Ylang Ylang Yağı Kullanmanın Beş Sağlık Faydası
Aromaterapi

Ylang Ylang Yağı Kullanmanın Beş Sağlık Faydası

Ylang Ylang Yağı Kullanmanın Beş Sağlık Faydası

 Aromaterapi son zamanlarda burnumu soktuğum bir şey! ‘Koku’nun iyileştirme gücüne sahip olduğu önermesi, zihin ve beden üzerinde terapötik etki yaratan aromaları araştırmama neden oldu.

Araştırmam sırasında, her aromaterapi meraklısının bilmesi gerektiğini düşündüğüm bir kokuyla karşılaştım.bahsediyorum Ylang Ylang’danÇiçeklerin çiçeği olan

Ylang Ylang (botanik dünyasında ‘Cananga Odorata’ olarak bilinir), Cananga ağacının çiçeklerinden elde edilen esansiyel bir yağdır. Ağaç, Endonezya ve Filipinler’in tropikal yağmur ormanlarına özgüdür ve parfümerilerdeki büyük talebi nedeniyle burada büyük ölçekte yetiştirilmektedir.

Bu yazıda, bu bitkiden elde edilen esansiyel yağı kullanmanın beş önemli sağlık yararını tartışacağım. İnanın bana, bu büyülü çiçeğin bu mucizevi özelliklerini okurken şaşıracaksınız…

Gevşemeyi

Bitki, doğal olarak oluşan bir terpen alkolü olan linalool içerir. Bileşik, müstehcen bir dokunuşla hoş bir çiçek kokusuna sahiptir ve antidepresan ve yatıştırıcı görevi gördüğü iddia edilmektedir.

Linalool’un yanı sıra, hepsi güçlü stres önleyici olan Germacrene, Caryophyllene ve Sesquiterpenes gibi birçok başka kimyasal da mevcuttur. Bu kimyasallar birlikte terapötik eğilimlere sahip bir koku üretir ve bu koku aşağıdaki etkilere sahip olabilir:

  • Ruh halini
  • Güveni artırır
  • Kas sertliğini kolaylaştırır
  • Akneyi kontrol eder
  • Mide bulantısını ve taşıt tutmasını

giderir · Hipertansiyonu hafifletir

İlaç endüstrisi, kan şekerini düşürmek için çok sayıda hap ve iksir var, ancak bu ilaçların kendi yan etkileri var. Bununla birlikte, natüropati alanında, bazı esansiyel yağlar, yüksek tansiyon semptomlarını ortadan kaldırmak için harikalar yaratır.

Ylang Ylang, aromaterapistlerin hipertansiyon için mucize bir tedavi olarak önerdiği yağlardan biridir.

Evinizde Ylang Ylang yağı ile dolu bir difüzör bulundurmak, kendinizi hafif ve istekli hissetmenizi sağlayarak genel bir esenlik duygusunun geliştirilmesine yardımcı olabilir.

Sağlıklı bir adet döngüsünü kolaylaştırır

Bu tartışmalı bir konudur, ancak araştırmacılar Ylang Ylang kokusunun mutlu bir ‘regl’ deneyimini destekleyebileceği iddiasıyla ilgili kanıtlar toplamaktadır. Aromaterapistler, hastalarında PSM’yi (Premenstrüel sendrom) tedavi etmek için uzun süredir ylang ylang kullanıyor.

Regl döneminde Ylang Ylang yağı koklamak, PSM’nin bazı fiziksel ve duygusal semptomlarını – o dayanılmaz karın krampları, mide bulantısı ve ruh hali kararmaları – hafifletebilir.

Aroma güçlü bir antidepresan ve yatıştırıcı olduğundan, onu solumak, ‘sıkıntıdaki bir küçük hanımın’ ‘köpekbalığı haftası’ ile başa çıkmasına yardımcı olabilir.

Depresyonu

Tedavi Eder Alternatif tıp dünyasında, bitkinin güçlü bir antidepresan olduğuna inanılır. Ylang Ylang buharlarını solumak kaygı, gerginlik, üzüntü ve kronik depresyondan kurtulma sağlayabilir.

Başka yollar da olsa, kokuyu yaymak için bir buharlaştırıcı kullanmak Ylang Ylang’ı kullanmanın iyi bir yoludur. Seyreltmede fiziksel yorgunluk, uykusuzluk, sinirsel gerginlik ve stresi azaltmak için uygulanabilen masaj yağı olarak kullanılabilir.

Seks hayatınızı iyileştirir

Endonezyalı yeni evli bir çiftin yatak odasına adım atın ve etrafı saran Ylang Ylang çiçeklerinin kokusunu alın. Ylang Ylang’ın kokusu güçlü bir afrodizyaktır ve sadece teneffüs edilmesi bile seks için mükemmel bir ruh hali yaratabilir.

Ylang Ylang’ı cinsel zenginleşme için kullanmanın en iyi yolu, uçucu yağı yatak odanızdaki bir difüzörde yakmaktır. Etki neredeyse anında.

Kauçuğun ve muhallebinin yoğun notası, hafif bir Yasemin ve Neroli ipucu ile birlikte ‘arzu’ hormonlarının ani bir şekilde yükselmesine neden olur ve böylece birbirinizi daha iyi memnun etmenize yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *