Qi Gong Tam Olarak Nedir?
Akupunktur

Qi Gong Tam Olarak Nedir?

Qi Gong Tam Olarak Nedir?

 Qi Gong nedir?

Bana sık sık tam olarak nasıl akupunkturcu olmaya ve Çin Tıbbını bir meslek olarak araştırmaya geldiğim soruluyor. Kolay yanıt şudur: Qi hakkında daha fazla şey öğrenmek istedim. Qi (bazen Chi olarak telaffuz edilir Chee olarak telaffuz edilir) gücü gösterir ve Gong çalışmayı önerir, bu nedenle Qi Gong “güç çalışmasıdır”.

Tam olarak Qi nedir?

Qi, vücudumuzu uyaran, beslenmek için besinlerden besin alan, hareket etmemizi ve nefes almamızı sağlayan ve aynı zamanda ruhumuzu canlandıran enerjidir. Doğu Düşüncesi – özellikle Zen, Budist ve Hindu uygulamaları üzerine yoğunlaşarak Felsefe alanında lisans derecem var. Ama ilgimi çeken çoğunlukla Taoculuktu (Doğa ile uyum içinde nasıl yaşanacağına dair Çin Felsefesi).

1991’de The Tao of Health, Sex and Longevity Daniel Reid’inTai Chi Chuan uygulamaya ve enerji temelli meditasyonlar yapmaya başladım. Çalışmalarım pratiğe dönüştükçe, tüm sistemin temelinin – akupunkturdaki meridyenlerden Çin Tıbbında kullanılan şifalı bitkiler ve masaja ve daha ezoterik ruhsal uygulamalara kadar – Qi denen bu fikre dayandığını fark etmeye başladım.

Üç tür Qi Gong Üç tür Qi Gong

vardır: tıbbi, dövüş ve ruhsal.

Tıp, hastalıkları önlemek ve ömrü uzatmak için egzersizler olarak veya hastalıkları tedavi etmek için özel egzersizler olarak kullanılabilir, neredeyse burada batıda bir fizyoterapisti görebileceğimiz gibi.

Tai Chi Chuan, bir dövüş sanatı olan bir Qi Gong uygulamasıdır; Hem hücum hem de savunma uygulamaları için kullanılabilecek yumruklar, tekmeler ve duruşlarımız var.

Manevi Qi Gong, potansiyelimizi harekete geçiren, bilincimizi yükselten ve hatta aydınlanmayı elde eden bir sistemdir.

Manevi ve dövüşçü Qi Gong’u uyguladıktan sonra, bu Qi’nin vücutta nasıl çalıştığı hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğime karar verdim ve 1997’de Pacific College of Oriental Medicine’de Çin Tıbbı okumaya başlamak için San Diego, California’ya taşındım. Qi denen bu harikayı gerçekten burada öğrenmeye başladım.

Zihin ve beden birbirine bağlıdır

Çinlilere göre, biz bedeni olan enerjiyiz değiliz – biz enerjisi olan bir beden! Batı tıbbının vücuda bir makine gibi bakan Newton Fiziğine dayanması ilginçtir, ancak Çin tıbbı daha çok maddenin en küçük bileşenlerine (Quanta) ayrıldığında var olan her şeyin enerji olduğunu belirten Kuantum Fiziğine dayanmaktadır. . Batı tıbbı, zihin ve bedenin bağlantılı olduğunu ancak şimdi anlamaya başlıyor, ancak bu felsefe Çin tıbbının altında yatan bir gerçektir.

Qi Gong egzersizleri ile sadece sağlık için beden üzerinde çalışamayız, aynı zamanda zihni sakinleştirmeye ve merkezlemeye, depolanan negatif enerjiyi serbest bırakmaya ve ruhumuzun ve ruhumuzun en derin kısımlarına dokunmaya çalışırız. Enerjimiz bol olduğunda daha sağlıklı olacağız, daha iyi hissedeceğiz, daha mutlu olacağız ve başkalarına yardım edebileceğiz.

Qi hakkında daha fazlasını öğrenmekle bu kadar ilgilenmem şaşırtıcı mı? Her şey enerjiyse, bu Qi Gong’u fişe takmak, şarj etmek ve hayatlarımıza enerji vermek için başlayabileceğimiz en önemli uygulamalardan biri yapar! Benim kişisel inancım, hepimizin otantik benliklerimize ulaşmamıza yardımcı olacak bir pratiği olması gerektiği ve Qi Gong’un mucizevi harikalara kapı açmak için bir araç olabileceği.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *