindeki bazı yan etkilerini azaltmak için akupunkturdan yararlanmaktadır. Örneğin mide bulantısını ve ağız kuruluğunu azaltarak yaşam kalitelerini yükseltir.

MaxWell Medical , misyonu hastalara kişiselleştirilmiş ilgi sağlamak olan deneyimli sağlık uzmanlarıyla New York’taki en iyi tıbbi bakım tesislerinden biridir.

Ağrı kesici tedaviler ve rehabilitasyon konusunda uzmanız. Yaşam kalitenizi yükseltmek için ağrı kesici tedavilerle sağlığınızı iyileştirmek için farklı çözümler sunuyoruz.

MaxWell Medical dinamik, çok yönlü bir tesistir. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, NYC’deki Terapi Kliniğimizde kendinizi en iyi şekilde hissetmeniz, yaşamanız ve nefes almanız için birlikte çalışıyor.

Burada, Manhattan’daki beş elverişli konumumuzda spor hekimliği, fizik tedavi, tıbbi masaj terapisi, kayropraktik bakım ve akupunktur alanlarında uzmanız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *