Zencefil Yardım Etmediğinde - Frankincense'nin (Frereana) Ayılma ve Mide Bulantısını İyileştirmedeki Etkisi
Aromaterapi

Zencefil Yardım Etmediğinde

Zencefil Yardım Etmediğinde – Frankincense’nin (Frereana) Ayılma ve Mide Bulantısını İyileştirmedeki Etkisi

 Zencefil (Zingiber officinale), hareket hastalığını veya mide bulantısını azaltma kabiliyetiyle ünlüdür ve geniş çapta övülmektedir. Ne zaman biri beni gezdirse mide bulantısı hissettiğim kısa bir süre oldu. Semptomları azaltmak için genellikle masaja jojoba yağı ile karıştırılmış Zencefil esansiyel yağı getirdim. Ayrıca teneffüs etmek için dokuya 1 damla Zencefil esansiyel yağı koydum. Ancak sonuçtan memnun kalmadım.

Zencefil esansiyel yağının etkisini arttırmak için, seyahat ederken masaj yapmak için Zencefil ve Lavanta (Lavandula angustifolia) esansiyel yağları ile bir merhem yaptım. Karışım aşağıdaki bileşenlere sahipti:

0,25 oz Balmumu

1 oz Jojoba Balmumu

7 damla Zencefil

5 damla Lavanta

Lavantanın merkezi sinir sistemi üzerindeki yatıştırıcı veya sakinleştirici etkisiyle birlikte, Zencefilin sıcak ve baharatlı aroması hareket hastalığını ve mide bulantısını azaltmada terapötik özellikler.

İlk uyguladığımda kokusu tatlı ve yatıştırıcıydı, merhem mide bulantısını iyileştirdi ama sadece geçici olarak. Tekrarlanan uygulama yardımcı olmadı.

Şans eseri Frankincense (Boswellia frereana) isimli yağa rastladım. Yağla ilk kez bir akşam yemeğine katıldığımda, biraz şarap içtiğimde ve yarı sarhoş olduğumda karşılaştım.

O akşam yemeğinden sonra 15 dakikada bir iki kez alnıma, şakaklarıma, burun ucuma, ağızla burun arasındaki bölgeye, burnumun arkasına Frankincense (Boswellia frereana) yağı (1/4 çay kaşığı zeytinyağı, 1 damla esansiyel yağ) sürdüm. boyun ve omuzlar; Ayrıca sıcak yeşil çay içtim. Ayıldım.

Bu nedenle, ne zaman hareket hastalığı veya mide bulantısı çeksem, şakaklara, enseye ve omuzlara Frankincense [1/4 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 damla esansiyel yağ] sürdüm (birkaç kez veya gerektiğinde gerektiği kadar uygulayın). Harika çalıştı. Araç tutması veya mide bulantısı birkaç uygulamadan sonra geçti ve artık beni rahatsız etmiyordu.

Tütsü ayrıca zihni temizleyebilir ve ruhu yükseltebilir. Ruhunuzu güçlü, odaklanmış ve pozitif tutar. Eskiden kahvaltıdan sonra şekerleme yapardım ama bugün (15 Aralık 2014) itibariyle şekerleme yapmak zorunda değilim. Sırtımda sivilce olduğu için ve bunları taşıyıcı yağ ile temizlemek için sığla kullanıyordum. Tüm uygulama süreci canlandırıcıydı. Tütsü solumak kendimi harika ve enerjik hissetmemi sağladı. Tütsü bu amaca ulaşabildiğinden, uygulanmasının akıl hastalığının semptomlarını hafifletebileceğinden şüpheleniyorum. İddiayı doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

Boswellia frereana hakkında bilgi veya araştırma çok sınırlıdır. Frankincense Kralı olarak bilinen Boswellia frereana, genellikle Somali’den ithal edilmektedir. Boswellia frereana’nın terapötik özellikleri, iltihap önleyici, canlandırıcı, canlandırıcı ve merkezleyicidir. Eklem sağlığı için de kullanılır.

Boswellia frereana esas olarak alfa thuyene, delta sabinene ve para cymene kimyasından oluşur – bunlar monoterpenlerle akrabadır. Ayrıca antiviral, antibakteriyel, analjezik vb. gibi monoterpenlerin özelliklerini de taşır. Yüksek alfa thuyene içeriği nedeniyle, Boswellia frereana’nın aroması daha keskindir.

İnsanlar genellikle Boswellia frereana’yı Boswellia carterii ile bir tutar. Deneyimlerime göre, ikincisi daha yumuşak ve daha sakinleştirici. İlkinin canlandırıcı etkisi bütün gece uyanık kalmamıza neden olabilir.

Boswellia frereana’nın daha çok faydası olduğunu düşünüyorum. Klinik uygulaması hakkında daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *