Uçucu Yağ Sözlüğü: Yaygın Aromaterapi Terimleri ve Anlamları (A-D)
Aromaterapi

Yaygın Aromaterapi Terimleri ve Anlamları (A-D)

Uçucu Yağ Sözlüğü: Yaygın Aromaterapi Terimleri ve Anlamları (A-D)

Aromaterapi ve esansiyel yağlar üzerine yaptığım araştırmayla ısınmaya ve ağırlaşmaya başladığımda fark ettiğim ilk şeylerden biri, sektörü çevreleyen ve ortalama bir okuyucu için oldukça kafa karıştırıcı olabilen koca bir jargonun olduğu.

Temel terimlerin yararları veya tarihçesi hakkında herhangi bir araştırma yaptıysanız, muhtemelen bu terimleri görmüş ve kendinize “Bu ne anlama geliyor?” diye sormuşsunuzdur.

Şimdi bilebilirsin!

Kendi aromaterapi inhaler kitinize yatırım yapmayı düşünüyorsanız ve tüm faydaları araştırmaya başladıysanız, karşılaşmanız muhtemel bazı lingoları burada bulabilirsiniz.

Mantar Önleyici

Bu, söz konusu esansiyel yağın mantar büyümesini veya enfeksiyonlarını tedavi etme veya önleme yeteneği için müjdelendiği anlamına gelir. Kanca, beğeni ve platin okuduklarınızı satın almadan önce bu gerçekleri güvenilir araştırmalarla karşılaştırdığınızdan emin olun.

Enflamasyonu

  • Antiinflamatuar

Antineuralagic

Sinir veya sinirlerin seyri boyunca keskin ağrıların oluşmasını inhibe eden veya önleyen.

Antiplojistik

Anti-inflamatuar için başka bir kelime, ancak ateş düşürücü özellikleri de içerebilir.

Antiseptik

Bir içeriğin temiz ve saf olduğunu ve hastalığa neden olan ajanların veya diğer mikrobiyallerin büyümesini önlediğini gösterir.

Antispazmodik

İstemsiz kaslarda (bağırsaklar veya kalp gibi, istediğiniz zaman başlatamadığınız veya durduramadığınız) oluşan spazmları hafifletmeye çalışan bir şey.

Apertif

İştahınızı canlandırmak için çalışan esansiyel bir yağ.

Afrodizyak

Cinsel arzuyu, çekiciliği veya heyecanı harekete geçiren veya gıdıklayan bir şey.

Aromaterapi

Meraklıların ruh halini, zihinsel gücünü, psikolojik ve/veya fiziksel sağlığını değiştirmek amacıyla bitki materyallerini ve yağları (esansiyel yağlar ve bileşikler dahil) kullanan bütünsel bir ilaç dalı.

Yüzyıllar boyunca aromaterapi kimyanın en ileri noktasıydı. Günümüzde aromaterapinin güçlü uygulamalara sahip olabileceğini gösteren yeni bilimsel çalışmalar tutarlı bir şekilde ortaya çıksa da, alternatif bir tıp olarak görülüyor.

Büzücü

Genel olarak vücut dokularında kasılmalara neden olan, ancak sağlık ve zindelik uygulamalarında cilt ile birlikte neredeyse evrensel olarak kullanılan bir solüsyon.

Bakterisidal

Bu, dezenfektanlar, antiseptikler ve antibiyotikler dahil olmak üzere bakterileri öldüren sayısız maddeyi gösteren oldukça geniş bir terimdir.

şişkinliği

gidermeye yardımcı olan bir şey için oldukça kibar bir terim. Bean-o’yu düşün.

Cholagogue

Safra, karaciğer tarafından üretilen ve safra kesesi tarafından ölçülen bir sindirim sıvısıdır. Cholagogues, safranın sistem içinden ve dışına boşaltılmasını destekleyen maddelerdir.

Cicatrisant

Temel olarak yara dokusu oluşumu yoluyla iyileşme sürecine dönüşen oldukça arkaik bir terim.

Samimi

Bu aynı zamanda oldukça popüler bir gurme terimi olduğundan, bununla ilgili ayrıntıları ortaya çıkarmak oldukça zordu. Anlayabildiğim kadarıyla, canlandırıcı ve canlandırıcı bir şey.

Aynı zamanda ilaçla, özellikle bir uyarıcı veya tonikle eş anlamlıdır. İyi haber şu ki, daha önceki çağrışımın ima ettiği gibi, likörlerin rahatlatıcı veya hoş bir tada sahip olduğu söyleniyor.

Sitofilaktik

Kesinlikle tipik bir akşam yemeği sohbetinde ortaya çıkan bir terim değildir, bir sitofilaktiğin hücreleri koruduğuna ve enfeksiyonlarla savaştığına inanılır. Hücre yenilenmesini ve onarımını uyarmaktan sorumlu olan lökositler olarak bilinen bir şeyi artırdıkları düşünülmektedir.

Arındırıcı Detoks

ve arınma ile ilgilenenler tamamen depuratif ile ilgilidir, bir şeyin arındırıcı ve detoksifiye edici özelliklere sahip olduğu, atıkları ve toksinleri sistemden temizlediği anlamına gelen bir terim.

Sindirim Sindirime

yardımcı olan şey.

Dezenfektan

Bu, solüsyonun anti-mikrobiyal özelliklere veya maddelere sahip olduğu anlamına gelir.

İdrar söktürücü

“Üre” kelimesinin tam merkezine bakarsanız, bir ipucu alırsınız. Diüretikler vücudunuzun idrar üretimini ve geçişini artırmasına neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *