Tiroid İle İlgili Sorununuz İçin Neden Akupunktur Tedavisi Olmalısınız?
Akupunktur

Tiroid İle İlgili Sorununuz İçin Neden Akupunktur Tedavisi Olmalısınız?

Tiroid İle İlgili Sorununuz İçin Neden Akupunktur Tedavisi Olmalısınız?

 Hashimoto hastalığı olarak da bilinen Hashimoto tiroiditi, bağışıklık sisteminin tiroide saldırarak hipotiroidizm adı verilen bir duruma yol açtığı otoimmün bir hastalıktır. Bu durumda tiroid, tiroksin hormonunu vücudun ihtiyaçları için yeterli bir düzeye kadar daha az üretir.

Hashimoto hastalığının kesin nedenleri henüz tespit edilmemiş olsa da, rol oynadığı tespit edilen önemli katkıda bulunanlardan bazıları östrojen baskınlığı durumu, aşırı iyot tüketimi, radyasyona maruz kalma ve genetik faktörlerdir.

Bu hastalık kadınları erkeklerden sekiz kat daha fazla etkiliyor, bu da östrojen ve progesteronun önemli bir rol oynayabileceğini düşündürüyor. Hastalığı semptomlarıyla teşhis edebilirsiniz: hipotiroidizm ve anormal kan oto-antikor seviyeleri ile birlikte genişlemiş tiroid veya guatr.

Yukarıdaki semptomların yanı sıra, Hashimoto’nun diğer semptomlarından bazıları, zayıf enerji üretimi ve dolaşımı nedeniyle eklem ve kas ağrısı, yorgunluk, kilo alımı, yavaş kalp hızı, kabızlık ve bazen ellerde ve ayaklarda uyuşma veya karıncalanmadır. Bu tiroid probleminin gerçek nedenlerini teşhis etmek ve bulmak için Çinli bir akupunktur uzmanı tüm semptomları, dili, nabzı ve kan testi sonuçlarını analiz edecektir.

Akupunktur tedavisi ve ilaçlar

Hashimoto hastaları tiroksin içeren haplar almalıdır: ömür boyu bir tiroid hormon replasman tedavisi. Geleneksel Çin tıbbı ile birlikte Hashimoto için nitelikli akupunktur tedavisi almanın ve diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri yapmanın semptomları azaltmada ve ilaçları mümkün olan en düşük dozda tutmada oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Bostonlu Çinli bir akupunktur uzmanı belirtilerinize, nabzınıza ve dil okumanıza göre size farklı bir teşhis koyacaktır. Akupunktur tedavileri bağışıklık fonksiyonunuzu dengeleyebilir ve tiroid bezlerinizdeki iltihabı azaltabilir, böylece vücudunuz tiroid bezlerinize saldırmak için antikor üretmeye devam etmez.

Tiroid fonksiyonunuzun bir kısmını koruyabilirsiniz ve sadece çok küçük dozlarda Synthroid almanız gerekir. Akupunktur ile birleştirilen Çin otları, hastaların yiyecekleri daha iyi sindirmesine, enerji üretimini artırmasına yardımcı olabilir, böylece daha aktif olabilirler ve daha az ağrı ve ağrı ile daha iyi uyuyabilirler.

Ayrıca, yüksek dozda tiroid hormonları yaşamı tehdit edici olabilir: kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı artırarak kalp yetmezliğine yol açabilir.

Uzun süreli sonuçlar elde etmek için tedavi süresi

Hashimoto hastalığından mustarip kişiler, yalnızca deneyimli akupunktur uzmanlarından kapsamlı ve uzman tedaviye ihtiyaç duyar. Üç ay boyunca haftada iki veya bir kez tedavi almak semptomları azaltır ve tiroid fonksiyonunu canlandırmak için uyum sağlamaya yardımcı olur.

Büyük guatrı olan ve uzun süredir devam eden sorunu olan kişilerin ilaç tüketimlerini azaltmak ve hormon dengelerini normale döndürmek için yaşlarına ve sağlık durumlarına göre 6-12 ay boyunca haftalık tedavi almaları gerekebilir.

Deneyimli bir akupunktur uzmanına danışmak ve iyi tasarlanmış bir akupunktur tedavi protokolünü takip etmek hastalara uygun bir rahatlama sağlayacaktır. Belirli akupunktur noktalarına saç kadar ince iğneler sokmak, endorfin gibi nörotransmitterlerin salınımını tetikler, kan akışını uyarır, stresi azaltır ve ağrıyı hafifletir. Bağışıklık sistemini dengeler ve hastaların kendilerini enerjik hissetmelerine yardımcı olur.

Uzmanlar, maksimum fayda için diğer doğal tedavi yöntemleriyle birlikte Hashimoto hastalığında akupunktur tedavisi almayı önermektedir. Akupunktur tedavisinin yanı sıra, düzenli egzersiz, yeterli uyku ve meditasyon, stresi azaltmak ve Hashimoto hastalarının daha çabuk iyileşmesine yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir.

Dr. Li Zheng, PhD, lisanslı bir akupunktur uzmanı ve şifalı bitki uzmanıdır ve tıp biliminde doktorası vardır. Çin’de doktor olarak çalışan Pekin Çin Tıbbı Üniversitesi mezunu, 26 yıllık tecrübesi var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *