Uçucu Yağları Güvenle Kullanmak İçin 3 Hızlı İpucu
Aromaterapi

Uçucu Yağları Güvenle Kullanmak İçin 3 Hızlı İpucu

Uçucu Yağları Güvenle Kullanmak İçin 3 Hızlı İpucu

 Aromaterapi kullanımı, bu günlerde genel halka ulaşmasında katlanarak artıyor. Genel refahlarına yardımcı olmak için esansiyel yağları kullanmanın gerçek terapötik faydalarını görmeye başlayan bir insan kitlesi var. İyi bir gece uykusu çekmenize, endişenizi azaltmanıza ve başka pek çok fayda sağlamanıza yardımcı olabilirler. Bununla birlikte, tutarlı sorun, onları satmaya çalışan insanlar tarafından yayılan o kadar çok yanlış bilginin olması ki, bu yağların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağına dair gerçek bilginin, özellikle internette bulunmasının zor olabilmesidir. Gürültüyü filtrelemenize ve yağlarınızı güvenle ve güvenle kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak birkaç yönergeyi burada bulabilirsiniz.

  1. Uçucu yağları inhalasyon yoluyla kullandığınızda gerçekten yanlış gidemezsiniz. Genel fikir birliği, bir yağı veya karışımı uzun süre solusanız bile, olabilecek en kötü şeyin baş ağrısı veya muhtemelen mide bulantısı olacağı yönündedir. Uçucu bir yağ difüzörü kullanarak veya bir mendil veya beze birkaç damla damlatarak teneffüs etmek her zaman güvenli bir kullanım şeklidir.
  2. Uçucu yağları cildinizde topikal olarak kullanmak, orada pek çok kötü bilgi görmeye başladığımız yerdir. Bu yağları asla doğrudan cildinize uygulamamalısınız. Bunun, döküntülerle başlayan ve bazı aşırı hassasiyet sorunları ve hatta karaciğer/böbrek sorunları ile biten bazı çok olumsuz etkileri olabilir. Onları cildinizde kullanırken daima üzüm çekirdeği yağı veya jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağda seyreltmelisiniz. Seyreltildiğinde topikal kullanım da sağlayabilecekleri faydaları elde etmenin çok güvenli bir yoludur. Hala dermal reaksiyon veya kızarıklık olasılığı vardır, bu nedenle cildinizin nasıl tepki verebileceğini test etmek için iç ön kolunuzda bir nikel büyüklüğünde bir yama testi yapmak iyi bir kuraldır.
  3. Çeşitli sorunlara yardımcı olmak için uçucu yağların kaplet içinde yutulmasını öneren pek çok makale görmek yaygın hale geliyor. Bunun çok tehlikeli bir uygulama olduğu yeterince vurgulanamaz. Uçucu yağların yutulması karaciğer ve böbrek yetmezliğine yol açabilir. Vücudumuz bu bileşikleri çok yavaş işler ve toksik olabilir. Doktor tavsiyesi olmadan reçeteli ilaçları kullanmayacağınız gibi, uzman tavsiyesi olmadan uçucu yağları da almamalısınız. ABD’de yağları bu şekilde kullanmak için uygun bilgiye sahip neredeyse hiç kimse yok. Birisi kendisinin uzman olduğunu iddia ederse, dikkatli olun. Uçucu yağların yutulması, doğru kullanıldığında potansiyel olarak çok yardımcı olabilir. Bu tür bir kullanımla ilgili yardım arıyorsanız sertifikalı bir klinik aromaterapist bulun ve doktorunuza da danışın.

Aromaterapi insanların hayatlarının günlük bir parçası olarak hak ettiği yeri almaktadır. Güzel kokan bir dünya herkesin isteyeceği bir şeydir ve aynı zamanda nasıl hissettiğinizi geliştirmek onu daha da iyi hale getirir. Umarız bu kılavuz, yaşamınızda uçucu yağları kullanma konusunda kendinize güvenmenize yardımcı olur. Onlarsız nasıl yaşadığınızı merak etmeniz çok uzun sürmeyecek!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *