Yeni Başlayanlar İçin Aromaterapi
Aromaterapi

Yeni Başlayanlar İçin Aromaterapi

Yeni Başlayanlar İçin Aromaterapi

 Hava kirliliğinin izin verilen tüm önlemleri aştığı ve sakinlerinin çoğunun yarım akciğer kapasitesiyle nefes aldığı bölgelerde yaşamak, çocuklarda astım, kronik bronşit ve benzeri rahatsızlıklar modern yaşamın önemli bir sorunu haline geldi.

Soluduğumuz oksijen yaşamın temel unsurudur çünkü vücudumuzdaki tüm hücrelerin normal çalışması için ona ihtiyacı vardır. Yiyecek ve sudan 10 kat daha fazla havaya ihtiyacımız var. Her sorun için, yalnızca kısa vadeli bir etkisi olan anlık çözümler var gibi görünüyor. Bu tür bir yaşam tarzı, zaman ayıramadığımız sağlığımızı etkiler ve sağlık sorunlarının ortaya çıkmasıyla birlikte yaşam kalitemizi kaybederiz.

Normal bir yaşam temposunun son vahaları, huzuru, meditasyonu, sağlığı arayan, zihin ve beden dengesini arayan ve sayıları her geçen gün artan ziyaretçiyi kendine çeken adalardır.

Solunum hastalıklarının tedavisi için ideal iklim

Hırvatistan’ın kuzey Adriyatik bölgesinde, Kvarner körfezine ait, daha Mali Losinj ve Susak olan iki ada, 1892’de Avusturya hükümetinin ulusal yasasına göre iklim tatil yeri ve rehabilitasyon merkezi ilan edildi. Viyana. Mali Losinj adasının artık dünya çapında iyi bilinen bir iklim beldesi olmasının nedeni bu gerçeklerdir.

Susak adası, iklim terapisi düzenlemek için son derece uygundur çünkü yıl boyunca ılıman bir iklim, yazın çok sıcak deniz ve sıcak kum ve tüm yıl boyunca vurgulanan nemden bir dizi fayda sağlar. Susak hala bir huzur vahasıdır çünkü kitle turizmi yoktur ve karayolu trafiği, endüstriyel veya diğer kirleticiler olmadığı için havası ve denizi çok temizdir.

Her iki adada da, vurgulu alerjenler üreten bitkiler ve bitki polenlerinin neden olduğu saman nezlesi ve diğer alerjik hastalıklar için koşullar yoktur. Aslında her iki ada da, özellikle çocuklar (Losinj adası) ve kadınlarda kısırlığın tedavisi (Bok Körfezi’ndeki Susak adasındaki kumlu plaj) olmak üzere bir dizi hastalık için iklim terapisi düzenlemek için mükemmel yerlerdir.

Mali Losinj kasabası, kirli koşullarda çalışmak, duman, duman ve diğer tahriş edici parçacıkların zararlı etkileri nedeniyle rehabilitasyon ve rehabilitasyon desteğine ihtiyaç duyanlar konusunda Akdeniz’in tanınmış bir mükemmellik merkezi haline geldi.

Losinj’de denizin gerçek kokuları ve şifalı bitkilerin canlandırıcı aromaları buraya gelen herkesin stresini azaltıyor. Deniz kenarındaki patikalar sizi doğaya ve yürüyüşe geri götürüyor. Yürümek ve bu adada bolca yetişen otların uçucu yağlarının zenginliğiyle karışan deniz aerosolünü solumak gibi bu basit eylemler, hücrelerimizin her biri ve genel olarak vücut sistemimiz düzeyinde sonuçlar verir.

Soğuktan sıcağa ve sıcağa hakim olan yıllık zevk duygusu nedeniyle insanların Losinj’de kendilerini çok iyi hissettiklerini biliyor musunuz? ‘Çok sıcak’ hissi asla olmaz ve ‘çok soğuk’ çok nadirdir.

Keyif ve sıcaklık hissinin hakim olduğu yaz aylarında, gün boyu açık havada kalabilirsiniz. Temmuz ve Ağustos aylarının öğle saatlerindeki sıcak hissi, denizde yüzerek veya çam ağaçlarının gölgesinde ve serinliğinde yürüyüş yaparak serinleyerek hafifleyecektir.

Sizleri bu adaların faydalarını keşfetmeye, sağlıklı ve hareketli bir tatil geçirme fırsatını değerlendirmeye davet ediyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *