Yıllar Boyunca Aromaterapi
Aromaterapi

Yıllar Boyunca Aromaterapi

Yıllar Boyunca Aromaterapi

 Aromaterapi, dünyadaki kaplıcalarda kullanılan bir şeydir. Bedeni ve zihni rahatlatmaya, ağrıyı ve kaygıyı azaltmaya ve vücudun kendi enerjisini artırmaya yardımcı olmak için kullanılan bir şeydir ve günümüzde çılgınca popüler olan bir şeydir.

Bu, çeşitli uygulamalar yoluyla esansiyel yağların karışımlarını kullanan tamamlayıcı bir terapidir ve bunun etkilerine katılanlara refahın artmasının faydalarını sunduğu söylenir.

Aromaterapi, bir masajda veya banyoda veya buharda esansiyel yağları kullanmak kadar basit olabilir. Yağlar topikal olarak uygulanır veya banyo durumunda suya konur ve ardından kokularını salarak rahatlamanıza yardımcı olur.

Güzel bir gün geçirmek için kaplıcaya gitmek nispeten yeni bir şey olsa da, aromaterapi yüzyıllardır kullanılmaktadır. Aslında, Çinliler, Mısırlılar, Yunanlılar, Romalılar ve Hintliler de dahil olmak üzere eski uygarlıkların hepsi uygulamalarında uçucu yağlar kullandılar. Bu yağların faydalarını biliyorlardı ve ilaç, parfüm ve kozmetiklerinin yapımında kullanıyorlardı. Ayrıca, bazı yağların belirli durumlarda yardımcı olduğunu, diğerlerinin ise en iyi şekilde başka şekillerde kullanıldığını fark ettiler ve bunların tümü, günümüzün modern aromaterapi düşüncesine kadar süzüldü. Elbette artık uçucu yağları atalarımızdan çok farklı şekillerde kullanıyoruz, ancak fikir aynı.

Uçucu yağlar ve aromaterapi tıp camiasında da kullanılmıştır. Örneğin, 2. Dünya Savaşı sırasında, Fransız doktor Jean Valnet, katıldığı yaralı askerlere yardımcı olan antiseptikler için yağlar kullanmaya başladı.

Bugün, bu bitki bazlı yağlar ve aromatik kokular, tüm alanın kokulandırıldığı hava difüzyonunda kullanılabilir, solunum yolu enfeksiyonlarına yardımcı olmak için doğrudan inhalasyonda veya dekonjestan olarak kullanılabilir. Bazı yağların yumuşattığı ve cilt bakımına yardımcı olduğu bilindiğinden, bu uçucu yağları topikal olarak masajın veya kompresin bir parçası olarak kullanırız. En sevdiğiniz yağa sahip olabilirsiniz veya belirli bir nedenle belirli bir yağa ihtiyacınız olabilir, ancak sonuç muhtemelen aynı olacaktır. Yağlar ve aromaterapi eklemek insanı rahatlatır, mutlu eder ve ruhu dinlendirir. Sakinleşmeye yardımcı olmak için harikadırlar ve psikolojik olarak sadece kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlarlar.

Bir dahaki sefere spa günü geçirdiğinizde, aromaterapiye bir göz atın, öyle yaptığınıza memnun olacaksınız!

Mississauga’nın kalbinde yer alan Vibe Spa, yüz bakımı, masaj, manikür, pedikür ve çok daha fazlasını içeren günlük spa hizmetleri paketi ile rahatlatıcı bir sığınak sunar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *