Ruh Gulab Attar, Costus Kökü Yağı ve Limon Otu Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları
Aromaterapi

Ruh Gulab Attar

Ruh Gulab Attar, Costus Kökü Yağı ve Limon Otu Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları

 Saf uçucu yağ, muazzam iyileştirici özelliklere sahip bitkilerden ekstrakte edilen organik bileşiklerdir. Esansiyel yağların şifa amacıyla kullanılması genellikle fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığı iyileştirmeyi amaçlayan bütünsel bir tedavi olan aromaterapi olarak adlandırılır.

5.000 yılı aşkın bir süredir, birçok farklı kültür bu şifalı bitki yağlarını çeşitli sağlık koşulları için kullanmıştır. Genellikle rahatlama, güzellik bakımı, ev temizliği için kullanılırlar ve çoğunlukla doğal ilaç olarak kullanılırlar.

Faydaları Oil Costus Kök Yağı

  • Soğuk algınlığı ve grip semptomlarıyla
  • Vücudunuzu gevşetin ve ağrıyan kasları yatıştırın
  • Astımı iyileştirin Ağrıyı
  • hafifletin
  • Karaciğer Fonksiyonlarını
  • İyileştirin Sindirimi iyileştirin
  • Selülit ve kırışıklıkları azaltın

Faydaları Ruh Gulab Attar

  • Rose erotik olarak şehvetli ve lükstür. Çalkantılı zamanlarda duygusal rahatlık sağlayabilir, kalbi canlandırır, güveni artırır ve kişinin en derin duygularını ortaya çıkarır, sevgiyi ve cinsel isteği artırır.
  • Koku, çatışmaları yatıştırır ve sıcak, mutlu çağrışımlar sağlayan bir barış ve mutluluk hissi verir. Huzursuz, kararsız, kendinden emin olmayan veya mutsuz olan veya suçluluk, kıskançlık, keder ve küskünlük duyguları hisseden hiperaktif kişilikleri yatıştırır ve sakinleştirir.

Uçucu Yağ Kullanımları

Aromaterapinin Tarihçesi

Uçucu yağların kullanımı birçok ülkede mevcut olduğundan, uygulamanın nereden kaynaklandığını kesin olarak belirlemek zordur. Yağlar Yahudiler, Çinliler, Hintliler, Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar tarafından hem kozmetik, parfüm hem de tıbbi amaçlar için kullanılmıştır. Hatta bazı kültürler ruhani ritüellerde yağ kullandı.

1928’de Fransız kimyager René-Maurice Gattefossé, elindeki yanığı iyileştirmek için lavanta yağı kullandı. Daha sonra lavanta yağının özelliklerini ve diğer cilt enfeksiyonlarını, yaraları veya yanıkları tedavi etmek için nasıl kullanılabileceğini daha fazla analiz etmeye karar verdi.

Bununla aromaterapi bilimi doğdu. Gattefossé’nin asıl amacı I. Dünya Savaşı sırasında yaralı askerlere yardım etmekti. Bu yağların kullanımı, özellikle masaj terapistleri ve güzellik uzmanları gibi alternatif tıp uygulayıcıları ile Avrupa çapında yayılmaya başladı.

Aromaterapi, çeşitli losyonlara, mumlara veya diğer kokulara esansiyel yağların eklenmeye başladığı 1980’lere kadar Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler olmadı.

Aromaterapistler, fizyoterapistler, masaj terapistleri, beslenme uzmanları ve hatta doğal tıp doktorları gibi uygulamalarında aromaterapi kullanan ve uçucu yağların özel kullanımları konusunda eğitim almış eğitimli profesyoneller de vardır.

Uçucu Yağlar Artık Tıp Hastanelerinde Kullanılıyor

Aromaterapinin çeşitli sağlık yararları vardır ve çeşitli ortamlarda kullanılabilir. Çeşitli tıbbi durumları tedavi etmek için invaziv olmayan harika bir yoldur ve diğer birçok terapiyle birlikte güvenle kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *