Uçucu Yağlar ve Beyni Yıkanmış Blogger!
Aromaterapi

Uçucu Yağlar ve Beyni Yıkanmış Blogger

Uçucu Yağlar ve Beyni Yıkanmış Blogger!

 Ne düşündüğünü biliyorum… Uçucu Yağlar hakkında Kool-Aid içen beyni yıkanmış bir blog yazarının yazdığı bir başka sıkıcı blog daha. Fakat bekle! Sadece 5 dakikanızı ayırın ve açık fikirli olun, sizi uçucu yağların bir sonraki büyük moda değil, zihinsel ve duygusal sağlığınız için gerekli olduğuna ikna edeceğim.

Esansiyel yağlar yüzyıllardır var olmuştur ve hem Yahudi hem de Hıristiyan inançları tarafından referans alınmıştır. Öncelikle iyileştirici özellikleri için kullanıldılar. Rahipler, karanlık çağlarda antibakteriyel özellikleriyle bilinen yağları iyileşme sürecine yardımcı olmak için kullandılar. Doktorlar onları bildiğimiz şekliyle geleneksel tıp fikrinden önce kullandılar. Artık yağların yeni bir fikir olmadığını biliyoruz… ama hangi yağlar şifa için iyidir? Onları nasıl kullanacağız? Sorduğuna sevindim! Yağların iyileştirici gücü hakkında kısa bir giriş için okumaya devam edin. Şahsen denemediğim ve doğru bulmadığım yağları burada listelemiyorum.

Nane

Bu yağ kabızlık, mide bulantısı için kullanılabilir ve gazı giderir. Aynı zamanda serinletici bir etkiye sahiptir, bu nedenle ateşleri etkili bir şekilde azaltabilir. Nane yağı kullanmanın en yaygın yollarından biri baş ağrısı içindir.

Lavanta

Lavanta yağını kesinlikle SEVİYORUM. Çoğu insan, bu yağın sakinleşmeye ve yatıştırmaya yardımcı olup olmadığını bilir. Lavanta yağı, doğal olarak uykuya dalacak kadar rahatlamanıza yardımcı olur. Ayrıca yanıklara ve diğer cilt tahrişlerine de yardımcı olur. Lavanta ayrıca çok sakinleştirici ve yatıştırıcı olduğu için stresi ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olur.

Limon

Mutluluk yağı olarak bilinir. Ruh halinizi yükseltmeye ve zihinsel yorgunlukla savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca limon yağının uykuya yardımcı olabileceği de söylenmektedir. Limon yağı ayrıca mide rahatsızlığı veya kramp gibi mide sorunlarına da yardımcı olur.

sinüs baş ağrısını gidermek için nane, lavanta ve limon yağları birleştirilip sinüs boşluklarınıza sürülebilir. Bu yağları muhtemelen en yaygın kullanma şeklim budur***

Helichrysum

Bu yağ, mantar önleyici, antimikrobiyal ve doğal bir antibiyotik olarak bilinir. Alerjilere, sivilcelere, yaralara, enfeksiyonlara, kas ve eklem iltihabına iyi geldiği söylenir… ve liste uzar gider. Bu yağ diğerlerinden biraz daha pahalı ama kesinlikle fiyatına değer! Bunu esas olarak cilt sorunları için kullandım. Bir keresinde fırından bir şey çıkarırken kendimi fena halde yaktım ve yanığın üzerine hemen güngören yağı sürdüm ve hemen acıtmayı bıraktı. O yanıktan da hiç korkmadım. Ben de bu yağı cilt bakımımda sivilce ve kırışıklarla savaşmak için kullandım… Bu özel yağ hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemem, her kuruşuna değer dediğimde bana güvenin!

Frankincense

Çoğu insan bu yağı İncil’den tanıyacaktır. Bu, cilt iyileşmesini desteklemeye yardımcı olan başka bir yağdır, bu nedenle sahip olabileceğiniz herhangi bir yara izinde veya herhangi bir cilt kusurunda kullanılabilir. Ne zaman bir leke görsem, üzerine tütsü yağı sürmeye başlarım. Lekelerin daha çabuk iyileştiğini ve iz bırakmadığını keşfettim. Buhurun ​​ayrıca öfke kaygısını ve stresi azalttığı bulunmuştur.

Vetiver

Bu bir ağaç özüdür, bu nedenle yoğundur ve ‘odunsu’ kokar. Güve otu yağını kullanmamın ana yollarından biri uyku içindir. Ayaklarınızın altına biraz güve otu yağı ve lavanta yağı sürüyorsunuz; lavanta rahatlamanıza ve uykuya dalmanıza yardımcı olur ve güve otu uykuda kalmanıza yardımcı olur. Güve otu da korkutmaya yardımcı olan başka bir yağdır. Vetiver ayrıca artrit, gut ve kas ağrılarına da yardımcı olur; kişisel olarak uyku ve yara izi azaltma dışında herhangi bir şey için kullanmamış olmama rağmen.

Bu, kullandığım ve onsuz yaşayamayacağımı hissettiğim bazı yaygın yağlara kısa bir giriş niteliğindedir. Buradaki faydalar ve kullanımlar, her yağın potansiyelinin yalnızca yüzeyini çizer. Umarım size yağların sadece en yeni hevesler olmadığına, aynı zamanda etrafta olduklarına ve zamanın testine dayandıklarına dair bazı kanıtlar sunabilmişimdir. Çitin üzerindeyseniz, en azından onları denemenizi tavsiye ederim. İnsanlara her zaman Lavanta, Limon ve Nane ile başlamalarını öneririm çünkü bu üç yağ tek başına çok yönlüdür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *