Uçucu Yağ Nebulizatörü Difüzörünün Sağlığınız İçin Önemi
Aromaterapi

Uçucu Yağ Nebulizatörü Difüzörünün Sağlığınız İçin Önemi

Uçucu Yağ Nebulizatörü Difüzörünün Sağlığınız İçin Önemi

 Uçucu yağlardan gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için, elinize alabileceğiniz en iyi aroma yağı difüzörünü kullanmak, sağlığınız için faydalı olan yağların içindeki tüm saflıkları en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Yüksek kaliteli esansiyel yağları basitçe yayarak, esansiyel yağ buharlarını etrafınızdaki havaya bırakır ve ardından burnunuzdan içinize çekersiniz. Soluduğunuz moleküller burnunuzdan ciğerlerinize hareket ederek solunum sağlığınızı destekler. Oradan, teneffüs edilen esansiyel yağ bileşikleri, vücut sisteminizin farklı kısımlarını etkileyen vücudunuzdaki farklı yollara dağılır.

Organik esansiyel yağların zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal dahil olmak üzere her düzeyde çalıştığı kanıtlanmıştır. Uçucu yağların duygularınız üzerindeki bu çok derin etkisi, her ikisi de günlük yaşamınız için kritik olan davranışlarınızı ve ruh halinizi belirlemeye yardımcı olur.

Beş duyumuzdan biri olan koku, genellikle en çok güvendiğimiz en önemli duyularımızdan biri olarak göz ardı edilir. İlkel bir durumla bağlantılı olarak, koku alma duyumuz, 70 yaşında bile olsa koku moleküllerini tanımlayabilecek kadar hassas bir hafızaya sahiptir. Bu, kokuyu işleyen ve görme veya ses duyularınızdan 10.000 kata kadar daha güçlü bir etki sağlayan limbik beyniniz sayesindedir. Aslında koku, beyin işlemcinizden görme veya sesten daha hızlı geçer.

Organik esansiyel yağların aroması teneffüs edildiğinde, koku molekülleri burnumuzdan koku ampulüne ve oradan da sinir sistemimize geçer. Koku sinyalleri koku alma nöronlarından geçer ve anıların depolandığı amigdalada son bulur.

Anılarımızı saklamanın en etkili yolu koku alma duyusudur, bu yüzden beynin bu kısmına genellikle beynimizin duygusal tarafı denir. Amigdala, tehdidi veya meydan okumayı belirleme işlevi görerek bize iyi bilinen savaş ya da kaç stres tepkisini sağladığından, amigdala sürekli olarak bir rutin ve aşinalık duygusuyla duygusal ve fiziksel güvenlik arayışındadır.

Koku, vücudumuzu dengede tutan hipotalamus nedeniyle davranışlarımızı etkiler. Stres seviyemize dayalı savaş ve kaç tepkimizle ilgili bu büyük etkiyle, hipotalamus kokuyu tepki için önemli bir faktör olarak ilişkilendirir. Kalp atış hızımızı, kan basıncımızı, hormonal dengelerimizi ve stres seviyemizi kontrol eder. Beynimiz daha sonra vücudumuzun davranış biçimini değiştirmeye yardımcı olan nörokimyasallarla birlikte hormonların salınmasına neden olur.

Bu güçlü bağ ve etkinin sonucu olarak organik uçucu yağlar zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuz üzerinde çok derin bir psikolojik ve fizyolojik etkiye sahiptir.

Sağlığınızı hayatınızın her alanında gerçekten en üst düzeye çıkarmak için, aromaterapiyi evinize, ofisinize ve ulaşım çabalarınıza dahil ettiğinizden emin olun. Örneğin, araba yolculuğu için bir aromaterapi difüzörü kullanmak, ruh halinizi ve sağlığınızı düzenlerken stres ve kaygıdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Ne de olsa, çoğumuz günde yaklaşık 40 dakika ila bir saat arasında bir araçla seyahat ederken, sağlığımızı mümkün olan her şekilde iyileştirdiğimizi bilmek güzel. Artı, yol öfkesi ve stres biraz rahatlayabilirdi!

Sağlığınızı ve genel refahınızı artırmaya yardımcı olacak yüksek kaliteli bir kaynak ararken organik esansiyel yağlar satın almanızı öneririz. Piyasadaki en iyi aromaterapi yağı difüzörünü arayanlar için, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir tehlikeli plastik içermediğinden, uçucu yağ nebülizörü difüzörü gibi cam difüzörlere yatırım yaptığınızdan emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *